1. 1.
  öğrenme zorluğu çeken öğrencilere eğitim verirken kullanılan, akıllı tahta olarakta bilinen, interaktif sunumları yansıtma temeline dayalı bir çalışma mekanizmasına sahip araç.
  1 ... evvesa
 2. 2.
  kara tahtanın yerine gelen yeni dijital tahta. yalnız bu tahtaların temini konusunda okulların ekonomik zorluk yaşayacağını düşünmek lazım. belki ileride hükümet kaynak ayırırsa anadoluya da gider bu tahtalardan. keşke bizim zamanımızda yapsalardı.
  2 ... moro
 3. 3.
  üzerinde bulunan her türlü görüntünün paylaşıma açık hale gelmesini sağlayan, gelecekte tüm okullarda yaygınlaştırılması planlanan ve kara tahtanın kullanımına son verecek olan tahtadır. interaktif tahta olarak da isimlendirilmektedir.
  1 ... kavlak devedikeni
 4. 4.
  fecii bir rant kapısıdır hali hazırda. zira türkiyedeki bütün okullardaki tahtalar akıllı tahtaya çevrilecektir. iş bu hamle türkiyeye tartışmasız bir bilişim zengini kazandıracaktır.

  tanesi nereden baksan bin liradan az olmayan bu tahtalardan 47000 küsür okula götürüleceğini düşünürsek, varın siz hesap edin hesaplayan adamlar...
  ... adinivermekistemeyenkullanici
 5. 5.
  'tüm' okullarda yer alacakmış bu tahtalardan. hayal gibi bir şey. eğer bu iddia gerçekleşirse, yani 'tüm' okullarda akıllı tahta olursa eğitim alanında kocaman bir adım atılmış olur. öyle batıdaki bir kaç okulda olmayacaksa doğudaki tüm şehir ve kırsallarda da olması şart.
  ayrıca eğitim sisteminde bir sınıfta bulunan ortalama öğrenci sayısını da düşürürsek(ki bu ancak öğretmen sayısını artırarak mümkün olur) eğitimin çehresi değişmiş olur. bir de şu var tabi,
  (bkz: ücretli öğretmenlik)
  ... duman6kelimeler