bugün

laik olupta din karşıtı olmayan ender yazarlarda...tebrik etmek lazım...
(#6621241)
olaylara present tense yerine present perfect tense ile bakan yazar. yazıları takip edilmeli.
(bkz: cast)
ayrıca son harfi genelde æ formatındadır.
(#6640395)entrisi ile hayatin siyah ve beyaz tonlari arasinda gidip gelisini akici bir dille anlatmis yazar insandir. yazsin, ben de okuyayim, bir seyler daha ogreneyim.
(#6655844) herşeyi götünden anlayan yazardır. söz konusu entry'de soner yalçın savunulmamıştır. kitabı hakkında bilgi verilmiştir.

(bkz: allah akır fikir versin)
bana özel mesaj yoluyla şu mesajı yollayan yazardır:

"defol git karşımdan. sen kimsin ki mevlana ya ve şems e bu iftirayı atarsın ?
senin gibi bir soysuz, şunu pekala bilmelidir ki, bir mümine, hele büyük bir veliye iftira atan hiç kimse islamiyet in tozundan dahi nasiplenemez !
kepaze herif seni."

hey yarabbim! mübarek(!) şeyhi asırlar önce "ne olursa olsun gel" diyor, 21. yüzyılda müridi siktir çekiyor.

bu ne yaman çelişki anne?

"gerçekleri hazmedebilecek ve karşıt fikirlere saygı duyabilecek kıvama geldiğinde görüşmek üzere" demek istediğim yazardır.
sözlüğü forum tadında algılayan fuzuli yazarlardan olmayan yeni bir yazar. fikir üretiyor ve bu düşünceleri yazıyor...hoş geldin diyorum kendisine.
(#6768513) Kelime oyunlarıyla bir ideolojinin tamamına küfür eden über VJ... ülkücülerde vj bülent'teki göt yok demiş ya... VJ Bülent'teki götün aynısından kendisinde olduğundan şüpheleniyorum. Hatta artık şüphelenmiyorum eminim...

VJ Bülent 3o küsür yılda yapmış o götü... Sen ne zamandan beridir? (Cesaret anlamında yani...)

Not: Ülkücü değilim.
--spoiler--
az evvel telefonda bana içini öyle bir döktü ki, vallahi sarsıldım, yahu bu adamın üzerine gelmeden önce evvela bir yaptıklarını görün...
'' sıkıntıdan uyuyamıyorum '' diyor, son günlerde hakkında atılan iftiralardan sebep... gıybet, ölü eti yemekten farksızdı, ne oldu, üstüne üstlük bir de paçavra mahiyetinde kul hakkı yemeye başladınız...
bacağında iki protezle, şehir şehir dolaşıyor, konferanslar veriyor, gittiği yerlerden para almıyor, yemek parasını bile cebinden veriyor, ve bu adam, her cepheyi, her görüşü okumuş, her ideolojiyi değerlendirmiş, hilkatin türlü dolambaçlarından geçtikten sonra hakkın yolunu görmüş, hidayetten nasiplenmiştir !
sığ görüyorsunuz, sizin okyanus zannettiğinizin gölden hiçbir farkı yoktur... nefs muhasebesi yapılır, kanlı fikir çilelerinden geçilir, ondan sonra bir yola çıkılır; bülent akyürek de bunu yaptı...
fikir buhranlarından sonra hakikati görüp islâmiyet' in ışığıyla feyzlenenlere '' dönme '' demek, asıl dönmelerin bazı '' vehhabi '' kafalılar olduğunu gösterir ! ebusuud' un torunları bize müslümanlık taslamasın !
--spoiler--

düşünce ufkunun sisli yollarında az mola vermesi gerekli yazar. mola verirken biraz düşün. düşünmek iyidir hafif de kafanı eğdin mi kan beyne gider. daha iyi düşünmene yardımcı olur. bülent akyürek adlı şahsiyet şehir şehir dolaşıp konferanslar veriyormuş hem de yemek parasını da cepten kendisi karşılayarak. adnan oktar da tüm seyahat masraflarını kendisi karşılıyor. meziyet buysa bizde diyar diyar dolaşalım.

her yolu görmüş geçirmiş, her ideolojinin tadına da bakmış bülent akyürek. hakikati de bulmuş sonunda. aferin iyi yapmış. namaz kılmayanlara bu kadar sert ifadelerle eleştirme hakkını nerde alıyor? resulullah efendimiz böyle mi islamı tebliğ etti a güzel kardeşim. senin hakkı bulmanda bu çok ağır ifadeler mi etkili oldu!

yüce allah: "Habibim, öğüt vermeye devam et; çünkü öğüt müminlere fayda verir."(Zariyat, 51/55) buyurmuş. gidin namaz kılmayanlara sen şöyle adamsın böyle adamsın dememiş.

Hz. Peygamber in önem verdiği en mühim metotlardan biri muhataba göre harekettir. Kendisi insanların akıllarının derecesine, içtimai seviyelerine, muhatabın içinde bulunduğu zamanın şartlarına göre hareket eder, ashabının da bu şekilde davranmasını isterdi.

kısada dostum islamla şereflenmiş biri olman müslümanlara namaz kılar ya da kılmaz hakaret etme hakkı vermez hele de namaz kılmayanlara içimizdeki hristiyanlar deme hakkını vermez. biz allah ın resulunden böyle okumadık. müslümanların sonradan müslüman olanların akıllara itiyacı yoktur. resulullah efendimiz en güzel örnektir bize. bülent akyürek gibileri gidip anılarını yazsın, bizleri sorgulamaya çalışmasın.

persona kardeşim vahhabi kafası demişsin de kendin muaviye zihniyetinde davranmışsın. hz. ali yerine muaviye tercih edilemez. müslümanlar içinde fitne çıkarmak isteyenleri savunmak yakışıksızdır.

öğlen namazına nasıl kalkılır diye kitap yazan zata söyle de zamanında kılmadığı sabah namazlarını kaza etsin önce...
#6790229 beni dünyanın en yakışıklı erkeklerinden ilan etmiş bu hanım kızımıza talibim...

(bkz: strap-on mode on)
bana birini hatırlatan yazar.

sonrAdan dank eden edit:ta kendisidir.