bugün

ing : çift , dubleks.
başrollerini ben stiller ve drew barrymore'un oynadıkları takdir edilesi komedi filmi. Üst komşuları olan sevimli yaşlı bir kadının bir çifti nasıl delirttiğini anlatır...
ben stiller ve drew barrymore un başrolde olduğu, çıtır çerez niyetine izlenilebilir, eğlenceli bir film.

çiftimiz, kelepir fiyatına dubleks bir ev alır amma velakin evin bir bölümünde yaşlı bir teyze vardır, onla yaşamak durumundadırlar.

teyzemiz de çatlağın teki. psikolojik deli manyak. hayatı dar ediyor bu ikisine.

karı koca el ele verip bu yaşlı teyzeyi ortadan kaldırmak için uğraşırlar. hatta kiralık katil bile tutarlar.ama yok. kadın ölmüyor bir türlü.

--- spoiler---

artık daha fazla dayanamazlar ve evden çıkarlar. evden çıktıkları ve sözleşmeyi feshettikleri gün yaşlı teyzemiz ölür...mü acaba?

meğersem yaşlı teyze, çiftimize evi veren emlakçı, ve her olayda şıp diye damlayan polis bir çeteymiş. insancıkları kandırıp kandırıp bu evi tutmalarını sağlıyorlar, sonra da yaşlı teyzenin bunalım metotlarıyla evden kaçırtıyorlar, böylece de köşeyi dönüyorlarmış.

--- spoiler---

bu arada filmin türkçe karşılığı çatı katı.
ben stiller ve drew barrymore un rol aldığı 2003 yapımı komedi filmi. filmde gülmediğiniz bir sahne hemen hemen yok.

-ben özellikle, her zaman uyurken cadaloz kiracısına ve eşine yakalanan alex e (ben stiller) koptum.
-suni tenefüs sahnesi ayrıca mükemmeldi.
-hastalanmak için yaptıkları şeylerde çok komikti.
2003 yapımı komedi filmi. başrolde, içinde bulunduğu her filmde illaki bir yavudi şeysi olan ben stiller ile filmin güzel hanımkarısı Drew Barrymore oynuyor. gerçi bu kadın da göçmüş, 2003'te güzeldi ama. neyse.

bir de filmin adeta cadaloz bunağı rolünü oynayan Eileen Essell var. bu nine de başrol lan, nineyi itip kakmanın anlamı yok afişe adını koca koca yazmamışlar iblisler. neyse 2015'de ölmüş zaten.

ama bu kadın adeta korkusuz korkak filmindeki cadaloz ev sahibi bedia hanım (remziye fırtına) gibi bir şey. hanım diyoruz ama neresi hanımsa artık, ürkünç. bedia hanımı unutanlar varsa hatırlatmayı canıgönülden isterim, görün de gece gece ağzınızın tadı kaçsın götlük olsun. (bkz: bedia hanım) (bkz: remziye fırtına)

görsel

artık filme gelirsek, işte bunlar karı koca sahibinden'de ev arıyorlar 2+1 giriş kat lebiderya gibisinden. kadın diyor kombili olsun, adam nostalji olsun kömür sobası kuralım diyor üstünde kestane pişiririz falan ama aslında doğalgaz fiyatlarını düşünüyor biliyoruz. sadede gelirsek uygun bir ev buluyorlar fakat ev sahipleri olan nine biraz şey. işte o "şey" kısmını izlemeniz gerek daha fazla detay vermeyeyim.

filmin afişi,
görsel

filmde en sevdiğim sahne (corona günlerinde aklımdan çıkmayan, acaba bir delilik mi yapsam dedirten)