bugün

Uyur uyanık bi haldeyken hissedilendir.
Bir de hava kararmışsa daha da bi garip olur.

edit : artık yalnızca bir soğuk değildir benim için.
gece yolcularının çok iyi bildiği soğuktur, saygılarımla.
Şaka maka dışarıda öyle bir soğuk var. Evet.
Oytun verdim şukunu güzel kardeşim..
Hayatımda ilk defa bir kemiğimi çatlatmam bu kavram yüzünden olmuştur. .izmirden burdura giderken afyonda hem de kasım ayında otobüsleri yıkayan dalyaraklar yüzünden otobüslerin etrafı buz tutmuş haliyle kayıp düştük sıcağı sıcağına anlamadım sonra iki sene çektim ızdırabını siktiğiminini. .o afyonun kütahyanın da amına koyayım hangi sik kafalı gelmiş buralara yerleşmiş zamanında izmir gibi yer dururken. .
(bkz: Buzlupınar dinlenme tesisi) adından da anlaşılacağı üzere. 4 bir yanı dağla çevrili Bitlis'te bulunan ve 24 saat tıklım tıklım olan bir tesistir. Yaz kış ayırt etmez hep soğuktur . Bu soğukluk yazın güzel kışın çiledir.
Dünyadaki en rahatlatıcı soğuklardan biridir.
Etrafı açık olduğu için eser.üşütür.
(bkz: sivas)
pozantı da bunlara dahildir.
Şuan istanbul da olan soğuk. Evet arkadaşlar artık kış geldi diyebiliriz.
Bolu dağı'ndaki evlere şenliktir.
Kutuplar o kadar soğuk degildir hissi uyandirir.
Sevdiğim tek soğuk.
Otobüste vücut hareketsiz kan dolaşımı yavaş içeriside sıcak olunca insan mayışır mola anı gelince dışarı çıkınca dünyanın en soğuk havası olur bir anda.
yerleşim alanı dışında olduğundanmış. medeniyetler öncesi dünya böyleymiş.
soğuk bir kış gecesi, daha da soğuk bir (afyon) dinlenme tesisindeki yaşlı bilirkişi böyle açıkladıydı.
şu anda tam olarak içinde bulunduğum durum. Afyon da verilen mola kapının açılmasıyla birlikte insanın yüzüne vuran o keskin soğuk ve sucuk kokusu.
harbiden var böyle bir şey. araçtan uzaklaşılır ve osurulur. adet haline getirdim galiba bu davranışı.
Benim için Antalya tınaztepedir efendim. Dinleneceğiz derken zatürre olmak.
özlediğim soğuktur. tatil gelse de susurluk'ta çay sigara yapsak.
afyonun soğuğunu tek geçerim.

o neçe soğuktu. elimin titremesinden çayı içememiştim.
Sadece bilmek zorunda kalanların bildiği metin dinlenme tesisleri gibi yerler hep etrafı açıklık yerlerde olunca ve sabaha karşı mola verince normal tabi.
Hep hoşuma gitmiştir o soğukluk. balkonda sigara içerken hissedilen soğuktan daha hoş geliyor.
varmamız gereken yere 1 adım kala erzincan refahiye dinlenme tesisinde verilen molada gördüğüm soğuk en beteridir. aylardan eylül, insanlar batıda cıp cıp denize giriyor, sabaha karşı refahiyede hava eksili değerlere düşmüştü.
Akla kolaylı gelir.
keyif veren soğuktur. hele sabaha karşı ayazına denk gelinmişse insanı iyice bir keyiflendirir.

güzel şey yolculuk.