bugün

doğum yapan birini ziyarete gideceğim.

ne götürülür? eli boş gitmek olmak.

sözlükte bir kere bile konuşulmamış konudur.
Ortalıkta covid var ve sen yeni doğum yapmış hassas bir kadının ve bebeğinin yanına gideceksin öyle mi?
Bu aralar covid 19 revaçta onu dene.
Koronavirüs götürülebilir.
(bkz: lizöz)
herkes sanki ömrümüz boyunca coronayla yaşayacakmışız veya sanki ileride bu yazıyı kimse okumayacakmış gibi goygoy yapmış ta, adamın sorusuna bir cevap vermemiş. bu yazıları 10 yıl sonra okuyan biri olsa, "coronanıza sokiyim yaşandı bitti, bebek ziyaretine ne götürülür cevap verin amk" der kesin. *

cevap : çeyrek götürülür.
kisir yap gotur arkadasim.ben sende o isigi gordum.
Çiçek sepetinde süslenmiş yeni doğan seti vardı içinde bebek bezi , emzik olan süslü bı paket. Hem faydalı olur bebek bezine çok ihtiyaçları oluyor.
ertesi yıl hapı.
Eskiden süt götürülürdü. Şimdi çiçek götürülür, çikolata götürülür, bebek tulumu bez olur.

Pasta götürme götüyle gülerler.
Bebek kıyafeti götürülür tabi ki ben anlamam diyorsanızda al iki üç paket bebek bezi götür ver sıçsın ufaklık. O da makbule geçer.
altını makbüldür lakin cep yakar, incir ağacı diker, adamı kalpten götürür. o sebepten altından sonra en geçerli olanı bebe bezidir. yenidoğan bezi. kıyafet miyafet hikaye. bezi gücünüz nispetinde yığın. bez ve ıslak mendil.
eğer dalga geçmek için bebek bezi diyorsanız yazıklar olsun. ciddi sordum.
bebek bezi, elbise alma, elbiseyi ailesi alır.
Pozitiv test sayilarinin en az 30-40k olarak ifade edildigi su donemde hem ziyarete gideceksin hem de bu kisi yeni dogum yapmis olacak ha ?

Bence sen bir kez daha dusun dostum. En temizi dusunme ve gitme. Ha illa bir seyler yapmak istiyorum dersen goruntulu ararsin. Cok samimiysen iban numarasina gonlunden gectigi kadar ateslersin.
En az bir çeyrek.
boşuna gitmeyin, hastaneler ziyaretçi kabul etmeyecektir. ha yok ben zaten eve gideceğim dersen yanında pcr testi götür lazım olur.

en azından olacak.
Çeyrek altın.
bir yeni doğurmuş anne kukuletası yeterlidir. yani bence.
çeyrek altık eski zamanlarda kaldı. al bir bebeğe güzel bir kıyafet yeter.
geçenlerde bir teyze komşumuza suşi getirmişti ..
bebek bornozu, banyo seti gibi biseyler olabilir
bütçene göre altın al diyeceğim ama altın malum... ama gram ya da gramın da yarısı altın çıkmış . bu şekilde olabilir
ya da
zarfa para koyup verebilirsin. bu çok yapılıyor benim çevremde . kız ise pembe, erkek ise mavi bir zarf al içine 100 tl 200 tl artık ne kadar verebilirsen .

kıyafet alacaksan 1 yaş yada 2 yaş kıyafeti al, çok makbule geçiyor. büyürken kıyafeti hazır oluyor.
yeni bebek kıyafeti küçük gelebilir, değiştirmeyle uğraşmasınlar.
kıyafet alacaksan pijama takımı , tulum , uyku tulumu, alt-üst takım kıyafet, kız ise elbise, 1 yaş ayakkabısı olabilir.
bebek battaniyesi, pikesi olabilir.
2-3 yaş bornoz yada havlu takımı olabilir
mama tabağı seti de olabilir.
çıngırak tarzı oyuncak olabilir ama tek başına az olur . 2 oyuncak alabilirsin. oyuncakçıda sorarsan cinsiyetine ve bebeğin ayına göre yardımcı oluyorlar zaten