Vallaha çoğu bi aralar cihanın sahibi olan millete kafa tuttuğunda göre baya cesurlardır.
(bkz: doğulu insanların daha kürt olması)
çok fazla kalleşlik gördükleri için tiksinmiş olmalarından kaynaklanır. mert,doğuda çocuğun adı yapılmayan kişilik özelliği kabul edilen bir olgudur.
çok doğrudur.

misal geçen bir kürtle tartıştık 3 dakika içinde adamlar 50 kişi oldu amk. çok mertler.

(bkz: 1 kişiye tek başına dalan yiğit kürt)

şimdi mertlik kavgayla mı olur derler dangozlar.

bir nevi.

ama

vücuttaki kıldan belli oluyorsa tabi haklısınız.
batılı insanların haddinden fazla çekingen olmasından kaynaklanan durumdur. bu durumun kürtlerle bir ilgisi yoktur. ben adanalıyım ve kürtlerin içinde doğdum büyüdüm. onlarki 50 kişiyken karşılarındaki grup 5 kişiyse efelenirler. zayıf gördülermi tepelerine binerler, güçlü birini gördülermi kuyruklarının arasına bacaklarını sıkıştırıp olay mahalini terkederler.
tecrübeyle sabittir.
cimrilik konusunda dogulularin batililardan daha mert oldugu su goturmez bir gercek.
Yok oyle bisey mertlik ne kavgayla olur ne 1 kisiye 50 kisi dalmakla . Mertlik karisina coluguna cocuguna sqhip cikabiliyosa onlarin isteklerini karsilayabiliyorsa olur . Gidip baskasinin karsina kizina bakicak laf aticak onlardan sonrada biri karisina yan gozle baktigi zaman namus abidesi kesilicek . Sokarim oyle mertligede dogululugada .
Mertlik insanin icinde ve yasam bicimndedir . Gucunde kuvvetinde boyunda posunda degil.
merak ediyorum bu ülkede yaşayan bağımsızlık sevdası içinde bulunan kürt kaç tane. diyelimki 1 milyon. çıkın ulan türk insanının karşısına madem o kadar mertsiniz? bu ülke sizden neyi esirgedi, bir kürt sırf kürt olduğu için okulamı alınmadı, hastaneyemi kabul edilmedi.türk insanından ne farkınız oldu bugüne dek. ama açın bakın hırsızlık gasp uyuşturucu ve dahil bütün yüz kızartıcı suçların içinde bulunmaktan geri durmayıp, bozgunculuğu hainliği mertlik sayıyorsanız söylenecek hiçbirşey yok demektir. devam edin. bir milyon sene geçse bağımsız kürt devleti kurulmayacak.hainlerin yurdu olmaz.
(bkz: kenan doğulu ama kürt değil)
(bkz: cahil cesareti)
doğuyla batıyla alakası yoktur mert adam olan her yerde merttir.
en büyük mertlik efendiliktir. bu konuda batıyla kıyas olmaz.
Götten uydurulmuş mertliktir. Karadeniz, ege, akdeniz, marmara'nın ne köylerini ne kasabalarını görmüş kürdoların yalanıdır.

anadolu çocukları lafını hep üstüne alınmış bunlar. Halbuki daha düne kadar karakola ateş ederek ayakları götüne vura vura ırak sınırından kaçan teröristler bu memleketlerden katılmışlardır..

davana inanıyorsun çok mu mertsin koçum? O zaman çanakkale'de merminin üstüne koşan bir bursa çocuğu kadar mert olacaksın..

o bursalılara top diyen orospu çocukları arşivleri açıp çanakkale'de en çok şehit veren memleketleri incelesin. Her yerde mert insan vardır bu tartışılamaz. Ama kürtlerin yaşamadığı bölgelerde daha yoğun mert insan olduğu garantidir.
kadın ticareti ve uyuşturucu kaçakçılığındaki uzmanlıklarından belli olan hadise.
gözünü kürt düşmalığı bürümüş insanların kabul edemeyeceği gerçektir.

yerel halkım diye demiyorum ama çok daha merttirler.

edit: gezip gördüğüm kadarıyla en mert olanları amed de toplanmış.
doğulular öyledir de güneydoğulular için aynı şeyi söylemek zordur.

not : gaziantep ve urfa bu sınıfa dahil değildir.
Doğrudur. Japonlar çok onurlu ve Mert insanlardır. Evet.
ığdır, kars, ardahan, erzurum için doğru olandır.
çok doğru bir önerme. mesela japonlar, harakiri kültürü var adamlarda. koltuğa yapışmazlar kesinlikle. ama sen ülkemizdeki doğu'dan bahsediyorsan orda durcan liseli. bu ülkenin her insanı, her yöresinden insanı merttir, dürüsttür. aralarında yavşakları yok mu? var, ama istisnalar kaideyiz bozmaz öyle değil mi.
mardin diyarbakır ve karslıyla iş yapmamış kişi hallenmesi.
hassiktir lan. doğu insanı mertmiş amk. doğu insanı mert de olabilir en adi orospu çocuğu da. batıya gittiği zaman kimse bunların feodal alışkınlıklarını siklemez. siklenmedikçe kendilerince böyle triplere girerler.
"benim de kürt arkadaşlarım var"cümlesinin geçtiği muhabbetlerin sonraki level larında geçer. "aslında doğunun insanı daha bi mert daha bi misafirperver olur" örnek kullanımıdır. traş muhabbetler bunlar genç.
Her yerin iyisi kötüsü vardır deyip geçilmesi gereken önermedir.
dağlı olması buna en büyük etkendir.
yobaz ve ırkçılar hep doğudan çıkıyor, öyle merttirler ancak savunduğu şeyler aptalca. yoksa kendileri mert, kavgacıdırlar. adam satmazlar ancak hep satıldıklarından şikayet ederler.