bugün

valentine, transformers, dracula 2000, dawn of the dead, HOUSE OF WAX, Queen of the Damned filmlerinde soundtrackları bulunan amerikalı heavy metal grubu. fade to black coverleri olağanüstüdür aynı şekilde sahne performansları da. yeni albümleri çıktıktan sonra türkiye ye gelmelerini dört gözle beklenilen grup. bahsi geçen inside the fire parçalarının klibi:

http://www.dailymotion.co...bed-inside-the-fire_music
Gitaristi dan donegan'ın washburn firmasının dd70 ve üstü serisi gitarlarını pazarlama konusunda yapmış olduğu reklam ile washburn'a voleyi çaktırmış bir gitaristi olan başarılı gruptur. Kısa ve öz soloların yaratıcısı dan donegan için bkz.
http://www.youtube.com/watch?v=8V0gwEus3_s
kim ettiği belirsiz çok disturb edilmiş bir gruptur.
sonunda yeni albümü çıkmış olan gruptur. şarkılar süper, bomba. edinilmesi gerekir.
dinleyicilerinin de bir kac tahtasinin eksik oldugu tescillenmis musiki olusum.

(bkz: kendimden biliyorum)
yeni albümlerinde yeralan şarkılar;

01-Indestructible
02-Inside The Fire
03-Deceiver
04-The Night
05-Perfect Insanity
06-Haunted
07-Enough
08-The Curse
09-Torn
10-Criminal
11-Divide
12-Facade
bir 10000 fists şarkılarını bilirim ki tadından yenmez.
the sickness gibi süper bir albüme sahip gruptur. ayrıca down with the sickness dinlenip gaz alınası sarkılarındandır.
türkiye de pek tanınmamasına şaşırdığım ve üzüldüğüm grup. çok fazla fanı olmadığı için türkiye ye gelme ihtimalleri de düşük tabi. türkiye yi belki bir yerden duyup gelirler ya da daha çok tanınırlar. kısacası umarım gelirler.
türkiye'de tokio hotel, bullet for my valentine gibi salak gruplar tanınırken neden nur sesli bir soliste sahip bu grup tanınmıyor? şaşırtıcı ve üzücü bir durumdur.

tanıma gelince, şarkılarının riffleri şahane ve güzel arası bir şey. solistine ise aman diyorum(daha önce söylemiş miydim?)

(bkz: david draiman)
(bkz: ten thousand fists)
pek güzel çalamayan, vasat bir gruptur. bazen melodileri hoş olsada pek sevilmez.
(bkz: ben lisede saxon dinlerdim)
bir konserinde down with the sickness şarkısından önce ezan okutan ve birden can you feel that diye giren, konser kaydını dinlerken bile insanı bir hoş eden grup. gazlardır cidden.
amerika'da ilk albümleri çıktığında tirajı yüksek bir gazetenin köşe yazarlarından birinin kendi köşesinde grubu kastederek bunlardan bi' bok olmaz diyip ilk albümleriyle amerikada 1 numaraya yerleşen gruptur.ayrıca o köşe yazısı grubun solisti david draiman'in yatağının tam karşısında çerçeveli bir şekilde odasını süslemektedir.
baha ve orhan ölmez dinledikten hemen sonra bu adamları dinlerseniz kendinizi bir anda balkondan sarkarken bulabilirsiniz. baha gidin hayatımdan bitsin bu kasvet.
çok kötü berbat bir gruptur. hiç dinlemem hiç bir şarkısını da bilmem. *
decadence ve liberate dışında pek bi boka benzemeyen grup.
the night ve stricken üzerine vesselam denilesi grup. son zamanlar da a7x* le bir rekabet içerisindeler.
akla geldikçe gaz veren grup.
Ambleminde 3 büyük dinin işareti olan gruptur. Gitaristleri Dan donegan schecter firmasıyla anlaşmıştır.
Solistin sesi müthiştir.Number one şarkıları Down With The Sicknesstır.
decadence dışında pek bi numarası olmayan grup.

fakat decadence müthiştir, süper gaz verir...
severek dinlediğim çok sıkı bir grup....
criminal-
stricken-
down with the sicness-
im alive-
hell-

parcaları dinlemeye değer.
ağustosta çıkacak yeni albümlerinin adı, asylum.