offf serzenişi ile devam eden olay.
yurtta gerçekleştirdiğinizde hocanın gelip çocukmusunuz bu ne kendini bilmezlik diye bağırmasıyla sonuçlanır. *
kesilsin yani noluyo ben anlamıyorum yani götünüzü yırtınca ne oluyo aamış ne aası yha yarn gelinde size b yi öğretiyim. sora 28 gün boyunca da alfabeyi * .
Süt kardeşler filminde gulyabani gelmeden önceki sahneden bir alıntıdır. Şener Şen'in filmde canlandırdığı Hüsam karakterinin "Hiç sevmedim seni Şaban, babanı da sevmezdim" repliğiyle aklımda hep yer eder. * *
günümüz liselisinin "zaaaa" şeklinde vereceği tepkidir.
yıl olmuş 2011 bu devirde elektrik kesilir mi diye sitem edilebilir.
bunu diyen bunu da dedi: bir de çağ atladık diyorlar amk..
elektrik gelince herkesin ohh , sonunda gibi tapkiler vermesi ile doğru orantılıdır.
sürü psikolojisinin ani güç kesintisine verdiği jeneratif reaksiyon..
Ne diyecekti ooooo mu.
gelince de aaa geldi geldi denir.
(bkz: uyum)
kadınların verdiğin tepkidir. erkekler daha müstehcen tepkiler verirler.
aaa bu devirde hala elektrik mi kesilir a.a.k.
akabinde "ona kadar sayacağım elektrikler gelecek ehehe bir, iki, ... " geyiğine zemin hazırlayacaktır.
(bkz: alfabetik sıra)
birlik, beraberlik göstergesidir. ortak tepkiler, ortak hayat görüşleri, ortak... tamam yine abarttım.
aaa nereye daha karpuz kesecektik anlamında bi tepki olsa gerek.
(bkz: yine mi bamya)
unutulmaya yuz tutmus bir gelenek.
anne ve arkadaşlarının altın günlerinde kesilirse kadınlar korosunun aaa diye hayıflanmasına tahammüldür. komik olan akşamüstü evin salonunun tüm ışıklarını açan ve hava kararmamışken bu sesin oluşması.
(bkz: çocukluğa dair anlamsız anılar)
Bir türkün karanlıktan korktuğunu belli etmemesi için uydurulmuş ve empoze edilmiş bir reflekstir.
şaşkınlığın dışa vurumudur.
aile ve komşu bireylerinden mutevellit koronun, güdümlü füze modunda çıkardığı, anlamsız da olsa çocukluğa dair hafızalara kazınan en bilindik anısıdır...
tepki: aaa
anlamı: valla ben de sizin gibi oturuyordum bu elektrik kesintisiyle alakam yok ekmek mushaf çarpsın.

elektrikler kesildiğinde aaa tepkisi vermeyen insanın olayla bağlantısı vardır. ortamda böyle bir tip varsa gazozları ilk ona içiriniz.
ardından karanlığı fırsat bilip böğüren öküzler.