bugün

bugün doğum günü olan, sabır abidesi, can dost, yeppisyeni yazar.

bana katlanmak kolay değil hiç biliyorum. gerginliklerim, üşengeçliklerim. bazen istemeden verdiğim sert tepkiler vs. nasıl beceriyorsun bilmiyorum. şu an söyleyecek hiçbir şey de gelmiyor aklıma çünkü tepemde borsa muhabbeti dönüyor.

geleneğimizi bozmayalım her platformdan kutlayalım dedim. burası en kalıcı olanı şu an kullandıklarımızın içlerinde. biliyorsun benim üşengeçliğim yüzünden artık bir blogumuz yok. hem de ben buna aylar önce niyetlendiğim halde. boşver olmasın. zaten yeterince beraberiz seninle. kaç sene oldu sahiden? 5 olmuş mudur tanışıklığımız? ilk defa bu yaz yüz yüze görüştüğümüzde bile senelerce yan yanaydık sanki. senelerce gezdik beşiktaş'ta. senelerce oturduk sanki o sahilde, o kafede.

daha ilk 10 dakikada 'bana bak benim yanımda hesap artistliğine girme öde dersen öderim ama ödemeye yeltenirsen de hiç ben ödeyeceğim tartışmasına girmem' diyebildiğim yegane dost doğum günün kutlu olsun. iyi ki tanıştığımızı, iyi ki dost olduğumuzu filan belirtmeme gerek var mı bilmiyorum bunları zaten biliyorsun. şu an tek dileğim o şehre gelebilmek ve seninle cenk taner konserleri kollamak. boğaza karşı nargile ve türk kahvesi keyfi yapmak, fasıl dinlemek. * * seneye bu zamanlar belki de o planları yapıyor oluruz, kim bilir?

sana iki senedir doğum günü hediyesi yollayacağım ben. hatta bu seneki doğum gününe de taa baharda karar vermiştim hatırlarsan. daha vakit var diye diye erteledim ve şu an tahmin edebildiğin gibi hiçbir hazırlığım yok. ama sonunda el yazımı görebileceksin. bu sene çok kararlıyım, bu sene bir hediyen olacak. yapacağım olacak ulan. çok zor inanması ama görürsün. *
içinde bulunduğun hali çabucak atlat artık. şu an geçiş aşamalarındasın. ama geçecek. yanında olamadığım için o anlarında üzgünüm ama gerçekten o an birbirimize iyi gelmiyorduk. araya zaman girmesi bence senin için iyi oldu. her şey hakkında kafanı yorma, inan bunlarla yorulmaya hiç hiç değmeyecek kadar kıymetli bir insansın. ve kendine güvenini hiç kaybetme. hayatından gelip geçmiş birinin hala etkilerini yaşamayı kabul etme. tüm bunlar onun eseri biliyorsun değil mi? kimseye kendini kanıtlamaya, kimseye kendini anlatmaya, kabul ettirmeye ihtiyacın yok senin. her şeyinle güzelsin, kıymetlisin.

seni çok seviyorum ben.