1. 1.
  kemal kılıçdaroğlu'nun rte'ye "kim bu ekrem tosun?" diye sorularına konu olan kişi. kemal kılıçdaroğlu'nun iddiasına göre recep tayyip'in ekrem tosun ile ticari aylaşmaları varmış. eğer recep tayyip bunu açıklamazsa kemal kılıçdaroğlu açıklayacakmış.
  1 ... hibrit kibrit
 2. 2.
  başbakan erdoğan'ın "ekrem tosun kimdir?" sorusunu cevaplaması akabinde tanıyacağımız kişiydi/kişidir.
  ve başbakan erdoğan şöyle cevapladı;

  "Siyaseti polemikle, iftira ile yürütmeye çalışanlara hizmetle, yatırımla cevap veriyoruz.Çünkü yalan, iftira ile bu süreci sürdürmek istiyenler var.işte bi tane de istanbul'a göndermişler.Bugün filanca başbakanın nesidir diye soruyor.Ben bilmiyorum.Söyle bakıyımda bende tanıyım.Böyle bir şey olur mu? Ben ne biliyim, tanımıyorum, etmiyorum.Bunların akıl hocaları nereden ithaldir bilemiyorum.Senin projen var mı söyle?Bu adamın benimle alakası varsa söyle...Biz bu bulaşık işlerde yokuz.Siz bu bulaşık işlerdesiniz.Siz benim muhatabım değilsiniz ama bu iftiralara dayanamıyorum.istanbul'da bir inaşaat ile açıklıyor.Ya bu inşaat sizin döneminizde onaylandı.Rant ise bu sizin mesleğinizdir"

  kimmiş lan bir açık var mı ?
  1 -1 ... yamuq
 3. 3.
  "slm ben ekrem tosun, benimle uğraşana bütün sözlük gosun" diye entry girmesini beklediğim yazardır.
  3 ... mertce
 4. 4.
  kemal kıçıldaroğlu'nun komedi gibi muhabirin karşısına geçip, başbakana yönelttiği sorunun öznesi.
  şaka gibi lan;

  --spoiler--
  - kim bu ekrem tosun?
  - başbakanın bilmesi lazım..
  - kim acaba?
  --spoiler--

  normal bir insan sorusu değil. böyle koridorda dolaşırsın, duvarlara bakıp cevap beklersin ya, aynı onun gibi. elinde taş gibi belgeler varsa lüfen söylesin ki biz de artık kendisine gülmeyelim.

  kim bu.. kim? kim var orda? kimsin sen... *
  2 -3 ... ashaf
 5. 5.
  kıl lıçdaroğlu'nun torbadan son çıkardığı isim. Adam elinde tombala torbası ile gezip içinden çektiği isimleri "kimdir?" şeklinde gündeme getirip, oy kazanacağına inanıyorsa söylenebilecek çok fazla bir söz yok. Günde bir isim çıkarmış olsa seçime kadar 50 nin üzerinde isim duyarız bu şekilde. 29 mart tan sonra kağıttepe de ikamet edeceği için bu kadar medyatik olamayacaktır.
  3 -3 ... mertce
 6. 6.
  sıradan bir memurken bir anda atılıma geçmiş insan. yani internette biraz araştırma yapınca ortaya çıkıyor kim olduğu. kemal kılıçdaroğlu'nun bu adamları ortaya çıkarmasıyla oy toplamasına yazıklar olsun diyenlere asıl yazıklar olsun. halkın parasını sömürenlerin oy toplaması hak mıdır?
  2 -2 ... fabala
 7. 7.
  bugün yayınladığı basın bildirisindeki kendi ifadesine göre başbakanın oğlu necmettin'in ortağı olan mali müşavir. her fırsatta "biz her şeyin farkındayız, uyuyoruz sanmasınlar" tarzı edebi ayarlar veren başbakanın, oğlunun ortağını tanımaması ilginç tabi.
  2 ... thor
 8. 8.
  akp'nin zengin ettiklerinden.
  2 -1 ... tralliani
 9. 9.
  kılıçdaroğlu'nun bazı belgelerde imzası olduğu iddia edilen mali müşavir. bu belgeler merakla bekleniyor.
  ... tintebaat