bugün

hazreti muhammed s.a.v. zamanının deccalı. ateşi bol olsun.

hazreti hamza'nın öldürdüğü kişi.
Keşke ebu cehil galip geleydi.
Muhammedin amcası, en zalim insanlar bile akrabalarına merhamet gösterirken, Muhammed ebu cehili parçalatmıştır. inanmayan taberinin hükümdarlar tarihi kitabını okusun.

islamın kurandan sonra en çok önem verdiği siyercidir taberi.

"Muaz bin Amr (r.a.) o günü şöyle anlatır:

“Müşrikler Ebu Cehil’in etrafını sarmış ve kimse ona yetişemez, diye bağırıyorlardı... Onların bu bağırışmasından Ebu Cehil’in onların arkasındaki adam olduğunu anladım ve o tarafa yöneldim... Yanına sokulmak için bir fırsat aramaya başladım... Nihayet aradığım fırsat elime geçti... Ve derhâl yaklaşarak bir kılıç salladım!.. Salladığım kılıç ayağı ile birlikte bacağının yarısını kesti!.. Bunun üzerine kütük gibi yere devrildi...

Tam üzerine çullanıp onu iyice öldüreceğim sırada da Ebu Cehil’in oğlu ikrime arkamdan yetişerek bir kılıç darbesiyle kolumu kesti!.. Elim, bir deriyle koluma bağlı hâlde yanımda sallanmaya başladı. Bu durumda ben kılıcımı öbür elime alıp çarpışmaya başladım. Savaşın şiddetinden olacak elimin acısını hiç duymuyordum. Bir ara derisinden sallanan elim fazla zahmet verince elimin üzerine ayağımla basarak kopardım ve bundan sonra rahatlayarak savaş bitene kadar tek elle çarpıştım...

Bu arada Ebu Cehil’i mecburen kendi hâline bırakmıştım...”

Evet, onun Ebu Cehil’i yaralı bir hâlde bırakmasından sonra yanına bu defa da Muaz bin Afra geldi Ebu Cehil’in... Yaralı bir hâlde de görünce, artık kıpırdayamayacak bir hâle gelesiye kadar kılıçladı... Ebu Cehil âdeta ölü gibi kalmıştı..."

Öldürülüşüne dair en iyimser hikaye bu. Cesedine neler yapıldığı buraya yazmaya utanırım o derece.

Nihayetinde barış dini denilen islam bu.
Bi de ebu lehep vardır.
(bkz: ebu lehep) ¤
dinine hakaret eden muhammede karşı dinini, malını, mülkünü, ailesini, arkadaşlarını ve geleneğini savunmuştur. savaşı ilk muhammed başlatmıştır. putperest insanların dinine ilk muhammed saldırmıştır. saldırmakla yetinmeyip kuran'da da putperest insanlara ve kendisine inanmayan insanlara kin ve nefret kusmuştur.
Bir gönül adamı.
onu bunu bilmem.
görsel
bulunduğu bölgenin en bilge adamıydı. namı her tarafta duyulurdu.
Cehaletin babası olarak bilinir. Yaşamı tüm insanlara ibret niteliğindedir.
tavrımız net.
görsel
asıl adı Ebu'l-Hakem dir. peygamber ona ebu cehil lakabını takmıştır. hani lakap takmak günahtı. 624 yılında bedir savaşında katledildi evet. islamda inanmayan katlediliyor. bravo
Bir kervan soygununu önlemeye çalışırken canından olan kişidir.
sevimsiz bir kişidir.
gerçeği görmüş akıllı bir adamdır.
torunları uluda aktiftir.
Ebü’l-Hakem olan künyesi islâmiyet’e düşmanlığı sebebiyle Hz. Peygamber tarafından Ebû Cehil şeklinde değiştirilmiştir.Sevenleri ebu'l hakem desin o zaman.
Ölü olsa da torunları hala aramızda. Şimdiki ateistlerin bir kısmı ebu cehil gibi allah varsa var banane kafasında.
Asıl adı (bkz: Amr bin Hişam)'dır. Mekke'nin en güvenilir kişilerinden biridir. Diğer lakabı Ebu-l Hakem'dir(Bilgeliğin Babası). Kabileler arasında hakemlik yapacak kadar güvenilir, itibar sahibi ve zeki bir şahsiyet. Tek suçu Museviliğin bir başka varyantı/kopyası olan Müslümanlığa inanmamasıdır, inanmak zorunda da değildi. Kalem suresi 15. ayette Ebu Cehil, Muhammed'e açıkça ''Sen yeni bir şey söylemiyorsun, bana eskilerin Yahudi masallarını anlatma.'' der. Söyleyin bakalım kimmiş âlim, kimmiş cahil olan?
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Büyük adamdı amr bin hişam.
Bedir Savaşı'nda ensardan Afrâ'nın oğulları Muâz ve Muavviz tarafından öldürülen islam düşmanı.
kesinlikle özü sözü birdir kendisini çok severim, adam gibi adamdır ebul hakem.
570'de doğdu yazıyor vikipedi'de. hz. muhammed'den 1 yıl önce oluyor bu.
Cahil değildi aslında şüphesiz..
cahildir çünkü o kadar bilgisi kendisine hiçbir fayda vermedi.
karpuzcu panda cahil derken haklıdır.
of hektor zıddını söylerken o da haklıdır! birbirine ters gibi görünse de bilmek bazen para etmez, iş fiile dökülmeli.
düşünmek ve bilmek sonucu değiştirmez.
ebu cehil, cahil değildi, biliyordu, inat etti....
bildiğini icraata dökemedi, nefis yaptı, büyüklendi cahilliğin zirvesine çıktı elbet.
müminler onu asla hayırla anmazlar!