bugün

1.70 üstü ve büyük memeli Uludağ sözlük yazarı olan tüm kadınların dünya solak gününü kutlarım.
solak olduğumuz için her kulvarda 2.sınıf insan muamelesi görüyoruz. makası, saati, yazı şeklini bile sağaklara göre yapmışlar. Hep bize ters. kutlu olsun yöndaşlar.
vücudunun yapısı gereği sol elini kullanmak zorunda olduğun için daha çocuklukta başlayan bir ayıplanma ve sağ el kullandırma baskısı ile karşılaşırsın. biraz şanslıysan aile baskısı hafif olur ama çevre baskısı sürekli bir yerlerde karşına çıkarak sinirini bozar. artık yetişkin olduğunda karışanın ağzının payını verirsin ama 2018 yılında bile hâlâ buna şaşıranlara ve salak salak sorular soranlara tahammül edersin. dünyanın yüzde 10'undan fazlasını oluşturan kader arkadaşlarına rağmen dünyada her şey sağlaklara göre tasarlandığı için kullandığın çoğu eşyada bunun sıkıntısını çekersin. sol ele göre tasarlanmış şeyler az bulunur ve daha pahalıdır.

dünya gelişiyor. herkesin aynı olamayacağını kabullenmek insanoğlu için bu kadar zor olmamalı. medeni insanların arasında ufak çaplı bir havamız olsa da hayatımız boyunca tacizlere uğradığımız ve sıkıntılar yaşadığımız gerçeği değişmiyor. özellikle çocukken yaşanılan bazı şeyler travmatik boyutta, şaka yapılacak bir durum değil bu. çocuğunuza hangi elini kullanacağı konusunda baskı yapmayı bırakın. çevreden müdahale etmeye çalışanlara hadlerini bildirin, özellikle sol el kullanmaya orta çağ tepkisi veren dincilere. tıpkı engelli kardeşlerimiz gibi biz solakların da ihtiyaçlarının karşılanması ve insanların bu konuda bilinçlendirilmesi gerekiyor. böyle bir günün ayarlanarak kutlanması aslında trajik olsa da yine de farkındalık yaratmak için güzel bir fırsattır. bütün solakların dünya solaklar günü kutlu olsun.
Solaklara selam, günümüz kutlu olsun.
Sonunda beni ilgilendiren bi' gün buldum.
Saat takarken garipsenen, cezve kullanırken zorlanan ve onlarca zorluk çeken kardeşlerim kutlu olsun günümüz.
insanların %10’u solak olmasına karşın, üstün zekalılar kulübü MENSA’nın üyelerinin %25'i solaktır.

şimdi salaklar düşünsün
Makası, ütüyü, bıçağı sağ; kalemi, kaşığı, cezveyi sol elle tutan biri olarak:

Emin olmamakla beraber günüm,günümüz kutlu olsun!
Solak olmak muhafazakar bir çevrede büyüyünce iyi bir avantaj sağlıyor yemek yeme ve yazma dahil her isi iki elinizi de kullanarak yapabiliyorsunuz tabi iki elle ayni anda degil onun icin çalışmak lazım.
Solaklar neden sayıca azdır konulu bir makale okudum. Insanlar insanlığın ilk zamanlarında afrikadan iç kesimlere doğru göç ediyormuş. Çöl ortamında yürürken bir süre sonra solak insanların beyni sola doğru fark ettirmeden onların yönünü sapmasına ve daire çizerek kaybolmalarina neden oluyormuş. Bu nedenle solak insan popülasyonu çölden çıkamamış.
Bir solak olarak ilk defa duyuyorum. Biliyordumda 13 ağustos olduğunu bilmiyordum. Neyse ilk oytun reis olmak üzere solak arkadaşların gününü kutlarım.
Çılgınca bir parti ile kutlamayı planladığım gün.
dünyanın bütün solakları birleşin, iktidara yerleşin! demek istiyorum.
Unutmuşum günümüzün olduğunu ya. O zaman dans!
bir dünya salaklar günü değildir.
Bir solak olarak şu an çok yoğun duygular içindeyim, ağlamak istiyorum.
Kutlayın lan benim solaklar günümü!!!
Dm’den solaklar günümü kutlayan herkese övünçlü nickaltı gireceğim, hadi bakalım...

Harika bi gündür.
Solak olmak her mümin kula nasip olmaz.

ben sol elimle muz yiyorum çilek tadı alıyorum. Başkası alamaz mesela.
Bana bir yıldır iş bulamayan Yenibiriş.com sitesinin; efsane değil solaklar daha başarılı, daha zeki ve daha iyi kariyere sahipler. dünya solaklar gününüz kutlu olsun diye mesaj atarak kutladığı gün.

Sorun şu ki ben solak değilim.
Sanırım iş bulamama bahaneleri bu.
Bugünün benim için kutlanacak bi gün olduğunu şimdi öğrendim.
Boyle bur gun oldugunu sımdı ogremdım. O zamaaaan bnm ve bnm gıbı tum solakların dunya solaklar gunu kutlu olsun.
dünyadaki tüm insanların %10 unun kutlayabileceği bir gün.
günümüz kutlu olsun arkadaşlar!
penaltıları kaçırıp orta sahadan gol atarız. çünkü ters insanlarız; bize kolay zordur, zor ise kolay. insanları şaşırtma potansiyelimiz bu yüzden yüksektir.
gün bu gündür solak kardeşlerim...dünya solaklar günümüz kutlu olsun...

görsel
Solak olduğumu ilkokulda keşfetmiştim. Hatta diğer arkadaşlar sol elle yazı yazmamı ucube gibi karşılamıştı.