bugün

Hay maşallah. Ne bereketli yayınmış (!).

görsel

Diyanet işleri Başkanlığı'nın Diyanet TV'de yayınlanan iftar ve sahur programı için 493 bin liralık sözleşme imzaladığı ortaya çıktı.

Birgün'den ismail Arı'nın haberine göre; Diyanet işleri Başkanlığı, 28 Nisan tarihinde "2020 Yılı Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde gerçekleştirilecek olan iftar ve sahur canlı yayın programı hizmet alım işi" başlığıyla ihale düzenledi.

ihaleye tek başına katılan "Son Yapım Medya Prodüksiyon Hizmetleri Şirketi" ile 6 Mayıs tarihinde 493 bin TL'lik sözleşme imzalandı. Canlı yayın Diyanet TV'den yapıldı.

Sadece bir şirketin katıldığı ihale, Kamu ihale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gerekliliği idarece belirlenen hallerde veyahut idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” durumlarında kullanılan tartışmalı 21/B maddesine dayanılarak pazarlık yöntemiyle yapıldı.

https://www.google.com/am...sozlesme-imzalandi,878486
Nihat baba aylık 600 e yapıyor denmişti. Adam yine insaflıymış.
493/30=16,43
bunun bir de sahur programı var.

yani 1 program 8 bin liraya geliyor.
Diyanet işlerinin TV si var.
Neyin ihalesini açıyor anlamadım.

Haber içeriğini okumadım ama ev de mutfak buzdolabı yiyecek hatun var ama yemeği domino pizza dan sipariş etmek gibi.
Çamaşır makinesi elektrik deterjan su hatun var ama atlet külot kuru temizlemeye vermek gibi durum ortaya çıkıyor.

Vardır bir nedeni...
fiyat makul ben olsam en az 500 bin isterdim.
yok maksat fakir fukaranın parasını iç etmek olunca tabi ki fiyatta böyle bir rakam oluyor.
Fatih altaylı'nın dediği gibi inanç vergisi” diye bir vergi koyulsun.

Ben inançlı değilim” diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin.
TRT zaten yapıyor özel kanallar zaten yapıyor seni ne ilgilendirir diyanet.

Git TRT ile beraber çalış günlük eleman gönder konuşsun orada 30 gün.

Yine birileri birilerini ihya ediyordu.