bugün

türkiye cumhuriyeti'ni tanımayan adam. televizyonda da gaflar yapmaktadır. bugün istiklal marşı'nı çanakkale şehitleri şiiri sanması da unutulmayacak gaflarından biridir.
La essegi koysan secerler. Bu chp mhp tayfasi.o yuzden ekmoglu ya kizmamak gerekir...
Istisnalari kasdetmiyorum o ayri.
Büyük pot kırmış aday. Çoğu insanın gözünden düşmüş alay konusu olmuş ve olacaktır.
Yil olmus 2014 ekmele oy verecek insanlar var yazik...
turkiyeyi seriat devleti haline getirecek cumhurbaskanı adayı... din ve devlet islerini birbirinden ayırcak gibi durmuyo hic.. benim oyum tayyibe.. adam halkcı ve laikci sonuc olarak..
(bkz: ekmeleddin ihsanoğlu na açık mektup/#24641845)
toplantısı trt haber'den canlı yayınlanıyor. başımıza taş yağabilir...

http://www.trthaber.com/canli-yayin-izle.html
Halk tv de konuşal cb adayı. Tarafsız olarak dinlenirse pek çok konuda aydınlatıcı olabîleceğini düşünüyorum.
ekmeleddin ihsanoğluna oy verecek arkadaşım, sözüm sana;
tayyip erdoğan'ı beğenmeyebilirsin, icraatlarını eleştirebilirsin hatta ölesiye nefret edebilirsin. bu sebeplerden oy vermemen haktır ancak, istiklal marşına "çanakkale şiiri" diyerek ülkeden ne kadar bihaber olduğunu göstermiş bir adama gidip de oy verme. git selahattin demirtaş'a falan ver. o adam en azından bu toprakların insanı.... ya da kimseye oy falan verme, git kendin aday ol, biz sana oy verelim....
tayyip ve laiklik kelimesini yanyana kullanmak bence yanlış olur. bi kefede profesör doktor var adam okumuş. diğerinin ne olduğu belli değil. geçmişinde hapise bile girmiş. bir kere adam eşitlikçi değil. geçen ki oylarda kendi reklamlarının yayınlanma süresi diğerlerine oranla o kadar fazlaki. madem adil bir seçim olmasını istiyorsunuz neden eşitlik yok?
bu ülkeye bu halka başkan olmak için aday olan lakin bu halkın canını verdiği bağımsızlık mücadelesi adına yazılmış toprağın atındaki şehitlerin kanları ile yazılmış marşı bilmeyen adam. tayyibi sevmiyorsundur anlarım hırsızdır anlarım ya da başka bir sıfat koyarsın isminin başına onu da anlarım demirtaşa bölücü örgüt yanlısıdır dersin onu da anlarım ama istiklal marşına Çanakkale şehitleri şiiri diyen bir adama oy vermeni nasıl izah edeceksin? hem türkiye cumhuriyetine cb olmak isteyeceksin hem istiklal marşını bilmeyeceksin. bu nasıl bir ironidir yahu? en basitinden stadyumda milli maç izlerken istiklal marşı esnasında karşıki dağlar cendermeyi falan söyler marş niyetine.
"benim en büyük suçum monşer olmak" diyerek gönülleri kazanmış efsane dindar cumhurbaşkanı adayı.
Adam gazetecinin apo'nun hapisten cikarilmasi konulu sorusuna olumlu cevap verdi. Hangi vatansever tayyip'e veya selahattin'e oy verebilir? Veremez. iste Ekmeleddin de onlardan biri.
arapçası diğer rakiplerinden kat kat daha iyi olan aday.

http://www.youtube.com/watch?v=jO4H4-TVQNQ
amına koyim hala ekmeleddin ihsanoğlu'nu savunuyolar asdsdf.
"yeağ nolcakmış bilmiyosa" diyosunuz lan hala. oha oha oha.
zaten bu adamın bir sikten haberi yok da, neyse.
bundan da haberi olmaması çok önemli değil yani.
adam vicdani ret hakkında, bilgim yok yorum yapmayayım diyo. ulan dünyanın her yerinde gayet açık ve net olarak anlaşılan şey yani bu. neyin bilgisini alacaksın? o kadar dil biliyon da hiç mi o dilleri kullanmıyosun? az dergi, gazete falan oku lan.
gerçi kendisini yönetecek insanlardan belli direktifler alması da lazım yani. anlıyorum kendisini.
kuklalık zor zanaat azizim.
hafızalarımızda istiklal marşı dizelerini bir orkestra şefi edasıyla(el hareketleriyle) okumasıyla kalacak cumburlop adaydır.
Arapça tanımlarsak: ehven-i şer
en azından okumuş cahil olmayan bir insandır.
Kemalistlerin zorla önüne sıüunulan ve zorla oy verecekleri adaydır. Hayır sayın başbakanımıza demokrat değil diye eleştiri getiren kesim sürekli dikte ile birilerine oy vermek zorunda kalıyor ya nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça bir durum. Türk solunun daha doğrusu sosyal demokrasisinin hali içleri acısı. Neyse ki ben ak partiliyim çok şükür.
pragmatist.

http://www.ensonhaber.com...ina-koydu-2014-08-01.html

makyavelli mezarında ters döndü.. belki kendi babası da dönmüştür.
dürüst değildir, eğitimli de değildir, bilge hiç değildir.
samimi değildir, okuma yazması noksandır, ülkesini bilmez, haritada bile gösteremez.
kötünün iyisi değildir, kötünün kötüsüdür.

ek olarak hırsızdır.
http://www.zapkolik.com/v...lsuzluk-tartismasi-874525

emine ülker tarhanı tercih etmeyecek adam kalmadı şu son marş meselesiyle.

marşın mısralarını parmak sürterek okuyacak seviyede olan adamın 5 dil bildiğine inanmamızı bekleyendir.
1 dil bile bildiği şaibelidir şu noktadan sonra.
2014 yilinin turkiye cumhurbaskani adayidir.

konusmalarini dinledigim kadariyla kendini pek ifade edemiyor. tamam 6 dil biliyor bilmem nerede okumus bilmem ne profesoru ama iki kelimeyi bir araya getiremiyor.

gerci chp ve mhp nin cati adayi adamlar iki kelimeyi bir araya getiremiyor anca laf sokma cabasi.. imam osurursa cemaat ne yapsin misali*

not: ocalanin cikmasini onaylarim demis, gozumde selahattin demirtastan farki kalmamistir.

*atasozunden emin degilim.

dipnot:siyasetten nefret eden biri olarak boyle bir donemde yasama firsati buldugum icin de kaderimden utaniyorum.
Türkiye Cumhuriyeti nin yeni cumhurbaşkanıdır.
Umutsuzca televizyonlara çıkan kişi. Bu millet dünyalar zengini rte'ye bile 24 milyonluk bağışta bulunmuş. Böyle millete bu kadar aklı başında hele ki akademisyen sıfatı olan biri yakışmıyor. Neyse öptüm ekmel amca
Bana bayram mesajı atmadın ekmeleddin oysa ki kandil mesajı attığında kendimi özel hissetmiştim. Sana ısınmıştım ama sen bana fazladan paran gitmesin diye bayram mesajı atmadın elveda ekmeleddin.