bugün

baştan söyleyeyim ben şahsen elektriğin gerçekliğine inanmıyorum. şu şekilde açıklayacağım tespittir:

kablodan güç mü gelir lan. böyle saçma sapan bir şeyi senin aklın hayalin alıyor mu? 2017'te yaşıyoruz rica ederim biraz kafanı kullan. elektrik sobası nasıl ısınıyor? güya barajdaki suyun enerjisi depolanıp plastik kablonun içindeki telden enerji geçiyor da oradaki dirençte zorlanıyor da ısı açığa çıkıyormuş bilmemne.

ulan bu masala 5 yaşındaki çocuk bile kanmaz.

bu sobaların içinde bir yerinde bir tür yakıt var. mazot falan var işte. ve kablodan sadece bu yakıtın kullanılabilmesi için pozitif sinyali geliyor. bu yakıt bittiğinde cihaz bozuluyor.

edit: promissium'a katılıyorum, trollden anlayan insan bana bunun izahını yapmaz zaten.
gerçekten bunu düşünüp yazdın mı ya dedirten önermedir o kadar saçma içi boş sadece söylenmek için söylenmiş bir şey ki insan hayret ediyor. diyelim ki hiç bir şey bilmiyorsun ama en azından bak en azından diyorum 4.sınafa kadar okumuşsundur. Daha o yaşta statik elektrik gibi kavramlar öğretilirken sen sümüğünü mü yiyordun ne yapıyordun anlamadım ki
Bu entry bile o mantıksız dediğin elektrikle girdin ya Allah akıl fikir versin daha ne diyim.
-Elektriğe inanmıyorum, elektrik diye bir şey yoktur
+ sok abi o zaman prize dilini
-Lakin bizi çarpan bir kuvvet vardır.

Elektrodeist*
gerçekten doğrudur.

ben de düşünmüştüm bunu.

elektrik dediğin aslında ci-ay-co timinin dünyayı ele geçirmek için ürettiği bir kargam kavraşası.

bunu makintoş fiziği ile açıklayan alfred swarowski evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü dediler.

yalanınızı mikiyim. adam evinin önüne kadar gelmiş, daha niye başka yere uğrasın.

bu elektrik yalanına inananları uyandırmak için oluşturalacak her oluşumda beni de oldurun. hazırım.
motorlu testerem var benim istediğinizi keser doğrarım. dikkatinizi çekerim motorlu testere, elektrikli değil...
kurşun kalemi saçımıza sürüp kağıt parçalarına yaklaştırdığımızda kalem kağıtları çeker. bu basit deneyi yapmayan yoktur sanırım. kalemin atomik yapısında bulunan elektronların hareket etmesidir bu çekimin sebebi. elektrikte temel mantık şudur: manyetik alan içinde hareket eden iletkenin üzerinde bir akım oluşur. işte motorların manyetik bir alanı vardır. milden dönme gücü alan iletkenler manyetik alan içinde hareket etmiş olur ve üzerlerinden elektron akışı yani elektrik akışı gerçekleşir. elektriğin kullanımı yüzyıldan daha eski. bunu şuan kitaplardan okumak ve yorumlamak bile zorken insanlar hayal dünyalarındaki bu bilimsel düşünceyi gerçeğe dönüştürmüş. kablosuz haberleşme daha inanılmaz aslında. düşünsenize bir havada süzülen filmler, internet sayfaları, müzikler var. belki kafanızın üzerinden ismail yk şarkıları geçiyor şuan. hatta belki...
Elektrik dediğin şey elektronlar arası potansiyel farktır, güneş enerjisi panelleri fiziği bile yarı-iletkenler üzerine kuruludur.
Atom alıp atom vermeyle alakalıdır konu, fakat açıklamanın zaman kaybı olduğunu görüyorum.
istersen prizin kapağını kaldır ve iki küçük çiviyi çıplak elinle oraya sok bak bakalım artık senin içindeki mazotu ne kadar harcarsa...
bir gerçek.

elektirik çok mantıksız bence elektrik daha zekice.

enteresan.
Orta Çağ mantık sistemiyle düşünülmüş saçmalama çıkarımı.
Ne kadar mantıksız olduğunu ay sonu gelen faturayla anlarsın yavrum.
Yazar bu entry taş duvarlara oyarak girmeli idi.
tesla'yı mezarında ters döndüren iddia. yaşasaydı hoplatırdı diyeni. elektrik vererek tabii...
cumhuriyeti bu ve bunun gibi boş konuşmalar bitirdi.
(bkz: dünya aslında düzdür)

neden uzaya düşmüyoruz lan o zaman
Uu elektriğe iman gitti.
benzine inanıyorsun elektriğin nesine inanmıyorsun aq.
o kadar inanmamak ki yanlış yazmak.
Mantık elektrik devresi ile izah ediliyorken ironik.
"bu yakıtın kullanılabilmesi için pozitif sinyali geliyor."

bu saçma değil yani?

eheheh. şaka bi yana, bana bunlarla gelin, işte gerçek trollük bu.