bugün

sezen aksu:hoşgeldin
ferhat göçerin her yaz düğünler için yaptığı ve düğünlerde genç çiftler tarafından ilk dans müziği olarak kullanılan vıcık vıcık şarkılardır.
(bkz: diamond ring)

çok iyi olurdu.
aşk herşeye değer,
iki alyans,
gelinliğinle gel bir kuğu gibi,
ben bir tek kadın sevdim.
*
yeni evlenecek çiftlerin, daha doğrusu bayanların daha çok önemsediği konudur. Çok önemlidir.

Bir örnek, Özdemir Erdoğan - Bana ellerini ver...
son zamanlarda en popüleri mustafa ceceli-hastalıkta sağlıkta.
aerosmith- dream on

kesinlikle bu olacak.
düğünlerde gözlerin damat ve gelinin üzerinde olduğu en önemli anda çalan şarkıdır. herkes gelin ve damadı izlediği için düğünün en önemli kısmıdır gerçekten. ayrıca çiftler sırf dans edebilmek için aşk acısı, ayrılık temalı şarkıları seçebilmektedirler ki çok yanlış bir durumdur. şarkının sözlerine de dikkat etmek gerekir.
him - gone with the sin ya da him+apocalyptica- bittersweet olabilir .
nurettin rençber - eski yara.
korn - alone i break
VALLA BENiMKiSi EVENESENCE- MY iMMORTAL OLACAK..
(bkz: vega)- (bkz: ankara)
kani kürklü - gelinliğinle gel bir kuğu gibi.
Mixalis Xatzigiannis - opos tha feugeis

http://www.youtube.com/watch?v=SRxaeGbnCxs
zuhal olcayın pervanesiyle mariah carey'nin my all şarkısını harmanlcaksın. arkasındanda hastalıkta sağlıktayı ekliceksin. finalde de bülent ersoydan hani bizim sevdamız var tabi. düşündümde benim düğün çok eğlenceli olcakmış yahu.
Ankaralı coşkun- Ankara'nın bağları .
sarah mclachlan - angel.
düğünlerde gelin-damat ikilisinin uzaktan görünmesiyle birlikte başlayan alkış selini sonlandıran müziktir. pistin ortasına doğru yürüyen ikili, tam merkez noktasına ulaştığında bu müzik start alır. akılda kalıcı olması için özenle seçilir. kimisi abartarak sırf melodisi güzel diye 7 dakikalık şarkılarla kendilerine eziyet eder.

başlık aynı zamanda ilk dans müziği için önerileri de kapsar. (bkz: anket lan bu)*
(bkz: düğün salonu dans şarkıları)
(bkz: beni al)
(bkz: pinhani)

düğün sonu içinse,
(bkz: düğün)
(bkz: aşk herşeye değer).

neden olmasın?

he amk he anket.
yazar anketör olmaya karar vermiş dedirtir.
slipknot- people shit bence harika olurdu.
En sikindirik düğün uğraşlarından biridir.

Evlenme mertebesine intikal etmiş şımarık kızımızın, gelinliğin nasıl olması gerektiği sorunsalından sonra en çok kafasını kurcalayan konudur. Bu parça öyle önemlidir ki, sanki dans pistinden havalanıp nirvanaya doğru uzatacaktır bıngıldağını uçurduklarımı.