bugün

bir dilin yaratıcı gücünün sınırlarını inceleyen, duygu ve düşünce dünyasına doğrudan gönderme yapan ama estetik kaygıları ve tarihsel incelemeyi de ihmal etmeyen akademik edebiyat okulu.
hep teori hep teori hep öyle olsaydılar böyle olsaydıların konuşulduğu yerdir. bunun tekniği olur mu demeyin önce tekniği öğrenir sonra stil geliştirirsiniz.
memlekette edebiyatla ilgilenen, -yalandan da olsa - yolu edebiyattan geçen onlarca kişi olmasına rağmen hakkında çok az entry girilen başlıktır.

edebiyat fakültesi, adını ve okulunu okuduğunda hiçbir amaca hizmet etmediğini anladığın; ama aslında kendinden bir şeyler koyduğunda ve kendini geliştirdiğinde ortalığın alnına koyacağın kıymetli bir fakültedir.

kısaca "ed. fak." olarak adlandırılır, yüzdesel olarak çoğunlukla serbest çağrışımdaki vaziyet doğrudur. bazen öğreticileri ve bazen de öğrenicileri "ed. fak." için hep aynı düşünceyi zihinlerinde barındırırlar.

edebiyat fakültesi öğrenicilerinin edebi birikimi kendisi çabalamadıkça artmaz ve edebi hevesi edebiyat fakültesine girdikten sonra sıfıra yaklaşır. çünkü edebiyatın sadece şiir, roman, öykü vs. olmadığını algılamaya, sorgulamaya başlar, buna inanır.

uzuncası varken kısacasına kaçmaya çalışmak hep edebiyat fakültesi öğrencilerinin işidir. daha gidip "kutadgu biligi" şerh edeceğim.
2. kez kazanıp, bir tanesine başlayıp 4 ay sonra bıraktığım fakültedir.
edebiyata ilgisi ve sevgisi olmayanlar için cezbedici tarafı pek yoktur.. cünkü kolay degil
ve ancak aşırı ilgi ile o derslerin üstesinden gelinir.. helede yabancı dil bölümlerinin!
aynı zamanda yök'ün ve hükümetin itinalı baltalamaları ile son yıllarda geleceği iyice karanlıklaştırılmış
fakülte olmuştur. okumayak isteyenlere altın vuruşu yapalım diyerek 2012'de de
formasyonu kaldırdılar diye biliyorum. daha ne yapılabilinir bilmiyorum!

(bkz: yazık)
hakkında bu kadar az entry girilince öldü sandığım. *
adım atılan yerde kız olması başta güzel gibi dursa da yanında oturup kıçınızı kaşıyacağınız bir erkek kankayı bulmak zordur burada. *
haberlerde fen girişi önünde gözaltına alınan edebiyatlılar yüzünden olasa gerek hep fen-edebiyat fakültesi diye geçer. halbuki dtcf ile beraber türkiyede tektir.

not: az biraz okul milliyetçiliğinin kimseye zararı olmaz.
Ömrümü tüketeceğim mukaddes müessesedir.
hakkında neden bu kadar az entry girildiği merak edilir.
arkadaşlar tıp son sınıf öğrencisiyim edebiyat fakültesine hazırlanıyorum...doktor olacağım elbet ama edebiyata olan aşkımı kalbime gömmemeye karar verdimm.. ne dersiniz
(bkz: sözlük formatı)

(bkz: forum)

(bkz: uludağ forum)
Bende de var o sevgi. Güzel bir karardır ağabey.
genelde üniversitenin en güzel kızlarının barındığı fakültedir. 4 yıllık ve düşük puanlı gereksiz bütün bölümleri bünyesinde barındırır. gerçi gereksiz demek yanlış olur; memlekette değer görmeyen bölümleri bünyesinde barındırır ve bu yüzden de düşük puanlıdır. neyse, benim de okuduğum fakültedir.
Hızlandırılmış formasyonla atanmayı bekleyen öğretmen ordusuna her sene yeni kitleler katan fakültedir.
pkk yandaşlarının dadandığı fakültelerin başında gelir. türkiye'de fen fakültelerinden bağımsız olarak aşağıdaki üniversitelerde bulunur:

devlet: akdeniz, anadolu, atatürk, bartın, cumhuriyet, dicle, dokuz eylül, ege, erciyes, erzurum teknik, gazi, gümüşhane, hacettepe, istanbul, istanbul medeniyet, karabük, karadeniz teknik, karamanoğlu mehmet bey, mardin artuklu, muğla sıtkı koçman, selçuk, trakya, tunceli ve yüzüncü yıl üniversiteleri.
vakıf: fatih sultan mehmet vakıf ve istanbul 29 mayıs üniversiteleri.
(bkz: fen fakültesi)

(bkz: fen edebiyat fakültesi)

(bkz: alakaya maydanoz)