bugün

enerji bakanı fatih dönmez söylemi...
https://www.bloomberght.c...iklamasi-haberler-2239874

bakın la bakın, ak bardi nasıl da halkın yanında. normalde olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz doğalgaz veriyor millete. bir de beğenmiyorsunuz.
görsel

vay be.
düşünsenize son 1 yılda tam 3 kez doğalgaza kol gibi zam geldi, ama hala doğalgaz fiyatları olması gerekenden yüzde 59 ucuzmuş.

bu açıklamadan şunu anlıyoruz ki ufukta doğalgaza zam var. yani yapacakları zam için şimdiden zemin hazırlıyorlar.
zam yapılınca diyecekler ki; "zaten doğalgaz fiyatı olması gerekenden yüzde 59 daha düşüktü..."
tabi doğalgaza zam yapılınca elektriğe de zam gelecek, elektriğe zam gelince de her şeye zam gelecek.

hele şu bütçe olayı bir bitsin, asgari ücret olayı netleşsin, seyredin gümbürtüyü.

ocak ayı fena geliyor.
(bkz: winter is coming)
acilen kombiyi kapatma refleksine yol açan türden bir beyan.
ağam bizimle eğleniği.

inanma zam yapacak.
Bende diyorum 18 günlük doğalgaz neden 223 tl geldi? Hem de sadece akşamları evde olmama rağmen. Normalde 446 tl gelmeliydi. Teşekkürler fatih dönmez.
Yalnız faturalar “bu ay da kol gibi soktum sana ehe mehe” diye şerefsizce gülüyor sayın bakan. Siz sanırım 2012 yılının doğalgaz verilerini hesapladınız yanlışlıkla.
yılbaşından sonra kazığın tadına bakarsınız.

şimdi enflasyonun düşük çıkması lazım.
(bkz: Günün müstehak haberi)
doğru beyandır. bugün mutfağa bi tüp banyoya bir tüp odun kömür sobası yakacak olsanız aylık en az 600 tl para verirsiniz oysaki bugün olmuş hala 300 tl ile mutfak banyo evin ısınması gideri minumum seviyelerde.
koca bakansın insanlarına yardımcı olsana .
Maaşlar olması gerekenden yüzde yüz daha az onu ne yapacaz?
hele diyorum bu niye ucuz.
tercümesi;
(bkz: size sokucaz)
hiç üzülmüyorum. sonuna kadar haketti bu millet.
2019'da zam olmayacaktı ama 2020 için demekki %60 öngörülüyor.
Doğalgaz zammı yükleniyor, lütfen bekleyiniz. Loading... %59
Bizim maaşlar da olması gerekenden 100% düşük mesela. 2 kelam da ona etsen ya çelebi.