bugün

- efendim ekonomi büyüyor diyorsunuz ama ben hissetmiyorum.
+ hissedersin sayın vatandaş yakında hissedersin.
- ya iyide ben niye görmüyorum büyüyen ekonomiyi.
+ önüme bak sayın vatandaşım. büyüme noktasında bir şeyler göreceksin.
- evet hem büyüyor, hemde kabarıyor. şimdi gördüm.
+ evet sayın vatandaşım. anan burada mı ?
- yok onu getirmedim.
+ neyse, yere 1 kuruş atıcam. eğil onu al.
- ehehe 1 kuruş yaşasın, ahhh lan n'oluyor ?
+ şimdi hissettinmi büyümeyi ?
- evet iliklerime kadar hissettim padişahım.
+ hah one minute , kıpraşma bak daha da büyüteceksin ekonomiyi.
- tamam sustum padişahım.
bana göre ekonominin ölçütü paramın değerinin zaman içinde nasıl değiştiğidir yani enflasyon.. resmi rakamlara göre düşüyor gözüküyor ama bakkala gidiyorum ekmek 50 kuruştan 75 kuruşa çıkmış simit desen yine aynı çarşıya gidiyorum acıkmışım bir tavuk döner yiyeceğim 1.50 tl olan tavuk döner 50 kuruş artmış, benzin desen günde iki kere zam görebilen bir mahlukat; durum bu iken hay ben böyle ekonomik büyümenin demem çok mu absürd?
ana muhalefet partisinin yarılmama sebep olan reklamındaki simit satan emekli üni hocası.
ekonomi büyüyor ama bu koçların sabancıların işine geliyor. halk yine fakir yine fakir.
colaya zam gelene kadar ötv vergisinin kazığını yememiş insandır.
haklı bir yorumdur. ülkemizde yüzde otuzluk kıçını parayla silen kesim dışında, geriye kalanların içinde bulunduğu durumdur.
muhtemelen sol bir örgüte mensuptur. (bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar) (bkz: gelsin eksiler)
biz küçüldüğümüz için ekonominin büyüdüğünü sanmak.
maaşına yapılan zam elektrik, su, doğalgaz, benzin gibi ihtiyaçlara yapılan zammın yarısı olan kişidir. milletvekili maaşım yetmiyor, o yüzden ticarete atıldım diyip oğluna gemicik alan şerefsizlerden değildir.
halktan biridir. büyüme üst kesime yansımaktadır. üst kesimin ekonomisi büyüdükçe halkın ekonomisi daralmaktadır.
(bkz: koltuk patatesi)
görsel
69.999.999'dur.
sana yansıması için büyümüyor zaten diye tavsiye verilmesi gereken kişidir.
(bkz: ben)
kendini dünyanın merkezi sanan insan evladı.
makatında sıkıntı olmayan kişidir. yoksa hissetmemek mümkün değil. boru gibi girdi zamlarla.
yazar burada zamlardaki büyümeyi ekonominin büyümesi olarak algılamıştır...
zira ne ürettiğimizi görememiştir. çinden sonra dünyanın ikinci ülkesiymişiz la...
çalışmayan ve üretmeyen kişilerin ekonomik büyümeden pay alması elbette beklenmez.
rosava'nın hortlatmak için yırtındığı konularından biridir. yapma yavrucum fikirlerin eskidi artık en az senin kadar kabul et. hortlatmak için kasma bu kadar.
nasıl büyümüyo amk. her yıl 30-40 tl zam geliyo ya asgari ücrete daha ne büyüyecek abisi.
hortum yapmayıp, alnının teriyle sadece hakkı olan helal parayı kazanmaya çalışan kişidir.
(bkz: ekonominin büyüdükçe bize girmesi)
(bkz: ekonomik büyümenin yanlış anlaşılması)
ekonomi yeterli büyüklüğe ve sertliğe ulaştığında, vatandaş olarak üstüne oturtulmaktan korkan kişi söylemidir. haklı bir serzeniştir.
hükümet değnekçiliği olayıdır.
(bkz: sana kabaran bir şey var)
türk toplumunda bolca bulunan akepe şakşakçısı insan tipi...tipini sikeyim.
balon buyumedır belırlı bır kesım buyuyor. halkın gelırı degıl gıderı artıyor, bir işletmenin buyumesı kar payıdır, ben işletmemdekı mesaileri artırıp üretimi fazlalaştırırsam ve elımdekı urununde pazarlamasını yaparken, calısanların maaşlarını dusurusem hersene daha fazla buyuyen bır şirker olurum.