bugün

Rezilliktir. Bir ülkeyi yöneten insan nasıl olurda lise mezunu olur yahu. Birde bunlar üniversite mezunu olan Recep Tayyip Erdoğan a diploması olduğu halde çamur atıyorlar. Bu arada unutmadan söyliyim bu eski shpli şimdiki chpli bilo kız lisesi mezunu iyimi puhajajaj.

Doğru söyle bilocan rahşan affından faydalandın mı?
Unutmadan söyliyim Robert kız lisesi Tabiki de tahmin ettiğiniz gibi abd'nin. Bu bir tesadüf olamaz.
Diploması da yoktu, karizması da rahmetinin.
Karaoğlan, Çoğunuzun yanından dahi geçemeyeceği Robert koleji mezunuydu aktroller.

Yallah imam hatip'e!
"diploma önemsiz" diyenler mi açmış bu başlığı?
Bir üniversite bitirememiş, lise mezunu işte.

Robert olsa nolur olmasa nolur.

Lise mi?
Evet lise...
görsel
Adam 1944 yılında okuduğu lise ve sonrasında kazandığı okumadığı bölümlere bakın...
Neyseki
Şu an üniversite mezunu olanların 1944'te ilkokul okuyacak düzeyinin olmadığı gerçeği gözler önünde...
lise mezunu olmak ayıp değil. ama imam hatip lisesi diplomasını kuruldan ite kaka alabilmiş bir şahsın üniversitenin kapısından geçmeden sahte tanzim edilmiş "üniversite mezuniyet makbuz"larıyla kanunları yanıltması ayıp. ve hatta ciddi bir suç.
Tahtaya öğretmen yazamayan başbakan gördük.
Ecevit entelektüel birikimi yüksek biriydi...
1. Ecevit’in eğitim kalitesi çok yüksekti ve adrese teslim bir laf değil, herkes için, yüksek eğitim, analitik tarih bilgisi gibi hasletlerin devlet adamlığında çok çok önemli olduğuna inanıyorum.
2. Robert dahil yabancı menşeili eğitim kurumları ve mezunlarına müspet gözle bakmıyorum.
Gerçekten utandım.
Recep kendi diplomasını başkasına "göster" diye talimat veriyor, Ecevit'in diploması lise de olsa elindeydi. Adamlığının zekatının fitresini verse rahmetli; değil Bop'çu ortalıkta siyasetçi kalmazdı.
ecevit in lise mezunu olması . bu konu 1970
lerde chpliler tarafından şiddetle reddedilirdi .
" amerikada üniversite okudu " diye tartışma
kapatılırdı .
* bülent ecevit , deniz baykalı , kemal
kılıçdaroğlunu ve akpyi başımıza musallat
eden adamdır .
amerikan yanlısı ilk siyasetçidir . peşinden
alpaslan türkeş , turgut özal , tansu çiller ,
tayyip erdoğan gelmiştir . ve bu grup zor
anlarda birbirini kollar , kurtarır .
siyasilerin büyük çoğunluğu kötü insanlardır .
dış görünüşe aldanmayın .
ecevit cumhurbaşkanı değildi diye bitirebileceğimiz tartışma.
Lise mezunu bir başbakandır. Başbakanlar lise mezunu olabilir ama cumhurbaşkanı kesinlikle 4 yıllık üniversite mezunu olmak zorundadır.
Robert koleji mezunudur. O dönem robert kolejinin üniversiteler kadar ağırlığı olduğu söylenir. Ayrıca ecevit duayen bir gazeteci ve ingilizceye oldukça hakim bir siyasetçidir. Kaldı ki başbakan olmak için yüksek öğrenim şartı da mevcut değildir.
üniversite mezunuyum demedi ki !..
lise mezunu olduğu için kendisine sunulan cumhurbaşkanı olun "yasayı değiştirelim" teklifine de sıcak bakmamıştır.

ayrıca mezun olduğu lise robert kolejidir. bir çok üniversiteye bin basar. babası tıp profesörü, annesi ressamdır. o nedenle iyi bir eğitim ortamında yetişmiş ve entelektüel seviyesi yüksek bir insandır.

tanrı mekanını cennet etsin.
ilaveten tagore gibi kaliteli şairleri Türkçe'ye tercüme edebilmesi... şarkıya uyarlanabilecek düzeyde şiir yazabilmesi (bkz: takalar).... ABD'ye lafla değil, hareketlerle kafa tutabilmesi... ama bunlara sırtınızı dönün tabii... ne de olsa amaç çamur atıp gömmek...
En azından 2016 cumhurbaşkanlığı şartındaki "lisans mezunu olmayı" kaldırıp yerine önlisans mezunluğu getirmemiş, rahmetli devlet adamı.

https://ilerihaber.org/ic...konu-olmayacak-64605.html
başbakan olmak için yeterli bir eğitim düzeyi idi.
Olm boşuna yırtınmayın universite diploması yoktu, üstelik çok beceriksizdi. Ülkenin içine s.çtı.
Neyse ölmüş gitmiş rahmetli.
görsel