bugün

yurt dışı uçak seferlerinin yapıldığı terminale verilen isim (bkz: atatürk havalimanı dış hatlar terminali)
türkiye'deki bir havaalanındaysa kesinlikle iç hatlar'dan çok daha asortik terminaldir. yabancılara rezil olmamalıyızdır, izbe iç hatlar bize yeterdir.
kanaltürkte yayınlanan bir program. küs aileleri birleştiriyor. birleştirmeyi biraz açalım.

bugün bir bölümünü aile zorlamasıyla izledim. olay şu kızımız ailecek kanada da yaşarken evden kaçıyor yaşı küçük olduğu için devlet sahip çıkıyor daha sonra kanadalı biri ile evleniyor. kızın annesi olay sonrası felç geçirirdiği için aile türkiye dönüyor falan. on iki sene sonra programa başvuruyor tvciler bunları bir araya getiriyor. olayın saçmalığı bir yana beni programdaki kavuşma sahnesi öldürdü

olay şöyle: kız salona girer girmez kızın sözde ablası sarılıyor. ortada bir ağlamadan zırlama seansı var. tam bu esnada kızın abisi [güya] kardeşine sarılıyor ama bir anda serbest güreşciler gibi[sözde] kardeşinin arkasına geçip kalçasından sarılıyor. lan bende fesatlık var bunlar ailecek güreşçi derken, program sunucusu güreş hakemi aracılığı ile sözde abinin kollarını çözmeye çalışıyor. abi şaşkın bir şekilde kardeşine gene sarılıyor. aa herif gene arkaya geçip üç puan alma derdin de. birlerine kavuşan abla kardeş arada herife bakarken, ben lan kız abisinden taciz gördü de ondan mı kaçtı acaba diye düşünüyorum. ama program sunucusu kafası bezli abi gene müsabakanın ortada devam edeceğini [sözde] abiye hatırlatıyor.

programın bütçesi az olduğundan abi seçmede hatalılar yani. lan oldu olacak şahin k yı kadrolu abi yapın. ya da programı gece on ikiden sonra yapın kardeşim.
(bkz: iç hatlardan gelip dış hatlara devam edicek yolcular)

(bkz: arka koltuktaki içi fesat yolcu)
(bkz: hicret-ül ecnebbiyye)