bugün

"1. sıradaki kişi en süper insandır"dan ziyade insanları dünya tarihine olan etkilerine göre sıralamış ve sürekli olarak güncellenen kitap.
ben yazın göz gezdirdiğimde 1. sırada hz. muhammed vardı.
içindekiler kısmına göz gezdirdiğimde abuk subuk isimler varken atatürk'ü görememek biraz sinirime dokunmamıştı desem yalan olur.
kitabın yazarı michael hart diye de belirteyim.
dünya tarihine yön vermek, göreceli bir kavram olduğundan, bizi ziyadesiyle tatmin edemeyecek, bir listedir,zira bu durum bu her düşüncede farklılıklar gösterir, bana göre dünya tarihine yön verdiğini düşündüğüm birisi, başkasına göre sıradan veya sorgulanması gereken bir durum gibi gelebilir.
ilk 9 sıralamasının alt tarafta olduğu güzel bir kitaptır.

O1 MUHAMMED .
02 ISAAC NEWTON
03 iSA MESiH
04 BUDA .
05 KONFÜÇYÜS .
06 ST PAUL (AZiZ PAVLUS)
07 TS’AI LUN
08 JOHANN GUTENBERG
09 KRiSTOF KOLOMB
99. benim yüzüncü daha gelmedi.
işte geldim.

100. de benim.
10.zall

Sahi Recocular nerede kaldı?
entry silindi.
sanki eksik gibi,

ne bir mısır firavunu görebildim, ne de dünya müzik tarihini yeniden yazan maykıl ceksın'ı.
madam curie, tesla'sız , macellan'sız bi liste. Hadi Mustafa kemal yok tamam da Fatih ?? bunlar ilk aklına gelenler, daha kimbilir kimler eksik. boş liste.
Çok eksik gereksiz kişiler var usame bin ladin ebu musab el zerkavi jorgeo w bush atatürk pavlus gibi isimler yok .
Atatürk nerde amk.
bir tane türk yok bu nasıl liste?
mustafa kemal atatürk ve fatih sultan mehmed ilk 10 a girer liste yanlış.
sokrates'ın kesinlikle ilk beşte olması gereken listedir.
gerçek liste bu değil.

hani ulan attila?
şimdi bu listeye göre attila başbuğ dünya tarihine yön vermemiş öyle mi?

hani fatih?
çağ açıp çağ kapayan aynı zamanda bilim adamı olan fatih nerede?

emir timur nerede lan ipneler?
selahaddin eyyubi nerede?

hazreti yavuz da yön vermemiş dünyaya bunlara göre.
bak sen şu işe.

peki ya mustafa kemal atatürk?
o da yok.

yırtın atın lan bu çöp listeyi.

cortes ve pizzaro gibi soykırımcılar var, taktik, stratejik dehalar olan türk büyükleri yok.
sokayım listenize.
Nihat doğan ın olmadığı bir listeye hiç bir şeye yön veremez.
Rousseau ve Karl Marx tarihin gidişatını değiştiren düşüncüleri ortaya atan filozoflar nasıl olmaz?
Selim Işık ve Hikmet Benol'un da bulunmasını istediğim liste.
onu bunu bırakın elin ateistlerini, berduşlarını yazarken koskoca hz etuuu radiyallahu anh'ı yazmamışlar. büyük rezalet!
o bu değil de newton hz. isayı geçip hz. musaya fark atarak 2. olmuş ya bir şey diyemedim. ilk üç net şekilde Hz. Muhammet, Hz. isa, HZ. Musa'dır net. 4. aristo olabilir materyalizmin doğuşu bağlamında.
Fatih Sultan Mehmet nerede ?
Adam çağ kapatıp çağ açmış .
değişiğin biri de atatürk demiş hadi fatih sultan mehmet han'ı anlarım hatta mutlaka olmalıydı ilk 10'da ama m kemal bu liste de gereksiz ve yapmacık dururdu...
hitler de yok olmaz ki böyle liste.
100- dolar.
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: uygurlar)

iki tane de benden gelsin.