bugün

hafızalara kazınan olaylardır.

shakira - waka waka ve vuvuzela

not: bu bir ankettir.
gece lampulu ve gündüz fenerleri.
(bkz: gündüz feneri)
not: gerçekten anketin babasıymış.*
yine yine ve yine...

(bkz: vuvuzella)
(bkz: ahtapot paul)
(bkz: vuvuzela)
(bkz: 4-0)
(bkz: Omar Üründür ve saçma sapan yorumları S)
(bkz: hakem hataları)
portekiz - kuzey kore maçı

(bkz: 8-0)
luis suarez (uruguay-gana 120. dakika kurtarışı )
pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas gol pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas pas

(bkz: pas doğrusu)
(bkz: ispanya milli futbol takımı)
(bkz: y viva espana)
tek kelimeyle vuvuzella :(
Dünya Kupası'nın bitiminden sonra unutamadığımız olaylardır.
Van Bronckhorst'un golünü, Kahin Ahtapot Paul'ü ve vuvuzelayı buna örnek verebiliriz.
her dünya kupasında olduğu gibi dünya futboluna kazandırılan genç oyunculardır...
(bkz: puyol)
(bkz: ispanya)
(bkz: ömer üründül) *
(bkz: paraguay) *
(bkz: zuma nın takım elbise giymesi)
(bkz: puyol un robben e dep dep duket çekmesi)
ispanya paraguay maçında art arda kaçan penaltılar,son dünya kupası finalisti fransanın ve italyanın gruptan çıkamaması,surariz 120. dk da gole giden topu eliyle çıkarması ve tabiki kahin ahtapot paul.
Ahtapot Paul hazretleri.
Ömer Üründül beyefendileri
Vuvuzela şöhretleri

ispanya nın 7 ya da 8 golle dünya şampiyonu olması. Bu bana artık futbol un öldüğünü gösteriyor. Bir gün önceki Almanya Uruguay karşılaşması ile final mücadelesini karşılaştırıyorum. Pozitif futbol oynayan takımların anca 3. lük mücadelesi yaptıklarını görüyorum. Hollandanın Brezilya ve Uruguay ı elemesinin, ispanya nın Almanya yı elemesinin sebebi, top bende kalsın çok pas yapayım. Belki gol atarım mantığıdır. Kreatif hareketler minimumdadır.

Forlan ın müthiş volesi, Suarez in mükemmel kurtarışı kısacası Uruguay milli takımı en az yıldızı olup da en başarılı olan takım olarak aklımda kaldı ki, zaten yıllardır tuttuğum takımdır kendileri. Subjektif olabilirim.

Hakem hataları.

Almanya nın göze hoş gelen üçgenleri, toplu ve topsuz hareket hailinde hücum ve defans yapmaları

Ülkemizin futbol kültürünün sadece birilerini karalamak olduğu gerçeğinin su yüzüne çıkması. (Hakemler ve kovulan iki teknik direktörü dikkate alıyorum)

Müller (almanya milli takımı)

vuvuzela

Ömer Üründül

vuvuzela demiş miydim?
arjantin-almanya 4-0

vuvuzela

ömer üründül

uruguay'ın güzel futbolu...
son olarak da ;
http://videogaleri.gazete...yapan-spikeri-opunce.html