bugün

gerçekten çok harika bir şarkıdır. pek ön plana çıkmamıştır ama by the way albümünün en iyisidir kanımca.
guzel bır rhcp sarkısı.
2002 tarihli by the way albümünden bir parçadır. anthony kiedis bu şarkıyı eskiden uyuşturucu kullandığı zamanlara ithafen mi yzmıştır yoksa bir başkasına ithafen mi yazmıştır bilinmez ama şarkının gerçekten uyuşturucu bir etkisi vardır. *
sözleri aşağıdaki gibi olan dinlendirici şarkı.

I got dosed by you and,
Closer than most to you and,
What am I supposed to do,
Take it away,
I never had it anyway,
Take it away,
And everything will be okay...

In you a star is born and,
You cut a perfect form and,
Someone forever warm,
Lay on, lay on, lay on, lay on,
Lay on, lay on, lay on, lay on...

Way upon the mountain where she died,
All I ever wanted was your life,
Deep inside the canyon I can't hide,
All I ever wanted was your life...

Show love with no remorse and,
Climb on to your seahorse and,
This ride is right on course,
This is the way,
I wanted it to be with you,
This is the way,
I knew that it would be with you,
Lay on, lay on, lay on, lay on,
Lay on, lay on, lay on, lay on...

I got dosed by you and,
Closer than most to you and,
What am I supposed to do,
Take it away,
I never had it anyway,
Take it away,
And everything will be okay...

adamı alıp götürür başka diyarlara. road trippinden daha güzel kanımca.
çok sınırlı sayıda insanın bildiği güzeller güzeli mükemmel şarkı. kiedis'in arkasına john frusciantenin başka bir dünyadanmışcasına back vokalleri resmen combo etkisi yaratır. ayrıca fikrimce cok güzel bir yol şarkısıdır.
her dinleyişimde bambaşka diyarlara götüren, john frusciante'nin back vokalleriyle vokalden daha fazla öne çıktığı red hot chili peppers şarkısı. hele hele 4:13'te kiedis ve frusciante all i ever wanted was your life derler ve 4:26'da çok hoş, insanın kulağını tırmalamayan bir gitar solosu başlar ki insana bundan daha güzel bir bitiş olamaz dedirtir.
pek az kişinin bildiği şahane rhcp şarkısı. lisede tam sözlerini bilmeden kafadan sallama eşlik ederdim bu şarkıya. yıllar sonra metrolyrics i açıp sözlerini okuduğumda beynimden vurulmuşa döndüm. nasıl sözler onlar öyle. ben bi fena oluyorum.
Kışlık montun cebinde bulunan 50 liradır benim için bu şarkı.

Yaz boyunca ordadır, saklanır durur da hani kış gelince elini atıp bulduğunda çok sevinirsin ya o 50 lira için... Sonra herkese anlatırsın mutluluğunu "heheh yaa varmış 50 liram duruyomuş orda nasıl da buldum ama hehe" diye. işte bu şarkı da hayatımın belli bir dönemine kadar saklandı benden, deli divane rhcp dinlememe rağmen. Bir gün çıkıverdi karşıma mest oldum. Herkeslere de ne biçim anlatıyorum. Fazla bilinmeyen bir şarkı olduğu için de sadece bana aitmiş gibi geliyor bazen, seviniyorum.