bugün

bence güzel bir film.
görsel
görsel
Show tv nin yaklaşık ayda bir kez yayınladığı dizilerde ege furyasının başlamasına ön ayak olan güzel bir türk filmidir oscardan eli boş dönsede gönüllerin oscarını çoktan almıştır.
Vizyona girdiğinden bu yana hala üzerinde konuşuluyorsa, bir film klasiği olduğunu kabul etmek zorundayım.

Dondurmam gaymak, Hayatımıza tat katan sıradan bir yiyecek üzerine kurulmuş, gülmeceyi en üst düzeye çıkarmış, çocukların çaldıkları motorla geri dönüş sahnesinde gerçeküstü sahneler yaratmış (Bir tanesi de, dondurmacı, arkadaşı ve onun arkadaşı sakat çocuğun köprüdeki sahnesidir, ki bir fellini tadı vardı.), doğallığın kurmacasını sinemaya en iyi uyarlamış, unutamayacağım film olarak kalacaktır.
ailecek demirelcidir bunlaa..
Gerçekten herkesin izlemesi gereken, çok keyifli, başarılı bir Türk kült komedi filmi.

Kaçırmayın. Buradan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/8EaALb78DGw
Bu filmde Cümbüş, klarnet, darbuka içeren çalgılarla müzik yapan bir meyhane tayfası vardır.

Söz ve müziği hakkı bulut'a ait "falcı" adında bir şarkıyı seslendirirler.

inönü stadı'nı bilenler için konuşuyorum hani şu ezan sahnesi...

işte bu şarkının daha iyi bir müzikal altyapısının olduğu, daha iyi seslendirildiği bir başka versiyonu yoktur.
türkiye de ki en kötü filmlerdendir.
Gerçekten herkesin izlemesi gereken, çok keyifli, başarılı bir Türk kült komedi filmi.

Kaçırmayın. Buradan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/8EaALb78DGw
An itibariyle show tv'de rastladığım türk filmi.
ilk izlediğimde beğendiğimi hatırlıyorum , şimdiyse neden beğendiğime anlam vermeye çalışıyorum.
saçma sapan filmdir. bu filmi öven insan da cahildir. tam akp li filmidir. onlara hitap eder.
Değişik mesajlar verir. Kaymak gaymak olarak vermilmiş. Evet.
sabahın kör vaktinde işine giden kuzenimin gördüğü kayınçosunun arkadaşıyla beraber, sabahlamış alkollü kafayla birlikte icra ettikleri tekerleme. ben de olayı kuzenimin kafası sadece dedikoduya çalışan piçinden duydum. şu çenenize biraz sahip çıkın. günahları örtmede gece gibi olun. yoksa kıldığınız namazların amacı yaptığınız karaktersizlikleri nötrlemek değil, sizi adam gibi davranmaya sevk etmektir.
tekrarını izlemek insanı sıkmayan ender türk filmlerinden.

emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum.

"sen bilisin bir iki, ben bilirin on iki"

"insanın gocası bu gada saf mı olu gı"
islâm ile dalga geçen film. Yayınında ve yapımında emeği geçen herkesin am*na k#yayım!
Ödül almasına şaşırdığım vasat film.
an itibariyle trt 1 de filmin son dakikalarında. açmaya değmez.
an itibariyle trt 1 de başlayan komik türk filmi.
an itibariyle trt 1'de oynamaktadır. 2012 yılında halen bu esprilere gülünüyorsa daha yolumuz var demektir.
Konusu, senaryosu ve oyunculuk açısından çok güzel bir komedi filmi olmasına karşın içinde özgürlük ve dayanışma partisi gibi bir partinin resmen reklamını yapan filmdir.

özgürlük ve dayanışma partisi gibi sosyalist öğeler altında gizli gizli pkk beslemeliği yaptığını düşünürsek pekçok oyuncunun, emeği olanların nasıl olurda böyle bir olaya alet olduğuna hayret etmekten başka birşeyde kalmıyor bize ne yazıkki.

üstelik bu filmin dün gece trt ekranlarına gelmesi ise ayrı bir hadise.

http://www.youtube.com/watch?v=eBfXjP4ewas
cenabetlik olayının niye bu kadar irdelendiğini anlayamadığım eh iştelik bir filmdir.
gerçek dondurmayı öğreten film.

an itibariyle trt 1 de yayınlanmaktadır.

basit bir yapım gibi görünse de izlenmesi gerekir.

sahte dondurma yememek için. bu devirde gerçek süt, salepten yapılmış böyle dondurma bulursanız kaçırmayın mesajı verir.
-kendisiyle sevişmek isteyen eşine bu kafayla kriko koysan kalkmaz
-zaten camiye bir kaç yaşlı gidiyor onları da cepten arayıversinler
esprileriyle saatlerce güldüren, beni benden alan türk filmidir.
izlediğim en sıcak filimlerden biriydi. çok küçük bir bütçeyle çekilmiş olsa da benim için çok özel bir filim olmaya devam etti ve devam edecek. çünkü çok küçük bir sahnesinde bende varım bu filimin. muğlada o köye tatil için gitmiştik ve şansıma oynama imkanı buldum. canı sıkılanların izlemesini tavsiye ederim.