bugün

sigara içenenler için alışılmış bir kokudur; ancak kozmetik sektörü bunun için yeni bir icat geliştirmiştir.
http://www.uzayparfumeri....do=dynamic/view&pid=4
(bkz: yuh be)
Kıraç & Funda Arar ikilisinin yorumladığı "yalnızlığın şarkısı" isimli parçayı hatırlatan kokudur.
kokudur.

uzun süreli sınavlarda, sigaraya vakit ayaramayanların çaresidir kimi zaman. cidden.
belli bir süreden sonra hiç farkedilmeyen kokudur triyaki için. Mesela ÖSS deneme sınavlarında devamlı suretle kokuya dikkatim takılır ve ulan sınav bi bitsin sigara içesim geldi diye canınız çeker. Ama Üniversite 4.sınıfa gelince 2 küsür saatlik sınavda farkına bile varmazsınız.

tahminim sigaraya başladıktan 5-6 yıl sonra etkisini yitirmektedir.
tütün kokan ellerin parfüm banyosu yapmış yapay bir vücuddan daha anlamlı durmasını sağlayan kokudur.

(bkz: ellerim tütün kokar gecelerde)
sigarayı bırakma nedenleri arasında yer alabilicek cinsten bir kokudur. lanettir.
gece icilen sigara ardindan uyumak istendiginde uyutmayan kokudur.
o kadar kötü bir ve keskin bir kokudur ki yok etmek uğruna her şeye katlanılabilir:
soğan doğrayarak elden çıkarılabilen kokudur.
soğan kokusu da eller çamaşır suyuna sokularak çıkarılır.
çamaşır suyunun kokusu ise kolonya ile bastırılabilir.
kolonyanın kokusundan hoşlanılmadıysa... * *
sigara tutulan parmakların sararması daha ileri bir noktasıdır. hatta bıyıklı olup çok sigara içenlerde görülen sarımsı bıyık gününü kahvehanede geçirenlerin değişmez modasıdır.
anneden bile tiksinmeye sebep olabilecek, sigara içmeyenin mümkün değil tahammül edemeyeceği koku.

edit: tiksinmek ağır ve haksız bir kelime oldu, kabul. ama anneye sarılma ve öpme isteğini bastırdığı bir gerçek.
tekrar sigara yaktırabilen koku.
özlenen kokudur kimi zaman.

(bkz: sevgilinin sigara kokan parmakları)
*
sıgaranın getirdiği kötü yönlerden biridir.
o kokuya daha fazla dayanılamazsa kusulur. o kadar berbattır.
lise yıllarımda arkadaşlarla denediğim, sigara macerasında elime sinen sigara kokusunun babam tarafından anlaşılması sonucu, uzun bir müddetçe harçlıksız kalmama sebep olan durum...
o dayanılmaz kokulu eller otobüste sizinde tutuğunuz direkleri tutup, birde burnunuzun dibine sokuluyorsa öğürmemek için insanın kendisini zor tutuğu anlara sebebiyet verir.
anne veya babanın, sigara içtiğinizi anlamasını kolaylaştıran koku. sigaranın ağızda bıraktığı kokuya çözüm vardır ama bu kokuya yoktur. gizlice sigara içen gençlerin korkulu rüyasıdır.
günde 100 kere periyodik olarak koklandığında sigarayı bıraktıracak olan koku.
belirli bir süreden elimi her dakika koklarım. ilginç ama o kokuya bayılıyorum.
garip bir durumdur. elin kokması ilginçtir. yıllardır içerim sadece parmaklarım kokar. *
kötü bir kokudur. 2 3 kez sabunlamak gerekir geçmesi için.
(bkz: ıyyyyy) iğrendim amk. ne iğrençsiniz ya. sigaradan da kokusundanda nefret ediyorum lan.
sevgilinin nefret ettiğidir.
Sırf o koku için yakılır, öyle hoştur.

Bir de hemen uçup gitmez. Ohh mis.
Elini yıkamadığın sürece orada kalır ve kendini arada bir hatırlatır.