bugün

entry'ler (185)

gümrüksüz alışverişin 30 euroya düşürülmesi

iyi halt ettin eylemidir.
işin aslı şöyledir: tulumbanın suyu bitince ve pazarlayacak büyük mallar bulunamayınca (arsa, fabrika, kamu işletmesi) ufak ufak tırtıklama yoluna gidilmiştir. petrol fiyatları düşerken benzine yapılan zamlar, sigaraya alkole yılbaşında zaten zam yapılacakken aralık ayında gelen zamlar, vergi afları ile alacakların tahsil edilmesi vs. şimdi bir de bu.

yükselen ekonomimizi yönetenlerin cebimizdeki kuruşlara göz diktiği hatta muhtaç olduğu noktalara geldik arkadaşlar. halihazırda ebesinin amı kadar vergi ödediğimiz yetmiyor demekki. kemal derviş yasalarından "öyle ya da böyle bu kazığı yiyeceksiniz yasaları"na gelmiş durumdayız.

ha bu arada; petrolün varili 30 usd iken 4 liraya aldığımız benzin vardı ya, hani şimdi 5,12 olan. gelecek sene için dünya bankası'nın öngördüğü petrol fiyatı 60 USD/varil. varın gerisini siz düşünün.

ben ben ben ben oh

oldukça başarılı bulduğum yazar. nice entrylerini okumak dileğiyle.

fetö nün hayatını karartığı insanlar

çok değil 2016 şubat ayında yayınlanmış haberde şöyle yazılmış,
http://www.diken.com.tr/b...gi-cekmek-icin-yapiliyor/
`"Bakan Avcı’dan ‘atanamayan öğretmen intiharları’ yorumu: ilgi çekmek için"
bakın, bu haberde "40 öğretmen intihar etti" diye bahsedilenlerin hayatını fetö kararttı, ama fetöcü oldukları için değil, fetöcü olmadıkları için karardı onların hayatı. çünkü bu insanların alın terleri çalındı, onca yıllık emekleri heba edildi, ama onları en son noktaya getiren şey, o insanların başkalarının yüzlerine bakabilme cesaretlerinin tükenmesiydi, bu yüzden başkasının avucuna da bakamadılar. şimdi herkes fetö'ye sövüyor, haklılar da, ama burada gizli suçlular var. insanlar sokaklarda, televizyonlarda "sorular çalındı" diye basbas bağırırlarken o insanları görmezden gelen, susturan, gizleyen, sansürleyenler var. onlar göğüsleri kabara kabara geziyorlar şuanda, başları dik, onurlu. ama, bu insanlardan bazıları aşağıdakiler olurken suça susanlardı.
çok iyi hatırlıyorum, kardeşimin ygs ye girmesinden birkaç yıl önce hangi sınav olduğunu hatırlayamadığım bir sınavda, sorular torbalanıp dağıtıma gönderilecekken, mühürlerden birinin kırılmış olduğu farkediliyor ve o sene soruların cemaat dershanelerinde okuyan öğrencilere dağıtıldığı konuşuluyor. sınavın 1. ve 2. sinin karı koca olması, bilmem kaç kişinin full çekmesi filan gibi skandallar da peşi sıra geliyor. sonrasındaysa her sene aynı haberler dönüp duruyor. "kimse de bu duman nereden geliyor" demiyor. gerçek olmasa bile araştırmaya değer bulunmuyor. işte o haberlerden birisi
http://www.radikal.com.tr...ana-cemaat-verdi-1018212/ burada ayrı bir parantez açmak istiyorum, 2010 kpss sınavı 01.08.2016 tarihinde soruların çalındığı iddiasıyla iptal edildi. ordu-boru ilişkisi.
atanamayan öğretmenler, memurlar vs ellerinizdeki kanın, çalınan alın terinin bir kısmı, başka bir bir kısmı da tabiki tsk'da, mobbing e maruz kalanlar, ordudan atılanlar, namussuz, beceriksiz ilan edilerek şeferi iki paralık edilenler de var, kendi canına kıyanlar da. onlardan birisi de işte burada (#17445715) ,
şuanda bu yazıyı okuyan arkadaşlar şanslılar, çünkü aynı mücadeleden geçtiler ve hala hayattalar. fakat emin olun ki istisnasız hepimizin, görmemiş yada farketmemiş olduğumuz biryerlerde hakkımız yenmiştir. ve bunun suçlusu paralel yapılanma kadar, bu yapılanmayı, ya da sistemdeki çarpıklığı farkedip de buna ses çıkarmayanlardır.
gezici diyerek yaftalayacaksınız ancak söyldedikleri şimdi daha anlamlı geliyor barış öğretmenin.
https://www.youtube.com/watch?v=bkfPeSw5QLc

darbe zamanı askerde olsan napardın sorunu

o malum günden beri düşündüğüm şeydir. eğer o askerlerin içinde ben olsaydım muhtemelen durumum şöyle olurdu:

1- olan bitene anlam veremezdim, keza hayatımda hiç darbe görmedim,
2- komutanın bizleri oraya neden diktiği önemli bir nokta, ayaklanma mı yoksa tatbikat mı. tatbikat ise neden gerçek mermi?diye düşünür ciddi birşeyler olabileceği aklıma gelirdi.
3- gecenin bir vakti sokağa tam teçhizatla dikilince muhtemel bir korku/endişe kaplardı içimi, keza ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum.
4- karşımdan yüzlerce hatta binlerce insan tekbirlerle geldiğini görünce korkum/endişem daha da artardı. (asker olsun ya da olmasın o kadar insanın üzerine geldiğini gören herkes korkar ve kendini savunma psikolojisine bürünür diye düşünüyorum.)
5- bir er olarak komutanın emrine karşı gelmeye cesaret edemezdim, mecbur kaldığım anda emre uyardım.
bu arada olan bitene hala bir anlam veremezdim, çünkü o sırada can derdine düşmüş durumda olurdum.

benim düşüncelerim böyle arkadaşlar, şayet varsa aranızda ben askerliğimi er olarak yaptım ama komutanımın emrine uymadım diyen tebrik ederim. ama biz yeri geldi izmarite tekmil verdik. orada komutana mukavemet edeceğine çek vur daha iyi. ayrıca yukarıda da belirttiğim gibi okadar insan sloganlarla üzerime geliyorsa beni ellerine geçirince çok hayırlı şeylerin olmayacağını düşünür ve kendimi savunurdum, sikmişim emri.

fethullah gülen

sgk tarafından imkanları elinden alınmış kişidir. bundan böyle sosyal haklarını kullanamayacakmış. yani emekli maaşı alamayacak, devlet hastanesinde tedavi olamayacak vs.

ulan bu adamı emekli edip maaş bağlayanı cezalandırmak lazım asıl.

http://www.milliyet.com.t...gir-darbe-gundem-2280985/

atalay filiz

şimdi bu adamın alacağı cezayı görün bakalım. bilmem kaç tane müebbet hapisle ömrünü çürütürler. bahsetmek istediğim mesele bu cezayı haketmemiş olması değil, elbette haketmiş ama karısını döve döve öldüren katillerin ve gencecik hayatları karartan tecavüz suçlularının da bu adamdan aşağı kalır yanı yok. sadece bu tırrek kadar medyatik değiller.

nazlıgül daştanoğlu

aklıma geldi, yine sızladı yüreğim.
(#17445715)

edit: http://www.milliyet.com.t...ihar-eden-gundem-2285553/

yazarların ruh hallerini anlatan şarkılar

Halil sezai - Uykum vaaaar içimde.

en iyi giden ikili

halis karataş - big price ikilisi, son 100 metrede iyi gidiyorlar.

öğretmenlerin az maaş alıyorum yavşaklığı

bazı arkadaşların problemi şu: 5000 tl kazanan da 946 tl kazanan da aynı şartlarda yaşasın isteniyor. öyle olmuyor arkadaşlar. mevcut sisteme ayak uydurduysan 10000 tl kazansan da o para yetmeyecektir. çünkü artık ev kiran 800 tl den 2000 tl'ye çıkmıştır. sosyal ihtiyaçlarına ayda 500 tl harcarken artık 2500 tl harcıyorsundur, arabanın kredi taksiti artmıştır. belki ev kredin vardır. borç harç hala var. yine ay sonu zor gelir.
tabi uçuk bir örnek oldu bu, ama söyle özetleyeyim, ben öğretmen değilim ama o civarda bir maaş alıyorum. evim yok, arabam yok, üniversite okuyan bir kardeşim var ufak çapta ona yardım ediyorum, bir de elimizden geldiğince eşimin annesinin giderlerine destek olmaya çalışıyoruz. yani 2 çocuklu bir aileden daha az belki masrafımız. ay sonu geldiğinde 50 tl cebimizde olursa dışardan söylüyoruz o gün.
mevzu o maaşı alanın öğretmen olması sanırım.

2015 seçim vaadleri

üzülerek belirtmek isterim ki, vatandaşın yine her "sikim hıyar" diyene tuzla koştuğu, ancak tuta tuta sapını tuttuğu olaydır. olan yine garibana, yine asgari ücreti 1500 tl beklerken elindekinden de olana olmuştur.
http://www.milliyet.com.t...detay/2152662/default.htm

cenaze namazında ön saftaki ateist

yakın arkadaşının babasının cenazesinde cenaze namazına duran hıristiyan ermeni olur da bu niye olmasın. adam gibi adamdır.

anasından doğduğuna pişman etme hakkınız var

Cümlenin tamamı "Eğer birileri sizi linç etmeye geliyorsa on anasından doğduğuna pişman etme hakkınız var."

Aslında bakarsan mantıklı konuşmuş güdük. Ama bu adamın amacı pkk propagandası ve provokasyon. seçim öncesindeki cici görüntüsüne aldanmayın, köprüyü geçene kadardı kardeşlik mesajları.
gazetede okudum ki cizreye yürüyorlarmış, polis sokağa çıkma yasağı var, çatışma var can güvenliğiniz yok diye izin vermemiş ama zeus jr. ve tanrıları dokunulmaz olduğu için yürümeye devam etmişler.
bu ekipten birisi o çatışmalar arasında kör bir kurşuna hedef olsa. Bütün dünya'yı ayağa kaldırırlar, "Polis bizi vuruyor" diye. O zaman onlara, PKK çocukları katlettiğinde nerede olduklarını sormak gerek. Dalga geçer gibi polisin askerin her yaptığı işin önünde duruyorlar "Canlar yanmasın(!)" diye. Sonra içlerinden birisi milletvekilliğinin kendisine vermiş olduğu züppelikle emniyet müdürüne tokat atıyor filan.
akp'ye oy verenlerin terör istediğini sanmak diye başlık açılmış. belki böyle bir eyleminiz yok ancak, akp'den önce o tokatı atan eli alır, dirsekten kırar, gerekli yere monte ederdi güvenlik güçleri. şimdiyse hem tokat yiyip, hem özür diliyoruz. Ama bu acizlik genel değil, pkk'ya özel. ben polise tokat atsam biber gazıyla öldürür beni.
PKK bayrağı açmak suçtu bir zamanlar. şimdi akp pazarlık masasına oturtup adam ettiği, üstüne bir de gönlünü hoş etmeye çalıştığı bebek katilinin fotoğralarıyla istanbulun ortasında gövde gösterisi yapıyor adamlar.

işte canım arkadaşım, biz bu noktaya geldik. ben artık çok içerliyorum, ben de kürt arkadaşlar kadar bu ülkenin vatandaşıyım. ama pkk hiçbir zaman bizden biri olmamıştır.

180 boyunda erkeğe kısa denilmesi

184 cm boy ile 12 kuzen içerisinde en kısa boylu olan birisi olarak yadırgamadığım durumdur.

crime evden kaçış oyunu

doğumgünü çocuklarının home party ayağına doğduklarına pişman ettirilebilmesi, ve bunca zamandır arkadaş doğumgünüsü müessesesine olan hırsımızı almamıza olanak sağlayan bir hayır kuruluşudur.

son zamanlarda oldukça yaygınlaşan evden kaçış oyunları arasından özgünlüğüyle sıyrılan, hatta ve hatta oldukça iddialı senaryosuyla bir adım öne geçen eğlenceli aktivite mekanı. tek dezavantajı beylikdüzü'nde olması nedeniyle evden kaçış etkinliği düşkünlerinin katedeceği yoldur.

meraklısı için:
http://www.crimeevdenkacis.com/

liselilerin asla bilemeyeceği şeyler

arkası dişlenmiş atlas marka uçlu kalem.

önceden rotring mi vardı? varsa bile para yoktu hacı abla.

mis gibi hristiyanlık varken müslüman olmak

adanalının biri ramazan günü antalya sokaklarında yürüyormuş. malum yaz sıcağı, kan, ter, oruç... barların bulunduğu bir sokakta, bir masada oturup birasını yudumlayan alman'a dönüp şöyle demiş: dininizin gıymetini bilin imanını siktiklerim.

sanırım o adanalıyı deşifre ettik.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

massive attack - live with me.

canlı istavrit yutan kadının ölümü

ölünün arkasından konuşulmaz, allah rahmet eylesin ama görünüşe göre beyin ölümü çoktan gerçekleşmiş bir hanım teyzemizmiş kendisi.

istavriti tava yap, at yağda kızart, buğulamasını yap, hiç yapamadın ızgara yap. hayvana da yazık sana da be teyzem.

liselilerin asla bilemeyeceği şeyler

arkası dişlenmiş atlas marka uçlu kalem.

önceden rotring mi vardı? varsa bile para yoktu hacı abla.