(bkz: tanrıya sorulacak tek soru)
--spoiler--

Allahü teâlâ, Kıyamette, duası dünyada kabul edilmeyen kula (Dünyada ettiğin duana karşılık şu sevapları veriyorum) buyuracak, o kadar çok sevap verecek ki, o kimse, (Keşke dünyada hiçbir duam kabul edilmeseydi) diyecektir. *
--spoiler--
herkesin duasının kabûl olamayacağının açık kanıtıdır.
--spoiler--
Dua üç şekilde kabul olur
Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:

Allahü teâlâ, edilen duayı üç şekilde kabul eder:
1- Hemen, yani peşin kabul eder.

2- Kabul eder; ama hemen vermez, yani veresiye kabul eder. Biz istediğimiz kadar yalvaralım, gözyaşı dökelim, Allah diyelim; Peki, ne zaman verir? Ölürken verir, kabirde verir, mahşerde verir, mizanda verir, sırat köprüsünde verir, en son Cennette verir. Yani mutlaka verir.

3- Ne dünyada verir, ne de ahirette. Peki, ama Allahü teâlâ, ben duaları kabul ederim buyuruyor. Evet, kabul ediyor; ama o istenileni vermiyor, onun yerine başka şey veriyor. Belki de istediğimizden daha kıymetlisini veriyor. Ne kadar derdimiz, hastalığımız, başımıza gelecek bela varsa, o duaya karşılık olarak hepsini alıyor.
--spoiler--
doğal sonuçtur. duadan medet umanın aklı yoktur.
şeytanın vesvesesi varsa,müslümanın besmelesi var efendim. besmele çekilmeli en başta.
cenabet , cenabet dua edilmesi .
hayırlısı derler ya. işte o mesele yuzunden.

en azından sımdılerde oyle yoruyorlar.
allah'ın olmadığının kanıtı denilebilecek olay.
her dua kabul olsa dünya nasıl biryer olurdu diye düşündürtür.
gerçekten kalpten istemememişizdir belki.
sen kalbin ile ruhunu bir edip dua etmiyorsan ve duayi sirf bir seyler istemek icin kullaniyorsan kabul olmaz diye düşünüyorum.
çok kötü tahammül etmesi çok zor bir durumdur, hele de başa çıkması zor bir hastalık için şifa beklerken.
belki de sevinilmesi gereken durumdur.
Mümin dua edince, Allahü teâlâ, Cebraile, "Ben onu seviyorum, isteğini hemen yerine getirme!" Facir [günahkâr] dua edince de "Ben onun sesini sevmiyorum. isteğini hemen yerine getir" buyurur. [ibni Neccar]
her gece dua edildiğinde karşılaşması olağan bi durumdur. bunun yerine arada sırada edin -çok sıkboğaz etmeden- bakın o zaman nasıl kabul oluyor. en azından çok dua etmeniz durumunuzdan daha fazla bi ihtimaliniz olmuş olur.
Ey Rabbim! Kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden sana sığınırım. * içten edilmiş bir dua'nın kabul olması mucize değil.
haramlarla iç içe olmamız da çok önemli bir faktör dualarımızın kabul edilmemesinde. ister ferdi, isterse de içtimaî hayatımızın neresine bakarsak bakalım, haramın her yanımızı sardığı bir gerçek.
Kabul olmaması değil, sadece rötar yapmasıdır. Birgün mutlaka kabul olacaktır. Olmayacak duaya amin denmemesi şartıyla.
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
oldukça olağandır zira çokta istediğim gibi bir hayatım yoktur.ayrıca kabul olmayan duaların öbür tarafta sevap-puan olarak geri döneceği söylenir.
bilinmeyecek bir konudur. belki şuan değil ama daha sonra olacaktır, bilinmez...
samimiyetsizlik ve bir başkasının zararını istemek durumlarındadır. bir başkası için tarif ile kötülük istemek yerine allah'a havale etmek tercih edilmelidir. çünkü beddua dediğimiz bu olay haksızlık durumunda dua sahibine zarar verebilir.
Olur ki hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinizedir ve yine olur ki sevdiğiniz bir şey sizin kötülüğünüzedir. Siz bilmezsiniz Allah bilir. (Bakara 216)
her duaya bir cevap vardır. emin olun.

Bazen duamıza “Evet” der istediğimizi verir.Bazen ”Hayır” der daha iyisini verir. Bazen de ”Bekle der” beklememizi ister, sabırlı olmamızı ister ve en iyisini verir..
samimi olun oğlum.