bugün

dolmuşta giderken, tam da trafiğin en yoğun saatine denk geldiyseniz, sıkıntıdan yapacağınız eylemdir.
valla bugün çaktırmadan bir okuyuşum var ki. çok eğlenceliydi. o değil de keşke mehmet de gitseydi onlara. annesi de neden hastalanamış ki? öğrenemedim de. sorsam çok mu ayıp olurdu. tüh.
ayıptır. özel hayata müdahaledir, yapılmaması gerekir.
kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapmak çok zevkli oluyor.*
ne gibi bir fayda sağlar aptalca meraktan başka aptallığn dışa vurumu .
eğer bir erkeğin mesajını okuyan kız ise '' tel? '' ya da '' tanışalım mı? '' gibi teklifsel mesajlarla karşılaşabilir.
otobüs yolculuğunda yanındakinin laptopını dikizleyenler ile aynı kabileden gelenlerin yaptığı eylemdir. bunun gibilerini taksim meydanına çıkarıp parmakla göstererek rezil etmek gerekir. *
zevkli olabilecek ama hoş olamayan bir eylemdir.
canınıza okunmasıyla sonuçlanabilir.
ayıp güzel kardeşim.

bunu bildiğimden dolayı telefon konuşmalarımı kısa keserim yolda, mesaj yazarken elimle kapatırım hafifçe. aklımı yitirdim bu yüzden. sinsi sinsi geziyorum. boynunu uzatan orta yaşlı teyze ve amcalardan usandım.
40+ yaş grubu teyzelerinin hobi olarak gerçekleştirdiğini düşündüğüm eylemdir. bir çeşit "dolmuşta yanındakinin mesajını okumazsa ölecek hastalığı" da olabilir tabii.
türkiye de gelenek haline gelen bir olay.

(bkz: insanın başına ya meraktan gelir ya da yanında oturan insanın mesajını okumaktan)
özel hayata saygıdır falan kabulde acayip saran bi eylemdir. hele tıklım tıklım dolu olan otobüste yavaş akan bi trafik varsa. o zaman mesaj okuma keyfini hiç bişeye değişmem yemin ediyorum.
ayıp ama çok eğlenceli bir eylemdir. sonu dayak yemeğe kadar gidebilir dikkatli olunması tavsiye edilir.
dolmuşta başkasının elindeki gazeteye gözünü dikmiş ve utanmadan okuyan kişiden önce sayfayı bitirip diğer sayfaya geçmesini bekleyen kişinin hiç çekinmeden sergileyebileceği eylemdir.
doğru olmayan hadisedir. özel hayata saygısızlıktır.

Okuyabildin mi abi, ne yazıyordu ya söylesene.!!
kaçınılmaz bir vücut refleksidir.. kendime yapıldığında gıcık, ben başkasına yaptığımda hoşuma giden durum şeysi. *
gözünüze gözünüze sokuyorsa müstehaktır...
çaktırmadan yapıldığında acayip haz veren eylemdir. he yanlış mıdır yanlıştır. ben yapmadım zaten bi arkadaşım anlattı o yapmış. * * *
eğer yanınızda oturan arakadaşınız ise,şantaj malzemesi olarak kulanabileceğiniz durumdur.
eğer uzun yolculuktaysanız mp3, film ve dizi, izlemek sıktıysa çaktırmamak kaydıyla camdan yansımasını okumak bi alternatif olabilir.
yapmasını sevdiğim eylemlerdendir. özellikle genç arkadaşların dakikada bin mesaj atabilme kapasitesine sahip olmaları vesilesiyle 10 - 15 dakika süren dolmuş yolculuğum sırasında inanılmaz ilişkilere tanık olmuşluğum vardır. "kaptırma dedik kendini, bak gitti bir piçe sattı seni" son zamanlarda okuduğum en iyi mesajdı özellikle. başka türlü çekilmez arkadaş o dolmuş yolculukları.
insanın başına ne geldiyse meraktan gelmiştir zaten.
Ilgilendiginiz cins ise illa 'sevgilisi mi lan acaba ne konusuyorlar' gibi anlik dusuncelerle goz kaymasi olabilir. Bir de o insanin mesajini okumadan once bizdeki imajiyla okuduktan sonraki imaj arasinda ucurumlar olabilir, yine anlik hayal kirikligi yasanabilir. Sanki o insan sirf bize verebilmek adina ordaymis gibi, ne alakaysa Amk.
mesajı okumak kadar yanındakinin gazetesini okumakta o kadar zevklidir *
bazilari oyle bir bakar ki, 'mesaja ekleyecegin bir sey varsa al ekle' diyesin gelir.