bugün

tuvaletteleriniz bok gibi amk para almayı biliyonuz ama rezalet tuvalletleri yolcularınıza layık görüyorsunuz. uluaştırma bakanı istifa..
düşük dönem oda ücreti 6 bin lira, normal dönem oda ücreti 8 bin lira ve yüksek dönem oda ücreti 12 bin 500 lira olarak uygulanacakmış.

yanıma bir kız bulsam giderim ha.*
https://www.haberturk.com...li-oldu-3633974-ekonomi/6
https://www.sabah.com.tr/...-yeniden-basliyor-6220332
Umarım bir gün bende doğu ekspresi turu yapabilirim
Bir zamanlar sevgilim ile yaptığım güzel yolculuk.

Romantik anlar yaşamakta çabası.
toros ekspresi desek olmazmı.
adı duyulduktan sonra bilet fiyatlarını 3 e 5 e katlayanlar, korona ortaya çıktıktan sonra sinek avlamaya başladılar. beter olun.
bu amk trenine 3 sene önce yolu uzatıyor diye kimse binmiyordu. yayıla yayıla gidiyorduk.
12 yıldır bu trenin restoran bölümünde garsonluk yapmaktayım ama şu son 5 yıldır gördüğüm rezillikleri, sahtelikleri, görmemişlikleri, avamlığı, basitliği, gösteriş merakını, cıvıklığı burada anlatmaya satırlar yetmez.
Tura falan gerek olmadan tcdd sayfasını takip ederek gidebileceğiniz trendir.En son durak kars.Orada öğretmenevinde kalabilirsiniz.iki yıl önce babamla ve kardeşimle gittik.Kafa dengi arkadaşlarla Harika olabilecek aktivite.Yanınıza yolluk alırsanız muhteşem olur.internetteki süslemelere,şaşaya gerek yok.Ayrıca kışın gitmek mantıklı değil.Yazın giderseniz geçtiğiniz yerleri seyretmek ayrı bir zevk.Kurtalan ekspresle gitmiş biri olarak tavsiyedir.Gezin,görün.
populer olunca biletleri karaborsa olan yüksek bilet fiyatlarıyla bilinen tren yolculuğu.değiyor mu bilmiyorum ama fırsatım olursa bir gün denemek isterim.
Sözde, hayalde birlikte gideceğimiz doğu turuydu. Şimdi elimde sadece 2 bilet ve sadece ben varım. Teşekkürler aşka olan inancım, çekilebilirsin.
2012 yılının Şubat ayında, daha meşhur olmadığı dönemlerde 28 saatte kars’tan Ankara’ya geldiğim eksprestir. Hayatımın en güzel manzaralarını ve anılarını nakşettiğim bir zaman dilimidir. O zamanlar bana “salak mısın ya, fakir misin ya” diyen arkadaşlar şimdi bu tren için bilet sırası bekler olmuş. insan gerçekten hayret ediyor.
van gölü ekspresi ile yıktık tahtını.
minimum fotoğrafla işi meriçliğe vurmadan hallettik.

nezih arkadaşları van gölü, toros veya fırat ekspreslerine davet ederim. *
Her gün metrolarda sıkış tepiş ömür çürütenlerin, kars’a gitmekten ziyade tren yolculuğunda yan gelip yatmanın tadına bakmak için bindikleri katar.
Kışın daha güzel olmakla birlikte her mevsimde ülkemin ayrı ayrı güzelliklerini camdan kısaca izleyip " buralarda yaşasam ne güzel olurdu" diye iç geçireceğin yolculuk. Yaklaşık 24 saat sürüyor ve bence geçirebileceğiniz en keyifli 24 saat olabilir. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim
Kış mevsiminde daha etkileyici olan seyahattir.
Kurban bayramında Kars yapayım diyorum ama yanımıza kimseyi bulamıyoruz tek de gidilmez herhalde. Süsleme ve story için değil gezip görmek için gitmek lazım.
Arkadaslar bu trenin olayi şu idi ; en onemlisi bu tren ucuzdu ve ogrenciler icin bicilmis kaftandi. 30 liraya memleketin diger ucuna gidebiliyordunuz. 1 gun boyunca trendeydiniz yolda yeni arkadaslar edinmek ayrica o bolgenin halkiyla tanismak icin size firsat tanirdi. Karsta sehitligi gordukten sonra ani harabelerini ermenistan sinirimizi ziyaret edip sonrada sarikamis kayak tesislerinde kayardiniz. Mersin adanada kar gormeden kisin bile terleyerek buyumus bunyelere ilac gibi gelecek bi havasi da vardi.
Gelgelelim instagram sagolsun butun tren tiki kizlar ve duser mi acaba diye kovalayan gencolarla doldu tasti. En son gittigimde ani harabelerinde bu tiki kizlar yaninda tripod,kamera ekipmanlari vs ile gelmis orda burda fotograf cekiyor idi. Instagrama atip gittik cok eglendik usuduk vs yazacaklar ama inanin ben sahidim bi kac poz belirlemisler kafalarinda onlari cekmek icin geriliyolardi birde yani eglenip,bolgenin atmosferine kaptirdiklarini sanmiyorum. .

Trenin oyle bi boku cikti biletler binlerce liradan karaborsaya dustu. Tcdd bunu gorup bilet fiyatlarini 400 e fixledi ve turistik ekspreks diye bi zimbirti cikardi suan. Yapmayin etmeyin tek tukte olsa ucuza bilet bulunuyordu ayiptir para ezcek yer bulamayan kusadasi ayvaliktaki emeklilere yeni aktivite cikardiniz. Tiki kizlar ve emekli dayilarin yeni gozbebegi oluverdi tren.
Merak ettigim erzincanda trene binip koyune giden madenci abiler vardi onlar binemicek mi artik ?
pek bir numarası olduğunu düşünmediğim, istanbul'dan kars'a giden tren.
Gitmeyenleri itina ile yerin dibine sokulduğu olay.
Hayaller doğu ekspresi hayatlar serviste tavana yapışıp seyahat etmek.
Tamam abartmışlar ama abartanları da abartmamak gerek dostum.
her şey gibi bokunu çıkardığımız nostaljik tren.

pelinsu'lar, berkecan'lar instagrama fotoğraf koyacaklar diye millet köyüne gidecek bilet bulamıyormuş.
yurtdışına çıkamıyorsun vize çıkmıyor, evin yoksa akdenize inemiyorsun çok masraflı, insanlar kırk yılın başında farklı bir macera deneyimi fırsatı bulmuş haklı olarak değerlendiriyor, ne var bunda?

şey gibi, kız verse orospu, vermese kezban. bir de instagrama yediği o gerizekalı menemenin fotoğrafını atan kızlar gelip buraya salın şu treni yazıyor.

gidenin de, gitmek isteyenin de sonuna kadar arkadasındayım. bir daha gelmeyeceksiniz bu sığırların olduğu dünyaya, dolu dolu yaşayın.
Yeni Doğu Ekspresi geliyor
--spoiler--
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Doğu Ekspresi'nin amacı dışında kullanılmaya başlandığına işaret ederek, "Biz de diyoruz ki o zaman amacına uygun bir tren daha organize edelim. Turistik amaçlı gidenler de o trenle seyahatlerini gerçekleştirsinler. Hem Doğu Ekspresi vazifesini görsün hem de yeni amacına uygun bir turizm treni daha yapalım." dedi.
https://www.sozcu.com.tr/...resi-geliyor-3674024/amp/
--spoiler--