bugün

entry'ler (23)

tost gülü

diğer adıyla cariye gülü olarak da bilinmektedir. cariye gülü osmalı cariyelerinin kıyafetlerini andırdığından dolayı iv.abdülmecid'in en küçük oğlu sultan birinci serdar tarafından amerikadan getirtilmiştir. amerikan hayranı olaran birinci serdar amerikanın keşfi üzerine dönemin amerikan başbakanı william henry harrison'a getirttiği amerikan toastos gülü *

türkçede cariye gülü olarak geçmesinin sebebi en küçük oğlu birinci serdar'ın yaşadığı yasak aşktır. osmanlı haremindeki cariyelerden birine aşık olan birinci serdar'ın gülleri amerikadan getirtme sebebi de bu kadındır. birinci serdar haremdeki cariyeye olan aşkı yüzünden o dönemin revaşta olan hastalığı sıtmaya yakalanmış ve genç yaşta ölmüştür.

toastos gülünün diğer güllerden ayıran en önemli özelliği yapraklarının kırmızı olmasıdır. 2004 yılından araştırma yapan burak küntay toastos gülünün kırmızı yapraklarında bulunan dirne özü yüzünden hastalanmış ve amerikanın cleveland eyaletinden tedavi olup türkiyeye geri dönmüştür ve halen daha araştırmalarına devam etmektedir.

tost(toastos) gülü:
görsel
cariye:
görsel

rafalya kelebeği

çin'in zhangjiakou şehrinde çok nadir olarak bulunan bir kelebektir. 1000i geçmeyen sayısından dolayı greenpeace örgütü tarafından koruma altına alınmıştır. 1996 yılında greenpeace masahiro merkezinde çoğalmaları için ortam hazırlanan rafalya kelebeğinin türünün artık tehlikede olmadığı bilinmektedir.

geceleri avlanmak için çıkan rafalya kelebekleri ispanyol sineğiyle beslenir. rafalya kelebeğinin şeffaf kanatlarında bulunan schwanz özünün kanser için çözüm olduğu iddia edilmektedir. schwanz özünün üretimi için dişi ispanyol sineğinin rahmindeki uterus havzasını özümlemesi ve fermante etmesi gerekmektedir. 1999yılında greenpeace tarafından toplanan 2000kadar dişi ispanyol sinekleri zhangjiakou kentine salındı. bu şekil de kansere çözüm olmayı uman greenpeace örgütü, istemeden ekolojik dengeye zarar vermiş ve ispanyol sineklerinin taşıdıkları ispanyol gribiyle dünyada büyük bir salgın meydana gelmiştir.

ispanyol gribi virisü s1ç4 görüntüsü
görsel
ispanyol gribinin etkileri
görsel
rafalya kelebeğinin görüntüsü
görsel

gorkeminetor

severek takip ediyoruz ailecek...*

bir düşünce adamı olarak fethullah gülen

Ağlatmayın lan şu adamı...Yeter...Sonra Beyin Göçü...Göçecek tabi...Göçmeyipte napsın ülkeyi cia çiftliğinden amerikan sermayesiyle karıştırmak dururken...
fetoşuma düşce adamı demeyin
bak.üzülüyor...şimdi ağlayacak...bak..şaka mısınız oğlum siz...fethullah gülen düşünebilseydi,abd den emir almazdı...o paraları kendi harcardı..yok olm ne harcasın...bi tarafına sokardı...yaa o kadar saçma konulara ağlıyor ki...onlara ağlamak için soktuğu milyon dolarları düşünmesi yetiyordur...

emine erdoğan ın gata ya alınmaması

bu kafayla Zor...*

şehvetli imam hatip kızları

imam hatipte okuyan kızların aile baskılarından dolayı diğer okullarda okuyan kızlardan daha ateşli olan hatunları.

evet kardeşlerim sizlere sesleniyorum buradan. dikkatinizi bu gizli cevherlere çekmek istiyorum. hepimiz biliyorsunuz daha önce hiç kamaşullah tatmamış bu ateşli bedenlerin neler yapabileceğini. hepsinin rüyalarını bizim gibi kadınını orgazmın en üst noktasından indirmeyen erkeklerin süslediğini.

okuldayken bileklere kadar uzanan eteklerini, ümüğe kadar çekilmiş kravatlarını okul bitince birer birer olması gereken yerlere getiriyor. etekler dizin üstüne, kravatlar göğüs çatalını açacak şekilde aşağıya indiriliyor. tek istekleri onları azdıracak, onları tatmin edecek erkeği kendilerine çekme. aynen bir çiçeğin arıları kendine çekmek için tozması gibi.

böyle azgın imam hatipli kızların yetiştireceği nesilleri arzuyla bekliyorum sözlük. düşünsenize ailelerinin dinle imamla beslediği beyinlerin böylesine azgın olduğunu düşünürsek. bu azmış imam hatip hatunlarının yetiştireceği kızlar ne kadar ateşli olur. birde bu kızların fantezi dünyasını hayal et sözlük. her gece azgın annesinin babasıyla inim inim inleyerek sevişmelerini dinleyerek büyüyen bu kız ileride partneriyle nasıl pozisyonlar nasıl fanteziler dener.

türklerin en iyi yaptığı işler

Yıkmak Evet yıkmak genimize işlemiştir yapılan kardan adamları bile yıkıyoruz...

hastahanelik olmadan önce yapılan ilginç şeyler

Ağıza akkor ampul sokmak...Ağızdan çıkaramamak...Kırarak çıkarırım lan ben bunu diye düşünmek...Düşünürken kırılan cam parçalarının ağıza zarar vereceğinin akla gelmesi...Akabinde Hastaneye Gitmek...Hastanelik olmak.

beyin yıkama makinası

Işık Evlerinde Görebileceğiniz.Hoca Efendinin Son icadıdır...

yayından kalkması gereken reklamlar

Acun'un Oynadığı cococola reklamıdır...
Acun'un Her yerde karşımıza çıkmaya başlayan ifadesiz suratı Artık Baymıştır.
Reklamın sonunda Acun Kolayı yudumlamamakta adeta bardakla French kiss olayına girmektedir...Bardakla öpüşmek tiksinçtir kanımca...

aile bireylerinden gelen komik sms ler

Baba ile Birlikte Dışardasınızdır...Akşam Olmuş Eve Dönülüyordur Anneden O Muhteşem mesaj gelir...
''Gelirken 2 Ekmek Al 05334216xxx''
Evet Anne Mesaja Mesajın gitmesini istediği numarayıda dahil etmiştir...

feyzi işbaşaran

Ntv'de Canlı Gaste programında Kendisi Partisi Hakkında Nahoş Açıklamalarda Bulunmuştur...
Bir Gün Sonra Polis'le Yaşadığı Nahoş Olay Ortaya Çıkmıştır...
Kendisi istifa Etmek Zorunda Bırakılmıştır...
ilginç (!)

yaran küfürler

Babanın Bavuluna zıçayım...
Evet Duydum...

din kültürü hocasıyla yapılan diyaloglar

Sabahın körüdür
+Günaydın Hocam
-Aleykum Selam Dana...

yalnızca türklerden duyulabilecek cümleler

Bana Sağcılar Adam öldürdü Dedirtemessiniz...

muhammed

Dünyada En çok Kullanılan isimdir..ilginçtir...insanlar Çocuklarına neden bi peygamberin ismini Verirler Daha ilginçtir...

seni seviyorum sorusuna verilecek komik cevaplar

-Seni Seviyorum....
+Hassiktir diyorum hassiktir...

dünyanın en mutlu insanı olunan anlar

Kimi Zaman Sevdiceğin Sıcacık Gülümseyişi.
Kimi zaman yıldızların altında şevhetle öpüşülen An.
Kimi Zaman Yorucu Bir Günün Ardından Tuvalete Girip Dakikalarca Çıkmamaktır.
Anlaşılcağı Üzere kişiden Kişiye durumdan duruma değişendir.

çghb nin yeni bölümden çok kolaj bölüm vermesi

Üzülerek söylüyorum...Artık Çuvallamaya başladığının göstergesidir...Olmuyosa bırakın dimi ama

osmanlı yobaz olduğundan matbaayı getirmedi yalanı

Onu Bırakta...
Kanuni Sultan Süleymanın Avrupadan dansı yasaklaması Osmanlının Bize ne kadar çağdaş olduğunun Kanıtıdır (!)