bugün

1240 lira zamla 26 620 TL alacaklardır. TBMM’ye sunulan bütçe yasa tasarısıyla emekli aylığı alırken aktif göreve devam eden milletvekillerinin eline geçen aylık para, ocak ayından itibaren bin 240 lira artarak 26 bin 620 liraya ulaşacak.

Edit: bakıyorum mv beraber çalışanlar var. Amaç bu konuyu gündeme getirmek. işçisine, memuruna yüzde üç zammı çok gören zihniyet kendine gelince 1240 TL zam yapıyor. Siz onların uğruna ölmeye devam edin.

Edit: kaynak verildiğinde bazen vay efendim bu zaten belirli bir mihrak onların yanlı haberi denilebilir. internette zaten bu konuyu arattığınızda kaynaklar çıkıyor. Biz yine de kaynak verelim. http://ekonomi.dunyabulte...ina-1240-lira-zam-geliyor

http://www.kocaelibarisga...-lira-yapiyor-h72871.html
Adamların zammı asgari ücret kadar amk. 26.620 haram zıkkım olsun.
eğer o maaşın içinde benim bir kuruşum varsa helal etmiyorum ipnelere.
Yalnızca süper güç olma yolunda emin adımlarla ilerliyen mega ekonomiye sahip ülkelere has bir durumdur.

Siz ne anlarsınız... Ya Allah bismillah.
En kötüsü de şuna itiraz eden bir tane milletvekili yok doğru dürüst. Heriflerin maaşına gelen zam şu ülkede ne kadar adamın aldığı maaştan fazla lan. Bizim emeklilere de 3 yıllık 26 tl versinler amk.
Gençler okumayın milletvekili olun, malum okumadan da olunuyo zaten adı lazım değil
ölene kadar bu parayı alacaklar. ülkemiz ne kadar zengin(!)
Atatürkün millet vekili maasi ancak ogretmen maasi kadar olacaktır sözünü yok etmis toplumun ve ac gözlülügun sebebidir.
1. Burda atıp tutanların hepsi milletvekili olsaydı itiraz etmezlerdi. Onlarında itiraz etmemeleri normal.
2. Biz açlıktan karnımız ağrırken onlar tonla para alıyor.
içinde 1 kuruş hakkım varsa haram olsun
(bkz: oha lan çüş ayı)
Sabah uyanır uyanmaz skandal, tecavüz, cinayet, terör ve daha bilumum şoklarla psikolojisi alt - üst olmuş bir toplumu yöneten adamların ederi.
Ülkenin aksamayan, istikrarlı tek olayı budur.

Meclis çatısı altında 'Hakimiyet Milletindir' söylemi altında 3 - 5 tanesi çalışmaya çalışır diğerleri ya uyur ya da ellerindeki son model telefonlara asılır.

Bilgisiz, cahil, görgüsüz, öngörüsüz bir tuhaf adam ve kadınlardır bunlar; Semirdikleri ülkeyi de zerre kadar umursamazdırlar.
Milleti temsil etme gibi kutsal bir hak kazanıp Üstüne böyle faiş paralar almak .. Utanılması gereken birşey.
Oturarak başarıya ulaşan tavuktan sonra uyuyarak para kazanan milletvekili de oldu.
işte böyle böyle akıllanacaksınız. öyle bir zaman gelecek ki insanlar o şehit, halkların kardeşliği, cemaat önderi laflarına inanmayacak. tek gerçeğin yukardaki göbeklilerin göbeğini daha da şişirmek olduğunu görecek. böylece bu ülke patlama noktasına gelecek. işte o zaman anarşi mi başlar, yeni bir devrim olur ve insanlar boş laflardan ziyade eşitlikçi insanları mı başa getirir bilemem. ama şu kesinlikle olacak: artık yukardaki siyasetçiler için kimse kimseyi öldürmeyecek, düşman olmayacak. zira bu yaptıklarının aptallıktan başka bir şey olmadığını görecekler.
bence az bile.
milletvekili maaşlarına yapılan zamdır. bu vesileyle tüm mevcut ve emekli milletvekilleri için "afyon'dan vekilime taze taze kaymak lazım" isimli şarkıyı armağan ediyorum.
bir dönem milletvekilliği yapan birisine de verilip verilmediğini merak ettiğim maaştır. ona göre oynayalım biz de bundan sonra. bilen yazsın.
Hazineye tecavüz.
millet sanıyor ki akp'nin işi. tamam akp getiriyordur belki ama orada chp mhp hdp gık çıkarmıyordur eminim. geçen sefer öyle olmuştu.
yazıktır günahtır. bu ülkede 1300 lira için 12 saat çalışan insanlar var.
ne hikmetse her konuda çatışan taraflar mevzu ortak çıkarları olduğunda genel olarak aynı fikirde oluyor. peki biz bu duruma şaşırıyor muyuz? hayır.

bundan birkaç sene evvel özel yat ve tekneler için motorlu taşıtlar vergisini kaldırdıklarında da şaşırmamıştık. ve yine "gariban" yat ve tekne sahiplerini düşünerek bu araçların yakıtı için özel tüketim vergisini kaldırdıklarında da...

bu örneklerin ardı arkası kesilmez. düşündükçe hatırlıyorum, hatırladıkça sinirleniyorum.
ülke'nin sona doğru yaklaştığının siyasiler farkında olduğundan, zenginleşme peşine düştüler. anormal karşılamıyorum, değiştiremeyecekleri durumlar var artık. ekonomi çöktüğünde ellerinde birikmiş para olanlar zenginleşir, olmayanlar fakirleşir. onlar da bunun peşindeler.

ülke şuanda tek kişinin yönetimi altındadır, bizim ne dediğimizin bir önemi bulunmamaktadır. bu sebeple bana kalırsa boşuna bunlara kafanızı yormayın artık.
Milletin kendi dururken vekiline verilmemesi gereken para.

Vekile değil milletin maaşını düzeltin. Bu uçurum giderilmeli.

Vekili de milleti kadar almalı.
Her ay Boşa harcanan binlerce liradır.
Arkadaslar o parayi suan aldiklari maasi adamlar (akp tenzih) milletvekili olmak icin secim surecinde harciyolar zaten. Yok ona yardim yok iste kalemiydi posteriydi hayiriydi slogan otobusuydu bilmemnesiydi. Chp den milletvekili ciksin diye bi fabrika parasi para harcaniyo burda. Ben kendi gozumle sahit oldum. Ilk sirada olmak icin. Gercekten cok zorve stresli bi surec torpil falan yoksa. Keza denizliden bahsedeyim. Ilk secimde 3 milletvekili cikardik chp den sonra tekrar secim olunca 2 ye dustu ve o 3. Aday yillardir kac ev kac araba parasi harcadi o siraya gelmek icin. Zaten anca 40 yasindan falan sonra mv olabiliyolar o da en az. Cogunluk 50 yasinda ve ustunde falan. Hepsinin bi oyu bizim kaderimiz nerdeyse. O kadarda alsin hakeden tabi. Haketmeyenden zaten allah sorar.
(bkz: haram olsun) .Rabbimin hükümlerini kaldırdılar
güncel Önemli Başlıklar