bugün

türksat 2a uydusundan 11773 v sr 2420 fec 7/8 değerleri ile yayın yapan islami televizyon kanalı.
risale-i nur eksenli yayın yapan kanalın merkezi ankara ulusta bulunmaktadır.
dini ağırlıklı programlar yapan ankara merkezli televizyon kanalı. yayınlanan ezandan sonra kısa süreli okunan öğüt içeren ve hayatın gerçeklerinden bahseden sözler dinlenmeye değer.
annemin kandil sebebiyle izlemeye zorladigi islamik kanal. bir garip yolcu programini sunan adama hastayim, boyle yetenekler nasil oluyor da boyle kanallarda kalabiliyorlar?
adı dost olan ama kendi dost olmayan yurdum insanına özgü.aa aöta dua dinleyelim hocayı dinleyelim türü kanal.
canlı yayından cuz okumak için ..... arayınızla beni benden alandır.
geçen dürümcüdeyken mecburen izlediğim kanaldır. şöyle birşeyler anlatılıyordu ki akıllara zarar; "birgün ceylanın birisi yürürken gökte bir yıldız kaydığını görmüş... -anlatıyor, anlatıyor...- ...meğer o kayan yıldız sevgili peygamberimiz muhammed (sav) mış. ceylan gözyaşlarını tutamamış. hemen ormana koşmuş..."

fakat!!?
en az 3545164 kere ankara akm nin oradaki ufak binalarını görmeme rağmen bir türlü nasıl bir kanal olduğunu çözemediğim ve bir türlü izleyemediğim ve hep garibime giden kanal.*
insan bedenini teşhir etmeyen ender kanallardan biri.
zihniyeti güzel olmasına karşın artık bıkkınlık getiren anneanne yorumlarına sebep olan kanal..

+Oğluuum, bugün cuma saat8'de kalkın vaaz dinleyin dost tv öyle diyoor..
-Peki anane

+Evladım cuma günleri tuvalete gitmeyin mübarek gündür dost tv diyor
-Peki anane

+Dost tv'de duydum bu bilsayarlar* insanı kafir yapıyormuş oğlum..
-Oldu anane

vs vs
fethullah gülen cemaati ile pekte alakalı olmayan nurcu kanalı.
çok güzel sohbetlerin olduğu bir kanal.
sürekli izlense sıkılınmaz sanırım sohbet üzerine ağırlıklı böylesi bir kanalın olması güzel.
merak ettiklerimiz programı olan bir tv kanalıdır.
Bu programda tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Yıllardır kafamı kurcalayan bir soru vardı.
Kime sorduysam tatmin edici bir cevap veremediler bana.
Herkes farklı şeyler söylüyordu.
Bu konu benim için çok önemli bir konuydu.

Bugün annem o programı izlerken altta facebook adreslerini gördüm.
Sonra öyle bir aklıma esti ve 'şunlara bir yazıp sorayım' dedim.
Facebook'tan mesaj attım ve Anında programda sorum hocaya yöneltildi.

Geniş çaplı bir fetvayla tatmin edici bir şekilde sorumu cevapladılar, saolsunlar.

On numaralık bir program, bir dahaki kafamı kurcalayan sorularda çalacağım ilk kapıdır..
Arif yıldızın bir garip yolcu adlı programından dolayı sevdiğim televizyon kanalı.
nur cemaati ve gülen cemaati farkına dair en iyi örnektir.

Dost tv vs samanyolu tv.

Alakası bile yok değil mi. işte aynen öyle.
star wars imperial march müziğini çizgifilmlerinde kullanmaktadır. moğol tipli kişilerin sarıklı sakallı amcalara saldırıp kitap yaktıkları sahnelerde kullanmışlardı.