bugün

şu sıralarda uzman çavuşun polisin yerini aldığı versus.
dötümle gülüyorum bu kiyaslamaya. smiley is here. doktor maaşı veya öğretmen maaşı kaç olursa olsun, ilgilenmiyorum. ancak polis maaşı beş değil dört bin tldir. en ufak bir ek mesai parası alinmamakla beraber alınması durumunda bizzat hesapladım,10-12 bin tlye geliyo maaş.
ismail abi der ki

--spoiler--
pissslikklerrr beeh!
--spoiler--
--spoiler--
hayatını bilime adamış insana
--spoiler--

bu salak sürüsü doktorları bilim adamı zannediyor iyimi fdssddfdfdsfsdfdsf. ne mallar var ya.
t:gerkesiz bir versus.
ikisi de temelde insanı hayatta tutar. Biri bilgi beceresiyle biri kendi canıyla. Maaş dengesi yanlış yönde orantısızdır.
doğrudur hiçbir halt olamayıp senin gibi hiçbir halta yaramayan insanların götünü koruyorlar bencede çok.
Hiç roket isabet etmiş bir araçta bulunmayan kişilerin çok farklı beyanlarda bulunabildiği karşılaştırmadır.
Polisin yaşadığı stresi hiç kimse yaşamaz paha biçemeyeceğin bir meslektir polislik ama vaktini boş işlere harcayan andavallar, yanında bir gaz fişeği bile patlasa altına işeyecek tipler eleştirir durur.
Polis maaşını hak ediyor. Ancak kirli polisler çok büyük paralar kazanıyor hiç hakkı olmadan. Doktorlar maaşını hak ediyor görevini kötüye kullanan doktorlar daha çabuk tespit edilip gerekli yaptırımlar yapılıyor.
Size kim yalan söylüyor bilmiyorum ama 10 yıllık öğretmen 3800 tl alıyor, abim polis memuru 3400 alıyor, pratisyen hekim arkadaşımın abisi 5500 6000 tl arası alıyor. Ağzınızda dolanan rakamlar çok hayali. Uzman doktor maaşları daha fazla ki 15 17000 konuşuluyor. Sadece bypass için 2000 3000 lira alıyor. Hulâsa bilmeden mabadından atıyor insanlar.
Ikisini toplayinca anca 679 a tabi bir en alt kademe diplomat maasi ediyor.
Doktor maaşı polis maaşının yanında solda sıfır kalır.

görsel
Öyle bir an gelir ki tüm Türkiye’nin sevgisini kaZanırsın. Dünyalık üç beş kuruş ne ki?
Ikiside degilim ama yorum yapabiliyorum iste asıl mesele bu.
öğretmen maaşının yanında masum kalan maaşlardır.Öğretmenler oturdukları yerde 5000 tl alıyorlar.Hem de 7/24 bizi korumaya çalışan polisimizden daha fazla.Artık bu bedavacılığa bir dur dememiz lazım.
Doktorlar orta okul hayatını ders çalışarak geçirdi, lise hayatını, hatta üniversite. Beyni ve iradesi ile kazıya kazıya gelmiş insanlar.
Bu gün bir hastaneye gittiğinizde sorun çok nadiren çözülmez. Karşınızdaki kişi oldukça eğitimli konuya hakimdir. Bir masası ve odası vardır, çoğu zaman sekreteri.

Polisler, orta okulda en arka sıralarda, lise zar zor bitmiş, üniversite belki sınıfı bile yok açıköğretim. Hiç bir baltaya sap olamadığı için, polis olmuş. Ne ben ne de bir arkadaşım karakolda hiç bir sorununu çözemedi. Polisler son derece tehditkar ve kendini beğenmiş tipler olurlar. En fazla tutanak tutar, gönderirler. Ve masayı odayı bırakın. Hangi köşe başında bekledikleri belli değildir.

Doktor olmak uzmanlık hariç 6 yıllık bir eğitim gerektirirken. Polis olmak için 6 ay yeterlidir.

Kapı başında bekleyen adama dört bin tl bile çoktur.

Şimdi her gün aksiyon filmi çeviriyormuş gibi konuşanlar olacaktır. Bir siktirsin gitsinler, polisliğin. Yüzde sekseni sağda solda beklemek, karıya kıza salça olmaktır.

Doktor değilim. Polis eğitim merkezinden istifa ettim. Poliste değilim.
Doktorun aldığının yarısını almaları bile saçmadır.
Eğitim sıfır bir kere. Açıköğretim üstü altı ay.
Şimdi bu tartışmayı olabilecek en tarafsız, en iyi niyetli, en samimi örnekle açıklıyorum çünkü bir insanın iyiliğini en çok isteyebilecek kişi annesi babasıdır.

Polis babamın ısrarı ile doktor olma yolunda ilerlemekteyim.

Eğer seçme şansınız varsa doktor maaşı iyidir.

Edit: polis olayım dediğimde şiddetle karşı çıktı kendileri zamanında.
Öğretmen maaşı hepsinden yüksek olmalıdır.
su kabilesi ve toprak kabilesinin kıyası.
insana allahi sorgulatan ibretlik karsilastirma ama suna bakmadan da gecilmemeli.
(bkz: doktorlar vs arka sokaklar)
cony sins vs japon askerler.

ibretlik durum şöyle de düşünülebilir.
birinde gel bir yumruğun hedefi ol, hocaların , hastaların, kıdemlilerin sana insan gibi davranmasın, hatta iyi bir doktor olsan bile hastalar sana katil gözüyle baksın
diğerinde gelen vatandaşı azarla, çalışma mekanın karakoldan ibaret olsun, kötü biri olsan da insanlar sırf polis olduğun için sana gıpta ile baksınlar.

eşeklik baki kalıyor.
ah şu önyargılar insanı iyice soytarıya çeviriyor. önemli bunlar hep.
beyler sözlükte polisler var, dikkat. (bkz: ben gördüm)
ham maaş olarak kıyaslandığında böyle bir tablo çıkıyor ortaya doğru. ama uzman doktorun asıl kazanç kaynağı ham maaşından ziyade döner sermayeden aldığı para olduğu için bu kıyaslama da tam olarak doğru diyemeyiz. doktor izin, rapor gibi sebeplerle çalışmadığında bu ham maaşı alıyor, emekli ikramiyesi ve maaşına bu maaş yansıyor, doğru ama polis memurunun geliri uzman doktordan yalnızca 1000 lira az demek de yanlış olur. polis memuru maaşları fazladır, kendilerinden çok daha fazla okumuş insanlarla aynı, hatta daha fazla maaş da alıyorlar. ama uzman doktor kıyaslaması uygun değil. örneğin bir öğretmen, acilde çalışan pratisyen hekim, mesleğe yeni başlamış mühendis ile kıyaslamak daha doğru.
Ünvan: Polis memuru maaş ; 2.909

Ünvan: Uzman Doktor maaş ; 4.168

ibretlik durumdur , birinde 2 senelik meslek yüksek okulu oku geç 3.000 tl diğerinde ise 9 yıl dirsek çürüt askerlikten muaf olma ve gel sadece bir polis memurundan 1000 tl fazla maaş al !