bugün

(bkz: gelinlerin savaşı)
FOX'dA başlayacak evlEndirmeli yarışma programı.
dört düğün olacak ama en güzeli birinci olacak. ödül de sanırım balayı.
yarışmacı gelin adaylarını görünce insan programın adının dört düğün bir cenaze olması gerektiğini düşünmüyor değil.
(bkz: Elde dügün bayram benim neyime)
(bkz: kafayı evlilikle bozmuş türk televizyonu)

bilmiyorum, acaba daha ne kadar evlendirme temalı program formatı icat edilebilir.
o değil de, bu kadar evlendirilenin akabinde boşanmaları da gerekebilir, onun için de zottirik programlar uydurulmalıdır acilen.
ilk defa görüldüğü anda, ilk saniyelerde söylenilen söz;

(bkz: allahım ne salaksınız ya)..
bahsi geçen saniyelerde gelin olacak kız kaşlarını alıyordur, programı yorumlayan adam da kız canım yandı yaa.. diyince geçmiş olsun diyordur..
izlerken 5 saat güneş altında kalmış gibi, bir etki yaratan program. umarım gerdek gecesi versiyonu da yapılır. yarışmacılar gerdek gecesine gelip, pozisyonları tartışabilir mesela. olası diyolaglar şöyle olabilir;

- ama olmaz ki böyle ya ! çekil göstereyim !
- ajdyuateuawejasdj ?????
yarım saat zarftan ne çıkıcak diye bekleten, büyük puntolarla "31" çıkartarak beni dumura uğratan program.
ne boktan bişey lan o.
birbirinden çirkin dört gelinin insanların gözüne sokulduğu program.
denk gelip izlememle gülme krizine sokmuş saçma sapan program.
yemekteyiz programındaki gibi puanlandırma var. ama kağıt üzerinde yazan puanları göstermiyorlar, elleriyle üç yapıyorlar mesela.
hiç biri diğerinin düğününü beğenmiyor, arkadan konuşuyor, ulan düğün bu. dost musun düşman mı?
bir kadın vardı hele, düğün salonuna oturur oturmaz 'yemekler nerde yaagg' dedi. lokantaya gelmiş sanki dengesiz.

işte öyle bir şey.
damatlar ve aileleri açısından pek hayırlı bir program. mutlaka izlemeliler.
neden mi?

baktım da burdaki dört salak karı hiçbir boku beğenmiyor. mal mal konuşuyorlar, insanın kafasının tasını attırıyorlar, ümüklerini sıkıp atasınız geliyor. şahsen benim öyle oldu, bir an tv ekranına kafa atıyordum az daha.

bu karılar kocalarını katil eder kısaca. damatların hala karar değiştirme şansları var yani.
katil olup, gençliklerini çürütmesinler, hayatlarını karartmasınlar. gelsinler şu programı birkaç dk izleyip, müstakbel eşlerinin nasıl ömür törpüleri olduklarını görsünler ve hemen kurtulsunlar.

yoksa dört düğün dört cenaze olur kısa zamanda.
hiçbir şey beğenmeyen gelinlerin olduğu saçma yarışma.
(bkz: küfür serbestmi)

denk gelipte bir iki dakikada amacını anladığım program. bu insanların işi gücü yok mu?
insanın sinirlerini bozan gereksiz, iğrenç bir program.
kabız programların nirvanası diye tarif edebileceğimiz fakat tanımı mümkün olmayan oluşum. tamam malsınız angutsunuz da bunu bize göstermek zorunda değilsiniz be kardeşim.
ilk kez bugün denk geldiğim bana çok saçma gelen tv proğramı.