bugün

çiçek desenine
-abla bu kokuyor mu?
diye sorulduğunda gülmekten çatlayan,

çözülemeyen desendekine
-aaa.. burda neyi anlatmak istediniz? sorusuna
+anlatsam da anlamayacaksın
diye cevap veren benimdir.
ajdar'ın tüm sırtına dövme yaptırarak ajdarha diye anılmasına neden olmuş ajdarsal faaliyet.
günaha giren insandır.

bir insanın bedenine ihanet ederek bu şekilde kalıcı şeyler yaptırması günahtır. ayrıca iğneyle yapılıyor kendine acı çektirmekte günahtır.

selametle!
sol omzunun arkasına yaptırmalıdır illa ki dövme yaptıracaksa. *
(bkz: american history x)
bari yakışsa amk, bi bokada benzemiyorsunuz! dövmeyle birlikte daha rezil hale gelmişsiniz. ne sikime özenirsiniz elin gavuruna onuda anlamak zor.. bi iki ibne yaptırdı diye, marifet sayıp dövdürürsünüz götünüzü memenizi.. allah sizi top etsin emi..

+hüseyinn olum hava soğuk; ne bu şortla dolaşıyon kafayımı yedin amkk delisi seni??

-abi görmüyonmu dövme yaptırdım bacağıma onu göstertecem millete.

+senide.. beyninide..dövmenide.. sırtına dövme yaptırıp bu soğuk havada sırt dekoltesiyle gezen görgüsüz kadından ne farkın kaldı amkk.
Dövme yaptıran insanlar özellikle kızlar binbir çeşit genellemeye uğrayan kişilerdir.

görsel
bir arkadaşım vajinasına yaptırmış.
Yaptirmak istiyorum ama hem temiz bir yer bulamamak hem o dövmenin bakımı gözümü korkutuyor. Ayrıca fiyatları neye gore belirleniyor onu da öğrenecek biryer bulamadım.
dövme eskiden bir farklılık ve tarz idi,
artık dövmen olmaması bir tarz ve farklılık !
Özür diliyorum fakat bu insanın zekasal problemleri olduğunu düşünüyorum. Bi insan derisini boyar mı amına koyayım ne içtin yaa :/
Artık sıradan insandır, 50 yaşındaki teyzelerin bile kollarında çocuklarının, torunlarının isimlerini görüyorum. Toplumdan ayrışmak için, farklılaşmak için yapılıyordu bu dövmeler şimdi ise tarz belirteci.
(bkz: nefes alan insan)
sonrasında pişman olur birçoğu. mesela ben. aslında seviyorum da sevmiyorum. bazen çok güzel görünüyor bazen ise diyorum ki bok gibi.
muhtemelen makattan vurduran insandır. gerçekten çok yazık..
su geçiren dövmeler vardır yani dinen cünüp olarak ölmez dövme yaptırmak zevk meselesi hatıra olarak yapılabilir belki ama sonradan pişman olmayacaksan. fazla abartmamak gerek her yerini dövme yaptıran insanlar bence iğrenç duruyor.
hiç bir dövme can sıkıntısından yaptırılmaz, insan vücuduna bir şeyi kalıcı olarak kazıtıyorsa altında sadece onun bildiği çok derin anlamlar yatıyordur... %90'ı böyledir dövmelerin...
ilk olarak anlamlı görülen şeyler yapılıyor daha sonra ise bu durum tamamen bağımlılığa giriyor diye düşünmekteyim .
bir kere başladığında duramazsın. öyle bir tutkudur. ilk dövmemi koluma yaptırdığımda “daha yaptırmam. zaten yeterince büyük” dedikten iki sene sonra ilk dövmemin üstünü tamamlattım. ardından “yaptırmam bir daha. zaten kolu dirseğe kadar kapattık. daha ne yapacağım anasını satayım” dedikten sonra şu sıralar üçüncü dövme olarak ne yaptırsam diye düşünüyorum. bu arada gittiğiniz dövmeciye sevgilinizin adını yazdırmak istediğinizi söylediğinizde “hayır onu yapmam” diyen bir dövmeciye, gönül rahatlığı ile istediğiniz dövmeyi yaptırabilirsiniz. bu bir deneme sorusudur çünkü. “hayır onu yapmam” diyen adam kötü dövme yapmaz. bu sayede işini para için yapmadığını anlarsınız.
Bunlar anne baba olacak bir de. Evd.
dövdürüyordur.
güncel Önemli Başlıklar