bugün

butun sozluk camiasinin en baba yazarlari sozluklerini birakip eksi ye kostular,eksi nin kapisinda dokuzuncu nesil aylak olarak bekliyorlar peki simdi ne olacak o kadar yazar sozlugune satis yapti orda simdi hergun heyecanla acaba yazar oldum mu diye bekliyorlar.

bu ssg nin buyuk oyunuydu,itu yu de uludag i da bitirdi.

geri donun olum.
**
Caylak'lari birkac gün süründükten sonra , "biz sizle tasak gectik olm hala okursunuz" dercesine caylaklarin giris yapmasina müsaade etmeyen uyutma sekli. *
nuri alço yöntemlerini kullansınlar madem. tavsiyesine ihtiyaç duyulan eylem.
uyuyanın zaten sözlükte ne işi vardır. iyidir. hoştur. devam etmeleri güzeldir. yeni sözlüklerin önünü açmaları sevindiricidir. rekabet artar kalite yükselir.

şahsın yazacak bir şeyi var ise;
uludağ sözlük neyine yetmiyordur. * *
adı üzerine ekşi sözlüktür. ekşidir. yada eksi.

ekşi sözlükte yazar olmak için çırpınanlar, yazar olduklarında götlerinin tavana mı çıkacağını sanmaktadırlar.
(bkz: e bebeğim e e e) *
bana da bir el atsın ekşi sözlük saat kaç oldu uykum yok diyebileceğim olay. bir ninni olur masal olur farketmez. madem ki böyle bir servisleri var.
(bkz: uyumak isteyip uyuyamamak)
(bkz: uyumak istiyorum)
ekşi sözlüğün birçok yazarı kandırması durumudur.
Ekşi'nin; Sözlüklerini bırakıp 9. nesil olarak üye olan herkes ileride bizi de satar başka yerlere 9.nesil olur fikrini uygulamaya koymasından olsa gerek, sözlükte 9. nesil olan çaylakları sözlük kapısında onaysız, biçare bırakmasıdır.
(bkz: uydu mu digiturk mü)
idam kaldırıldığı için bu yolu seçmek zorunda kalan ekşi sözlük'ün işi. saygı duymak lazım. iğneyle de uyutuluruz, iple de asılırız.
ne denirse densin büyük bir pazarlama başarısıdır. onbinlerce kişiyi siteye bağlamıştır. küçük bir hesapla ; bugünkü kullanıcı sayısı 107500, yaklaşık yazar 13000, 94500 civarında çaylak hergün iki defa giriş yapıp 10 başlığa baksa sayfa gösterimini siz hesaplayın.*
(bkz: uyuyan dev) *
"ne bekliyordunuz ki?" şeklinde yorumlanabilecek durum.
zaten başından beri belli olan durumdur. ancak kimsenin de uyuduğunu sanmıyorum. herkes ilerde lazım olur diye hesap açtı 10 entry girdi ve ayda bir de hesap kapatılmasın diye saçma sapan bir entry giriyor. açarlarsa ne ala açmazlarsa da tamemen kendilerinin bileceği iş. zira çaylakları da pek ilgilendirmiyor. zaten uzun süre böyle giderse o çaylaklar da kalmaz.
(bkz: dememiş miydim)
(bkz: eksi sozluk/#2594808)
ilk entryimi 8 kasım 2007 de girdiğimi gözönüne alırsam artık umutsuzlaştığım durumdur. zira 5 ay oldu daha tık yok. sorun kimde anlayamadım.
onuncu nesille devam eden durum. dalga geçer gibi binlerce onuncu nesil aday arasından birini yazar yapmışlar. bu kafayla giderlerse kendi kredilerini tüketirler.
caylak olaraktan kayıt olursunuz, 10 girdi girersiniz onay bekleyecek olan, ardından opera kurarsınız bilgisayara, sag ve sol framelere 2 kere ayri ayri olmak üzere sağ tıklarsınız ve yenileme suresini etkinlestirip 5 dakika gibi ufak bir sey yaparsınız, boylece hesap zaman asimina ugrayip log out olmaz. bilgisayari bir zaman acık bırakırsınız, 2 ila 5 gun boyunca full sozlukte online gozukur iseniz (yaklasık 48 ila 120 saat civari) aksama * yazarliginiz hazir demektir. tabi arada girip ona buna eksi, oeh ve arti vermelisiniz.

ardindan bu size; elektrik parasi, fan arizasi, göz agrisi, anne dırdırı ve nadide baba "ders calısmıyormussun gibi bir his var icimde" bakisi olarak geri donucektir sayin user arkdaslarim. evet sistem bu.

dur lan tanımı unuttum öhöm

tanım : "yazar yapicaaaz yazar yapicaaaz vuhaaa!" diye sansasyon yaratan bir internet sitesinin, gostermelik bir kac kisiyi yazar yapmasından sonra, binlerce kisinin serzenisi sonucunda ortaya cıkan cümlecik.
aylardir caylak bekletilen bunyelerin seri eksi oy veren ibne* haline donusmesine sebebiyet vermistir,ozellikle modlarin,celebritylerin butun girdileri eksi oya bogulur.serefsizler yazar yapsaniza laann isyaniyla eksilemeye devam.
- seni yazarım yapacağım yavrum. dokuzuncu nesil olacaksın. başlıklarımı hep sen açacaksın. hep baş köşede olacaksın..
+ ay sahi söylüyorsunuz di mi? demek beni de ünlü bir ekşisözlük yazarı yapacaksınız o zaman.
- heralde yavrum, ne demek. hadi bunu bir içkiyle kutlayalım..
*
- şerefe..
+ size de... *.... ay bana bir şeyler oluyor...
- nıhıhıhahahahaha..
+ hayır, hayır, olamaz...
- nıahaha..
yazar alımlarının açılıp kimsenin çaylaklıktan yazarlığa yüksetilmediği ekşi sözlük kandırmacası.* masallarla, ninnilerle uyutulan koca bir nesildir. *
boşver be oğlum, bir daha ki sefere moderatörsün.
(bkz: kast sistemi)
(bkz: guru gürültü)
(bkz: cmylmz)
Adamlar herkesi çaylak olarak bırakmaya öyle alışmış ki reklamları girdikleri "Reklam" isimli kullanıcı bile Dokuzuncu nesil çaylak...
Resmen çaylaklarla dalga geçiyorlar.
onuncu nesilden de yazar aldıkları için, çok açık olan durum...
kıclarının kalktıgının ayyuka cıkması durumudur.