bugün

hasköy'de eski şapka fabrikasında faaliyet gösteren reklam ajansı. küçük şirin bir kütüphanesi, yüksek tavanları, okul kantinine benzeyen dinlenme salonuyla ve ferah bir ajans. personel sinirlendiğinde birbirine tekme tokat dalmasın diye ofisin ortasında bir kum torbası var.

kurucusu arhan kayar'dır. erkan mumcu kurucu ortaklarıdan...

devletten aldıkları akıllara zarar ihalelerle de tanınır bu ajans. bir yıl devlet ihalelerinden men edilmişlikleri de vardır. türkiye'nin lale içerikli logosunu ve tanıtım kampanyasını yapmışlardı. 2005 yılındaki bu proje için 46 trilyon 800 milyar ödenek alınmış!

şu anda istanbul 2010 kültür başkenti reklamlarını ve organizasyonlarını yapıyorlar. önümüzdeki ay istanbul'da yapılacak dünya ralli şampiyonası tanıtım organizasyonunu da ddf yapıyor.

ofis güzel, projeler güzel ama patronun cebinde akrep var!
ismine bakılıp yanlış fikre kapılmamak lazım, hiç de hakkını vermeyen firmadır. olay ismi koymakla bitmiyor ne yazık ki. profesyonellik ile yakından uzaktan alakası olmayan yetkili olduğunu iddia eden çalışanları var ve bu kişiler mahalle arasında saç baş kavga eden yelloz karıların kullandığı dili kullanmaktan pek çekinmiyorlar. karşılarındakinin müşteri midir, bayan mıdır olup olmadığına bakmadan hem de. bir şeyi dizayn edeceklerse, öncelikle kendi çalışma ve çalışan standartlarından başlamalılar. eğer proje, organizasyon, tasarımla ilgili bir işiniz varsa ve bir şekilde bu firmanın ismi önünüze geldiyse, geçiniz efendim. en azından bu yüz yıl içinde çalışmak istediğiniz firma bu değil. bu çalışanları ile değil. bu anlayışları ile değil.

birde yaratıcı olduklarını iddaa eden bir firmanın web sitesi nasıl olmamalıdır sorusuna çok güzel cevap veriyorlar. buyrun;

[http://www.ddf.com.tr]

o videomsu şey nedir? cep telefonuyla mı çektiniz? bütçeniz mi yoktu? güldüm.

vatandaş bilgilensin efendim. isme bakıp aldanmasın.