görsel

Ekşi Sözlük’te yer alan 'halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor' başlıklı içerik hakkında soruşturma başlatıldı.

https://tr.sputniknews.co...da-sorusturma-baslatildi/
yüce türk milletini galeyana getiren it kopuk başlıklarına verilen cezadır.
görsel
Göt gerekiyor. Varsa o götü olan ayaklanır. Sokağı klavye tuşu sandılar herhalde.
görsel
o değil de başlık neredeyse 2 aylık. ancak bir yerden gelen talimatlar doğrultusunda 2-3 gündür gündem yapıldı ve soruşturma açılması sağlandı.

ayrıca eksisozluk gibi bir platformdaki sözde ayaklanma çağrısının başarıya ulaşması ihtimali, sözlükteki seçim anketlerinde akp nin seçim kaybetmesi ihtimali ile eşdeğer.
Tam Sedat Peker'in iddialarını soruşturmaya maçası yemeyenlerin yapacağı iş.
halk ayaklanması, halkların kardeşliği vb içerisinde halk geçen tüm kavramların içi boş bence. bu nedenle bilimsel verilerle içi doldurulmuş kavramlara ulaşmak ve bu kavramlar üzerinden siyasi, kültürel ve sosyal alanı belirlemek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.
ayaklanmadan kasıt "darbe girişimi" olarak ele alınısa normaldir. bir kesimin kafası hala gezi olaylarında kaldığı için ülkede içerisinde ayaklanma geçen her şeyi "darbe girişimi olacük" gibi algılıyor ve insanları gazlamaya çalışıyor normal olarak. çünkü insanlar uyanır gene diye çok korkuyorlar. ayaklanma kelimesi tepki vermek sessiz kalmamak olarak alınırsa ortada soruşturulacak bir şeyde olmaması lazım. zira ülkenin en tepesindeki muhterem sürekli "ileri demokrasi" ile yönettiğini söylüyor. ileriyi boşver normal demokrasilerde bile insanlar bir şeylere şiddet içermeyen şekillerde tepki gösterebilir, ayaklanabilir..

bak daha 1-2 saat önce bir entry yazdım buraya. yargı sistemimizin nasılda içinin boşaltığını yazdım. dedim ki "kraldan çok kralcı var" aramızda. dün bir haber izledim. genç bir delikanlıyı dolandırmışlar. 150 bin liralık mı ne bir eşyayı çalmışlar. çocuk o çalınan malı satan şirkette eleman. ihale çocuğa kalacak şirket o parayı ondan alacak. oysa ki onu dolandıranlar kısa sürede yakalanmış. göz altına alınmışlar ortada kamera kayıtları da olduğu için hiç inkar etmemiş suçu kabul edip itiraf etmişler. peki ne oldu sonucunda ? adamlar "adli kontrol şartı" ile serbest bırakıldı. çocuk hem 150 küsür bin lira borcun altına girdi hemde o adamlar serbest olduğu için can korkusuna düştü beni bulurlar da öldürürler diye.

şimdi yargı bu dolandırıcılarla uğraşmıyor tecavüzcülerle uğraşmıyor insanları gasp edenleri darp edenleri serbest bırakıyor ama ekşi sözlükte açılan bir başlık hakkında soruşturma açıp mesai harcıyor öyle mi. bu yargıdaki arkadaşların hepsi hilal kaplan tadında insanlar mı yemin ederim merak ediyorum. o da geçenlerde "darbe olacük hissediyorum hissediyorum" diye ortalığı velveleye veriyordu.