bugün

özellikle bu saatte insanı farklı bir duygu seline sürükleyen enfes sözlere sahip şarkı..
sigara üstüne sigara yakıyorum, yer yer kalkıyorum ceketimi ilikleyip saygı duruşunda bulunuyorum böyle bir esere karşı.
''gel gel gümüle gel böğrüme dom dom kurşunu'' kısmında yere çömelip kalbime doğru sertçe vuruyorum elimle,
sonra apansızca kalkıyor kendi etrafımda dönerek halay çekiyorum.
sonra yerime oturup bu harika şarkıya türküye olanca sesimle eşlik ediyorum, o an tekrar gaza geliyorum yatakta parendeler atarak halay çekmeye başlıyorum, gel gel gümüle gel böğrüme dom dom kurşunu..
*
madem kaşların arasına dom dom kurşunu degmiş bu şarkı neden bu kadar oynak? mazoşist miyiz?

http://www.youtube.com/watch?v=Fc3DKBehCkA
kaşların arasına değen kurşundur.
türküsü vardır nedense çocukluğumdan beri zom zom yağarken aklıma gelir ve tebessüme sebep olur.
izmir yerelinde adı şahabettindir.
ibrahim tatlıses'in bu şarkıya çektiği klip tam bir klasiktir. dünya üzerinde olabilecek en fantastik klip olabilir. bir gün eğer uzaylılarla irtibata geçersem, onlara bütün insanlığın ortak değerinin bu klip olduğunu, klipteki hareketlerin bir çeşit ritüel olduğunu anlatacağım. çal evladım çeeaaal allah cezayı vereceek.
http://www.youtube.com/watch?v=MwVSzdsXpa4 (sonuna kadar izleyip oh my god kısmını da görmenizi tavsiye ederim.)
mahzuni den başkasından dinlenilmez.
boyle bir kursun var mi gercekten? varsa kaca patliyor merak ettigimdir.
ezgisi duyulunca oynamakta sakınca olmayan türkü.

bir ropörtajında mahzuni bu duruma açıklık getirdi. efendim türküleriniz kederli sözler içeriyor ancak insanlar şıkır şıkır oynuyorlar üzülmüyor musunuz diye sorulunca

- ister oynasınlar ister ağlasınlar ama yeter ki anlasınlar diye yanıtlamıştır.

daha ne yapsın bu adam?
Bazılarının oynadığı şarkı. *
Aşık mahzuni şerifin parçası.
yekpare kaşlı vatandaşlar için tehlike arz etmeyen kurşun türü.
domuz p*rnosu çeker.
sosyete şaban filminde kemal sunal da çok güzel söylerdi bu türküyü.
Dua lipa nin bundan haberi var mı peki ?.

Çok saçma olmuş. Geç.
Bir sefer dinlemedim. Duyduğum anda başka bir müzik açtım.

Utanmıyorum.