1. 1.
  dünyaca ünlü dilbilimci john ronald reuel tolkien' in 17 yaşında esperanto dilinde yazılmış olduğu tespit edilen not defterinden anlaşıldığı üzere yapay dillere duyduğu sevgiye belge olabilecek nitelikte yüzüklerin efendisinde orta dünyada kullanılan elf ırklarının konuştuğu yapay dil. tabi bize göre yapay dil. elfler öyle demiyor ama.
  1 ... yenibena
 2. 2.
  elfce sozluk icin bkz:
  http://members.fortunecit...as_galadon/dictionary.htm
  1 ... radament
 3. 3.
  ortalıkta elf kadar güzel iskandinav kızlarını gördüğünüzde ağızlarından çıkmasını beklediğiniz dil. ama kader, tutup isveççe konuşuyorlar bana.
  1 ... cernobildensagcikmisuranyum
 4. 4.
  tıslaya tıslaya pek güzel bir fonotipi olan dildir. tolkien bir kitap için bir dil yaratmıştır. kadim ırk elflerin dilidir; insanlar, orklar ve hobbitler de nasiplenirler elbette ki bu dilden. tılsımlı tüm sözcükler bu dille söylenir.

  içimden gelen bakınız: arwen
  1 ... mavi yesil alg
 5. 5.
  türkiye de bir kısım insanın konuştuğu dilden daha eski, daha köklü ve daha çok özgün kelime bulunduran dildir.

  üstelik konuşanlarının iki tane kaşı vardır, uzun boyludurlar ve güzel kokarlar. ayrıca tecavüz, gasp, terör gibi pisliklere gırtlağına kadar batmış değildirler. (bkz: elf)
  5 -3 ... spiritus sancti
 6. 6.
  sol frame'in mna koymuş, ne idüğü belirsiz dil.
  -1 ... der meister
 7. 7.
  sol frame de pek çok kelime / cümlemsileri olan dildir. sol frameye gelerek genel kültürümüzün artmasına sebep olmuştur.
  ... unique270
 8. 8.
  bildiğim kadarı ile sağlam zor bir gramere sahip olduğundan, öğrenmeye niyetlenenlerin cümleleri bütün olarak ezberlemesi daha hayırlıdır.
  ... regulus
 9. 9.
  sol frame de gereksiz yer işgal eden, aynı derecede gereksiz bir dil. bir de genel kültür meraklıları var ki sözlükte, sol frameden dil kursu alıyorlar şu saatlerde. genel kültürleri yükseliyormuş, peh...
  -2 ... yazamaz
 10. 10.
  grameri ingilizce ile , okunuşu türkçeyle hemen hemen aynı olan dildir.

  örnek verirsek; Amin mela lle/seni seviyorum demektir.

  çözümleyelim; amin; ben, mela; seviyorum, lle; seni.

  okuyalım; amin/amin mela/mela lle/lğle, yani ingilizce de olduğu gibi; "eymayn mila li" değil, türkçe de olduğu gibi "amin mela lle" okunur.
  3 -1 ... spiritus sancti