bugün

yolculuk güzelce devam ederken bir anda uçağın sarsılması ve sonrasında oluşan kaos arasında duyulan şu anonstan sonra içinde girilen durumdur. " ben pilotunuz x uçağımız düşüyor yere çakılıcaz " ve anons bitmiştir. *

(bkz: uçak düşerken sigara içen adam)
(bkz: düşen uçağın içinde tuvalette olmak)
(bkz: düşen uçağın içinde kara kutu olmak)
(bkz: allah korusun o nasıl söz öyle)
lost dizisinde oynama şansını yakalamaktır. doktor jack ise şahıs, karizma yapma şansını da ele geçirmektir. yine de allah kimseye göstermesindir.
havalı bi ölüm olacagı kesin ama cesedinin kefenin de olup olmayacagı belli olmayan durum...*
united 93 filminin son sahnesinde gerçekleşen olay. gerçekleşmekle kalmaz aynı zamanda insana bu hissi yaşatır.
(bkz: ruhuna el-fatiha).
hayatta kalacağını düşünmektir.Bu kişi izlediği filmleri ve haberleri zihninde canlandırmaktadır.
(bkz: lost)
(bkz: game over)
(bkz: uçak düşerken düşünülebilecek şeyler)
hiç yaşamadım ama garip bir duygu olacağı kesindir. Belli bir zamandan sonra hava basıncından ötürü insanların bayılıp çakılma anını görmedikleri rivayet edilir.
Çok kötü bir durumdur. Ateistler için çok daha kötüdür.
"business" olanlar için sorun teşkil etmiyecek hadise. *
ateist olmadığınızın göstergesidir.
azrailn uzun uğraşlar sonucu insanları biraraya getirmesiyle gerçekleştirdiği eylemden ötürü gerçekleşebilecek hadise.
çaresizliğin zirvesidir resmen bile bile ölüme gidiyorsun ve yapacak hiçbir şeyin yok.
bir olasılıktır. sonuçta uçağı insan üretir ve insan hata yapar, bu riski bilerek uçağa binen insan olayı siklemez. (bkz: ben) (bindiğim uçak piste çok fena hızlı ve sarsıcı bir şekilde yaklaşınca bildiğin düşüyordu mk, uçaltaki çoğu yolcu kelimei şehadet getirirken ben tüm algılarımı bu durumdan nasıl sağ çıkabilirim diye açmıştım) mantıklı olan kendini bırakmaktan çok durumdan nasıl yırtarım ı (bkz: düşünmek)tir.