bugün

(bkz: marie antoinette)
bakan hilmi güler in tarihe geçmesi umulan sözüdür. bu söz marie antoinette özentisidir fakat kraliçenin söylediği söz kellesine mal olmuştur. bakanın söylediği sözde doğalgazdan zehirlenmesine neden olabilir.*
daha pahalıya ısınmadır. fındığın kilosu en az 20 tl, ayda en az 10 kg fındık yese 3 kişilik bir aile masraf 200 tl olacak. doğalgazla aynı hesaba geldi ne anladık bundan sayın bakan biz bundan.
(bkz: konuşmak yerine az susun)
milletle kafa bulunduğunun en açık göstergesidir. bilinmez ki o canı nasil verecekler ...
bizim bu saf milletimiz yapar bunu, yoksa böyle bir parti nasıl %47 oy alırdı ki.
fındıktaki türk tekelini kırmak isteyenler tarafından fındığın dna'sıyla oynanıyor iddiasını yıllardır kaale almayanların , soytarılıklarının deavm etmesidir.
(bkz: elektrik yerine limon kullanın)
"seçimde size ne yedirecekler sen onu düşün" cümlesinden iki saniye önce sarf edilmiş cümle.
http://www.milliyet.com.t...20yiyin,%20enerji%20verir

eminim bazı arkadaşlar "adam ne güzel söylüyor işte" şeklinde gene savunmaya geçecektir eminim. zaten yöneticiler sıçsa onlara göre eminim mis kokuyodur.

(bkz: benim bakanım kalp şeklinde mis kokulu sıçar)
(bkz: dogalgaz yerine komur yiyin)
(bkz: yiyin gari)
doğalgaz yenen bir şey de değil halbunki. anlatım bozukluğu. olmamış, yakışmamış. **
zeka pırıltıları içeren, hemen uygulayacağım açıklama.
fındıktan enerji üretme teknikleri kousunda halk olarak yeni bir çığır açacağımızın kanıtıdır.

fındık fıstık aaaaah
sensin fıstık aaaaah
ah bize lazım aaaaah
yorgan yastık aaaaah

sevgili ata demerere bu ileri görüşlü şarkı için teşekkkür ediyoruz.
kaynağa bakmaya üşenenler için:

"yenilenebilir enerji konusunda kalorisi çok yüksek bir kaynağımız var, o da fındık. kalori hesabı yaparsanız bir gramında 646 kalori var. doğalgazı, kömürü yiyemezsiniz ama bu kaynağımız aynı zamanda bize üstünlük sağlayan bir kaynağımız. yenilenebilir enerji konusunda da eğer bunu yaygın bir şekilde kullanabilirsek, bir kere üşüme derdimiz olmayacak.

ikincisi bunun dışında başka avantajları olduğunu sizler de benim kadar biliyorsunuz. ama en azından mineralleri, vitaminleriyle yepyeni bir enerji kaynağını da gündeme getirmeyi diliyorum. bu da bizim yine yüzde 70 potansiyelimizin olduğu bir kaynak. o bakımdan yiyemediğimiz doğalgazın, kömürün yerine böyle bir kaynağın da farkındalığına dikkat çekmek istiyorum."

sayesinde farkındalığımın tavan yaptığı bakanın bilge açıklaması. ya her şeyi geçtim ikinci paragrafın başındaki aganigi iması ne o öyle yahu.

yepyeni bir enerji kaynağını bize tanıtan fındığın mucidi hilmi güler; doğalgaz, kömür buldu mu bulmadı mı bakmadan ülkemin elektriğini bazı doğu illerine beleş dağıtan, hiçbir cezai yaptırımı uygulamayan, valinin memurun elini kolunu bağlayarak, uygulayan tedaş görevlilerine bakanlıktan baskı yapan bir insan olarak hiç şaşırtmadı beni.

halk radyasyonlu fındığa da razı artık, hükümetcek bi atılım yapıp dağıtın da yiyelim madem.
(bkz: bir kemirgen olarak vatandaş)
(bkz: vatandaşın kemirgen olması)
(bkz: bakanın vatandaşa imalı laflar söylemesi)
o kadar zamdan sonra özür dilemek yerine halkla dalga geçmeyi tercih eden bakanın önerisidir. saygısızlıktır. ayıptır.
- dogalgaz yerine findik yiyin.
+ z*kiserek isinalim isterseniz, findiklarida size verelim.
- iste benim vatandasim, iste benim halkim.
+ haha gelin millet bakanla birlikte enerji uretimi yapicaz.
- iste beni... lan noluyo niye herkes ustumu geliyo lan limuzin nerde aaah!
milletle düpedüz alay etmek , ezmek , yermek için kurulmuş cümle. bilmezler fındık alamayanda var. kaldı ki ne fındığı? fındık kadar beyni olmayınca böyle şeyleri normal karşılıyoruz tabi. ama bir yandan da pes dedirtmiyor değil. ne fındığı ?
akıl dolu (!) bir çözüm önerisidir. aç da kendi .....

neyse.
aganigi naganigi. söz deyiminden yola çıkılarak, evli olan insanların fındık yiyerek, tüm günlerini yatakta bir birine sarılarak, sıcak dakikalar geçirmesi ve aile bağlarının sağlamlaşmasını göz önünde bulundurarak söylenmiş bir kelime olduğunu düşündüğüm. ancak ve ancak, bekar ve abazan erkeklerin tarifi uyguladığın da tecavüz ve taciz suçlarının artacağını hesaba katmayarak söylenmiş olan lakırdı.
(bkz: seni gidi fındık kıran)*
akepe hükümetinin ciddiyetsiz, cahil bakanlarından inciler.
fındık diyarı ordu ilinden çıkmış bakan hilmi güler açıklaması.

tabii ki beyefendinin aklında kendi hükümetlerinin düşük fiyat vermesi sonucu, fındık bahçelerinden elinde kalmış mahsülünü millete yedirmek istemesi olabilir.

(bkz: doğalgaz yerine kanyak için)