Dünyanın şeklinin geoid olduğunu bilmeyen ve aynı zamanda astronomi ile alakası bulunmayan; gözleri kafalarındaki hayaller ve çevrelerindeki insanların hayalleriyle paralize olmuş insanların savunduğu durumdur.

Üstüne üstün, bu insanlar, savundukları yanlış bilgileri başka insanlara da inandırmaya çalışmaktadırlar.
Dünya duzdur işte ispatı.

görsel
dünyanın şeklini anlatan en iyi animasyonlardan biri için;

https://m.youtube.com/watch?v=z0I1__MX4U0
bu başlığı yazan ve destekleyen troller takımı, evet, sizin dünyanız düz, bunu son derece anlayışla karşılıyoruz. bizim bahsettiğimiz içerisinde bulunduğumuz gezegen, pardon.

illa şahsa yazdıracaksınız. aklınızın algılamaya yetmediği durumlar mümkün değil ama aynı zamanda allah var. iki yüzlüler...
Dunya madem duz neden gunes dogdugunda her yer aydinlik, battiginda her yer karanlik olmuyor?

En basitinden odanin lambasini gunes, zemini dunya olarak dusun ve isigi yak, her tarafa isik gidecektir degil mi? Ve isigi kapatinca zemin bir anda karanliga gomulecektir.

Ufacik mantikla bile anlasilabilen bisey yani neden konusmak icin konusan insanlar var acaba..

Ulan onu gectim, git japonyadan bin gemiye dunya duz ya hani, bin gemiye okyanusa acil gidebildigin kadar git. Dunyanin duzlugu bitince gemi uzay bosluguna mi dusecek amk?

Savunudugunuz seylere bak ya.
Dünya'nın belirli bir şekli yoktur. O yüzden dünya'nın şeklini, tanımlanacak olursa en güzel kelime yamuktur.
evet yine standart ülkemin vatandaşı olduğunu belli eden hakaretlerle bir şeyleri ispatlamaya çalışan ergenlerini gördük.o da birilerinin zırvalamalarından ibaret kendi ortaya koyduğumu bir araştırma sonucu değil. ya kendisi bulsa herkese dümdüz küfür edecektir. eric denen adamın web sitesinden magic mushroom ile ilgili yazılarını ya da okuyabilirsiniz.

site adeta bir sızıntı dergisi *

http://www.atlanteanconspiracy.com/
bütün ön yargılarımı bir kenara bırakıp şu videoyu izliyeyim dedim. 5 dk ancak tahammül edebildim, hadi bir teori öne sürüyorsunuz bari doğru düzgün açıklamalar bulun. bu kadar saçma açıklamalarla kimse ciddiye almaz sizi.
Yıl olmuş 2017 adamlar mars'ta yaşamı düşünüyor. Bizim zekiler hâlâ dünya yuvarlak değil diyor.
entiri nick uyumu yakalayabilmek adina ne gunesler soluyor ya rab dedirten soylemdir.
Üzgünüm ama dünya düz beyler, güneş Dünyanın etrafında dönüyorsa Kruttvatnet Gölünden bakıldığında nasıl oluyor da güneş hiç batmiyor bunu izah edin önce.
Hiçbirinizde dünya yuvarlak değil geoit diye yazmamışsınız. Cahil cahile laf anlatmaya çalışıyo. Te allam ya.
Dünyanın yuvarlak olmasının kanıtlanmasını da gördüm ya, ölsem de gam yemem.
(bkz: gerçek dünya haritası)
tamam dünya düz.

şimdi jüpiter, mars, satürn ve venüs'ün düz olduğunu ispatlayacaksın. hadi bakalım görev seni bekliyor.
evde klavyeden bilime meydan okuduğunu sanan trol beyanı. bunlar bayağı türedi, sebep de şu kanımca;
kuranı kerim üzerinden bilimle ters düşen ayetlere cahil milleti uyandırmamak. yersen tabii.

bunları eksi 270 santigrad uzaya gönderip, 10 saniye oksijenle yaşayacak donanıma bağlaycaksın. 10 saniye boyunca dünyayı izleyip kainattan silinip gidecekler. ne güzel olurdu .
bik bik yapmayı bırak ta bana jüpiterin düz olduğunu ispatla. çabuk ol bekliyorum bak.
Dünya kutuplardan baskın ekvatordan şişkin olan bir gezegendir.
Dünyanın şekli yuvarlak değil egoist mi egoid mi neyse ondan.

Ama şöyle her yüzü sürpüzlerle dolu prizma gibi bir şey olsa fena olmazdı.
the simpson'da gösterildiği iddia edilen capsler, stephen king romanından uyarlanan under the dome dizisine ithafen yapılmıştır.

zaten dünya da delikanlı değil, takmayın..
rivayete göre paul kruger'in de yaklaşımı.

(#30130217)
bilinen ve kanıtlanan bir gerçektir. aksi, hiçbir şekilde iddaa edilemez. teşekkürler.
gerçekliğini bir kenara bıraktığımızda şahsıma da aynı şekilde saçma gelmekte olan mevzudur. yuvarlak yerine piramit şeklinde veya dikdörtgen gibi olsa daha enteresan olurdu sanki.. veya düz olsaydı gerinir gerinir koşarak atlardık sonundan aşağı bungee jumper hesabı..
Dünya küre değildir. Bu idealleştirmenin kilisenin sırf daha kusursuz olduğu düşüncesiyle yörüngeleri çember kabul etmesinden farkı yoktur.
görsel