bugün

Şu demokratik özerliği bu hükümet döneminde değil de 2002 den önceki koalisyon hükümeti döneminde ilan etselerdi keşke, o zaman o cesareti bulabililerse tabii...
Sonuçların nasıl olacağını hep birlikte görürdük...
demokratik toplum kongresi adına aysel tuğluk'un, 14 temmuz'da sözde özerklik ilanının ardından;

a) bölücü kürtler, "ne oldu yarram özerklik ilan ettik" tadında konuşmaya başlamışlardı.
b) muhalif kanat ise, "alın işte memleketi satıyorlar yine" çizgilerini bozmamışlardı.

ve son gelişmelerden birisi.

diyarbakır valiliği, demokratik toplum kongresi hakkında bilgi isteyen Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na ''Böyle bir kuruluş veya dernek bulunmamaktadır'' diye cevap verdi. "Demokratik Özerklik" ilanında bulunan bölücüler dernek kurmaktan bile acizler.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
(bkz: demokratik orospu çocukları)
1980 öncesinde de tunceli girişine "türkler giremez" levhası asılmıştı. bunlar arada bir böyle kendi kendilerine eğlenirler.
(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
'ben de burdan götümün demokratik özerkliğini ilan ediyorum' diye yorum yapabileceğim bir durumdur.
(bkz: buna konuşun)
kendi aralarında eyleniyorlar dokunmayın.
yumurta pişirmek bile bu kadar basit değil derler adama.
demokratik özerklik ilan ettiler de neden hiç tepki veren yok. cumhurbaşkanlığından, iktidardan, muhalefetten, genelkurmay başkanlığından tık yok. asıl garip olan durum bu aslında. bu ülkenin savcıları sadece subaylar ve şikeciler için mi var?
(bkz: sikerler)
kalkan g.tlerin sonucudur.
o g.tü indirmek var ama ahh ahh... indirecek adam yok ki başımızda.
açılımmm heyoooo!!!
(bkz: tesadüf diye bir şey yoktur)
(bkz: birileri oyun oynuyor)
kimse bu vatanı bölemez...
hayaldi gerçek oldu. tebrikler akp.
köpeksiz köyde çomakla oynanmasından başka bir şey değildir. mozambik bile tanımayacak ne de olsa. kafasını s...
yardım edenlere teşekkür etmemişler. resmen kaba hareket. alınacak olanlar var.
bir ara da kürdistan kuruyordu bunlar. bırakın ulusunlar.
ben de demokratik özgürlüğümü ilan ediyorum ulan dememe sebep olmuştur.

"tamam lütfü sende paşasın, herkes paşa" kemal sunal.
devletin ayıbıdır.
devlet orada çökemiyorsa üzerine hainlerin kimse kongredeki tiplerde suç bulmasın.
Yazıktır çok yazıktır. insanlarda devlete güven git gide azalıyor. Bu millet yüzyıllardır her düşüşünde geri kalkmayı da bilmiştir. Elbet bu durumdan da kurtulacaktır lakin ne yazık ki durum çok kötü. Ne vereceksin, neyi vereceksin de bu insanları kazanacaksın. Ben de olan ama kürt vatandaşlarımız da olmayan hak neymiş bilemiyorum. Resmen bu ayrıcalık istemektir. Toplum bazında ayrışma iyice artıyor bu olaylar sonunda. Kimseye bakılmayan gözlerle bakılmaya başlıyor. Anladığım tek şey işler hiç iyiye gitmiyor hem de hiç. Gördüğüm malesef ki çözümsüzlük isteklerin sonu hiçbir zaman gelmeyecek. Tarih tekerrürden ibarettir sözünü çok severim aynı oluyor yine. Hepimiz biliyoruz, Osmanlı da öyle duruma gelmişdi ki azınlıklar Türkler'den daha ayrıcalıklı konuma gelmişdi. Bakalım endişeyle izliyoruz gelişmeleri.
kerkük ve erbil'in türkmen toprağı olduğunu unutanların görüldüğü durumdur.
bdp ve pkk'nın, apo itinin kontrolünde olmadığı aşikar. bunlarla çözüm arayışına girmemiz çok saçma. bastırmaktan başka çare de yoktur.
neyine güveniyorlar anlamıyorum.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
lan edin , edin de niye diyarbakır da ediyorsunuz . gidin kerkükte erbil de edin orda kimse bir şey demez size . zaten hazır özerk olanınızda var orda gidin birleşin akrabalarınızla illa gelin sikin bizi mi diyorsunuz aq.
allah korusun ortalık çok karışır.

zaten istenen de bu galiba.