bugün

tiyatroya gitmeyen kültürsüzlerden daha iyi konumdadırlar. recep ivedik izleyeceğime adam akıllı bir oyun izlerim daha iyi...

edit: başıma kalmış yahu bu, ben açmadım bunu, ben yapmadım, yemin billah bak...
genellemeyle ay sonunu zor getiren insanların da içine katıldığı güruhtur.

"kardeşim ben yiyecek ekmeği zor buluyorum. senin burjuvazi yaşam tarzına yetişmek, kültürlenmek için her hafta sinemaya gidebilmek için götümü satmam lazım. kusura bakma, bu bana uymaz. benim hayatım film zaten.."
anonim
dandık holywood filmleri ile kültüre ulaştığını düşünen insanın sarfedeceği sözdür.
(bkz: sinemaya gitmemenin kultursuzluk oldugunu sanmak)
düzenli olarak patlamış mısır yemeyen insanlardır.
düzenli olarak korsan cd'den filmleri takip ederek, sinemaya her seferde 10 ytl vermeyerek kültürlü olan tiplerdir.
çok kültürsüzdür efendim bunlar. o kadar kültürsüzlerdir ki, peehhh sözcüklere dökemiyorum. ben mesela o kadar kültürsüzümdür ki, düzenli olarak sinemaya vereceğim parayı kenara attım, şimdi evimde 5+1 dolby home theater var, sinemayı ayağıma getiriyorum. hollywood'u t.şaklarımı yaya yaya izliyorum, kültürle dolup taşıyorum. şimdi izninizle, kültürümü sokaklara taşıyacağım. çok kültürlüyüm hollywood ile, çook.

yazarın notu: iş bu entry tamamen iğneleme ve taşlama amaçlı yazılmıştır, okuduktan sonra oy vermeye tenezzül edecekseniz iki kere düşünün, sonra iki kulüvallah bir elham okuyun, üfleyin, sonra bir daha okuyun. anlamazsanız davul zurna ekibi yolluyorum, bir telefon uzaktayım.
Bunlar kült ya da eski filmleri seven, yeni jenerasyondan bozma filmlerden hoşlanmayan kişiler de olabilir tabi. Hoş karşılamak, toplum önünde parmakla gösterip küçük düşürülmemesi gerekir; sözde kültürlü insanlar camiası olarak.
bunlar düzenli olarak paris e de gitmezler, venedikte gondola da binmezler, bahamalarda denize de girmezler, hatta bazıları haftada en az 2 şişe şampanya bile içmez. ıykk sinirlendim bak alfanso viskimi getir yavrucum!