bugün

gelin kaynana proğramlarıyla dilimize pelesenk olan,kişisel çekimi anlatan sözcük ikilemesi
(bkz: fazlası zarar)
pozitif elektrik aldım=hoşlandım
negatif elektrik aldım=hoşlanmadım
(bkz: yoksa ben trafo muyum)
motorize birlikler in sex partner bulma çabalarının tezahürü olan söz.
karşıdaki insana tedaş muamelesi yapmaktır.
(bkz: 220 volt şerefsizim)
cinselliğin teknik altyapısını oluşturmak amacıyla kişilerin kendilerini transformatör zannettikleri sosyo-teknolojik terim.
seçimlerin bitmesiyle artık daha pahalıya alınacaktır.
insanların makinalaştığının bir diğer ispatıdır.
bana yavşadın demenin kibar yoludur.
örnek: senden elektrik aldım.
elektrik üretim gücü yüksek ülkelerden diğer ülkelerin elektrik satın alması olayı. *
içinden akım ( yani elektrik ) geçen tel ısınır. yani bir kişiye ısındığını belirtmenin başka bir yoludur ama elektrik almak genellikle cinsel dürtülerle alev alev yanmak manasında kullanılır, bir kıza yavşarken "hastan oldum, yanıyorum ulan demenin daha kolay yoludur.
benden elektrik alamayan kıza trafo soksan ne fayda gibi msn cümlelerini beraberinde getirmiş hede.
alamadıkları zamanlarda parmağını prize sokmak suretiyle çarpılan insan hayvanlarının hoşlaşma biçimi.
(bkz: tedaş)
(bkz: kaçak et kesmek) eyleminin hafifletilmiş söylemidir.
-bugün bir adamla tanıştım bağdagül.
+hadi ya, nasıl biriydi?
-bir gülümsedi bana, için gider. görsen trafo gibi herifti, elektrik saçıyordu be mübarek.
evlilik programlarında hoşlanmayı belirtir cümle.

şimdi iki kişiyi karşılaştırıyolar bunlar, ehe he okuyo musun kaça gidiyosun muhabbetlerinden sonra -genelde hanımabla yapar bunu- beğenmediyse, " bu ne lan götüme benziyosun!." diyemeyeceğinden elektrik alamadığından bahsediyo. bi nevi siktir git demek gibi bişey hatta. böyle de bi naiflik düşünmüşler sağolsunlar, çok tatsızlık çıkardı yoksa.
seksenlik dede ve ninelerin sık kullandığı kelimedir. cümle içinde kullanacak olursak :

(bkz: elektrik alamadım üzgünüm)

genelde elektrik alamadıkları için elektrik aldım lafını cümleye yerleştiremedim .
Babaanne , sen evlenirken dedemden elektrik aldın mı?

Babaanne: yok yavrum bizim zamanımızda gaz lambası vardı.
aniden olursa kısa devre yaratacak eylem. hibrit takılan türk insanının son moda söylemi. jeneratör sokalım isterseniz . devreye.
kaçak elektrik arayışıdır.
elektrik kelimesinin turkceye gırdıgı 19. yy dan berı kullanılan terım. Genellıkle cınsler arasındakı cınsel cekımı ıfade eder. Taraflardan bırındekı feromon sevıyesının fazlalılı dıgerındekı hormon sevıyesını anlık olarak zıplatır. Sınır uclarında elektrık akımında degısıklıge sebep olur. Bu sebeple sehır cereyanı ya da trıfaze cereyanla hıcbır alakası olmayan beserı ılıskılerde kullanılan bır terım olan elektrık almak terımı kullanılır.
http://galeri3.uludagsozl...elektrik-almak_276582.jpg
2000'li yılların başında türetilmiş skimsonik kelime ama yeri gelince iş görür.