bugün

fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi yemiyor bir yerlerimiz demenin dindoşcası.
Dindar gençlik yetiştirse ne olacak yani suç mu dediğim hadise. ateist yetişeceğine dindar yetişsin bin kat daha iyidir. Buna karşı çıkanların hemen hemen hepsi nedense solcudur. Çünkü bilindiği gibi solcu eşittir din düşmanı. Keşke dindar bir gençlik yetişse.
hep özgürlüklerden bahseden insanların garip bir şekilde sarfettiği sözdür. madem özgürlüklerden bahsediyorsunuz o zaman belli bir anlayışla insanları kısıtlamak ne demek diye sorarlar adama. kimse kimseyi kandırmasın. bu yaşananlar çeklişkinin tavanıdır.
"aklı başında insanların yetişmesi kafidir", demek istediğim durum.
benim için bir sakıncası yoktur.

(bkz: bir din olarak ateizm)
gençlik özgür iradeye ya da dini kendince yaşama kabiliyetine , bunu kavrayabilecek bir akıla sahip değil mi ki? sizin gösterdiğiniz, sizin kabul ettiğiniz dini ve milli değerler doğrultusunda bir hayat yaşayacaklar? sizin görevinizi biz mi öğreteceğiz ya ? halkı korumakla , ihtiaçlarını karşılamakla , ülkeyi yönetmek değil mi görevin? kalkıp gençlerin hayatlarına nasıl müdahale etme hakkını buluyorsun kendinde? ve bunu hiçbir çekinme duymadan bağıra çağıra söylüyorsun ? bildiğin hayatımızı nasıl yaşayacağımıza bütün gençlerin iyiliğini düşünen başımızdaki iktidar parti karar verecek ? zihniyete ,mantığa , düşünceye bak allahım ya ?
dindar olmayanı ateist kılan bir başbakanımızın olması ne kadar gurur verici.
(bkz: insanı dinden soğutan söylemler)sen kimsin ki herkesin dindar olması gerektiğine karar veriyorsun demezler mi adama.
yetişiyor zaten içiniz rahat olsun dediğim beyanattır.

http://alkislarlayasiyoru...taturku-tanimayan-genclik

yuh olsun.
sen ciddi misin başbakan?

bu ülkede herkes müslüman olmak zorunda değil. herkesin dini inançları tamamen farklı. sünnisi, alevisi. hepsinden mevcut. sen neyine güvenerek dindar bir gençlik yetiştirmek istiyoruz diyorsun? bu zorbalıktan başka bir şey değildir. sonra diyorlar 80 darbecileri diye. darbe esas budur.

saygılar, sevgiler ve hürmetler. zerre sevmem kendisini.
Yaradanın istediğine hidayet verdigini bilemeyecek kadar islamiyet'ten uzak kişi düşüncesi.

Bunu savunana Allah'ın hidayet vermesini istemek icin duaci olabiliriz sadece.
Zorlama ile ancak dinci Bir "cemaat" olunur.
dindoş bir gençlik yetiştirmek istiyoruz denilmiştir efenim. ve böyle sopanın altındaki kıllar gibi, böyle çöpteki kadın pedi krıntıları gibi, masadaki tozlar gibi, bozuk hesap makinaları gibi soğuk buz gibi evler, yanmayan tuvalet lambaları gibi, rezzil dağınık, düşünceden yoksun, buz olan çaylar misali, depremler olan yerlere yüksekten bakan acımasızlar gibi...
amacını aşan bir başbakan ifadesidir. başbakanlığın görevleri arasında "halkın vicdanına müdahale etmek" gibi bir madde mi var? hayır varsa da bu uygulamada nasıl yapılıyor?
en fazla kızların başını kaparsın ama içinde inanç yoksa o türbanın altından yine istediğini yapar.
Laiklik karşıtı bir başbakan olduğunun bariz kanıtı olmakla birlikte amacı güdebileceği, çobanlık yapabileceği bir koyun sürüsü yetiştirmektir.
ellerinde marpuç, şarap kadehi, bira bardağı, ağızlarında sigara, kollarında nikahlı olmadıkları sevgilileriyle poz veren yurdum gençliğinin de pek bir beğendiği rte söylemi.
biraz tutarlı bir gençlik yetiştirsek daha mı iyi olurdu acaba?
dinayet hareket geçmiş. 4 yıllık bir hareket planı hazırlamıştır.
"dindar gençlik yetiştirmek istiyoruz" bir başbakan bunu nasıl söyler? din ve vicdan özgürlüğü var denilen bir ülkede. yakında biz inançsızların bu ülkede yeri kalmayacak galiba, insanların neye inanıp neye inanmayacağını belirlemeye başladılar. insanların diniyle, giyimiyle değil daha önemli konularla ilgilenmelidir bu insan. gerçi bana kalsa hiçbir şeyle ilgilenmemeli ama vatandaş seçmiş.
Bu iktidardan özgürlük ve demokratlık bekleyen liberallerin kafasına balyoz gibi inmesi gereken söylemdir. Devletin başındaki kişinin genç insanların dini inancını biçimlendirmek istemesi de ne özgürlüktür ne demokrasidir değil mi?
--spoiler--

çok mübarek bir insansınız sayın başbakan. öyle ki, en az hz.ömer kadar adil, hz.ebubekir kadar cömertsiniz. öyle ya, gemiciklerinizi satıp; taş kaynatan yoksullara dağıttınız. mübarek eşinizin parmağında ki pırlanta yüzükten bile vazgeçtiniz.

abd ırakı işgal ederlen, abdye savaş ilan etmeniz büyük bir cesaretti sayın başbakan! ırakta ki 1,5 milyon müslüman insanın haklarını, hamza gibi savundunuz.

yok, siz bunları dil sürçmesi sayın. yanlış oldu.

harun gibi geldiniz, karun gibi çöktünüz. allah dediniz, keseyi doldurdunuz. kelimei şahadet getirip, müteahhitliğe terfi ettiniz.

eskiden iman ya rabbi diyordunuz.

ne olduysa;imar ya rabbi demeye başladınız.

bush tan himmet, abd en şefaat beklediniz. servet ve refahla şımarmış kenzcileri kollayıp, iman edip salih amel işleyenleri solladınız.

mübarek adamsınız vesselam.

sizin iktidarınız, yoksulu zillete, zengini illete düçar etti. şeytan evliyalarını ulema, allah düşmanlarını dost edindiniz. sattınız, yediniz, içtiniz.

sayın başbakan, biz dindar bir nesil inşa ettik dediniz.

zulme karşı susan, dalkavukluğunuzu yapan yalancı şairlerin (medyanın) palavralarına adapte, mekke ye gelen kervanlar darılmasın diye dininden taviz veren ebu cehil’in nesline ne kadar da benziyor.

komşusu açken tok yatan. eline fırsatı geçirince, jipe villaya saldıran bir nesil.

allah a iman edip, kapitalizm ile amel eden, allah ve resulü nün savaş açtığı ribaya(faize) abdest aldıran, küfrün öncülerini tütsüleyen bir nesil ?

sayın başbakan, siz; taif te peygamber efendimizi taşlayan bir nesil inşa ettiniz.

kardeşliği, eşitliği, birlik ve beraberliği, sizin saltanatınızla palazlanan liberal ulemanın uyduruk sözleriyle düşman gören, namaz kılıp haram yiyen bir nesil.

sizin zamanınızda allah ın mescidleri, dırar mescidi oldu. altın ve gümüşü kenz edip allah yoluna harcamayan ruhbanlar, ağa, paşa sayıldı.

yok başbakan, yok.

dağlanacaksınız. kenz ettikleriniz eritilecek ve onlarla alnını, yanlarınız, sırtınız ve böhrünüz dağlanacak!

kesb ettiklerinizin altında boğulacaksınız. dindar nesliniz de sizi terk edecek.

biz, bu insanları; bizi allah a yaklaştırması için aracı tuttuk diyenler hüsrana uğrayacaklar. dininiz zelil ve perişan olacak. allah ın dini islam, batıl dininizi yerle bir edecek.

allah ın kitabıyla iman eden bir nesil inşa etmediniz. uyduruk, kıytırık safsataları din sayan kitapları okuttunuz. peygamber in örnekliğine değil, kıytırık adamların sünnetine tabi oldunuz.

değil sayın başbakan, sizin getirdiğiniz din islam değil.

eren erdem

--spoiler--
seçim sonrası balkonda "herkesin yaşam tarzı bizim namusumuzdur" şeklinde nutuk atıp, 180 derece kıvıran hedenin söylemi...
ve burada sözü sayın kulkuloğlu'na bırakarak çekiliyorum.

(bkz: ben kıvırtan bir başbakan istemiyorum ya sen)
çin malı dindar ölçen aletler ile yapılmak istenendir.
anayasanın 24. maddesi - herkes vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.
(bkz: nah)
neresinden tutulsa elde kalacak ifadedir.
en az üç çocuk + dindar gençlik =?
kime göre neye göre zırvalamasıdır. normal prosedürde gerçekten inanan birisi olarak "evet" diyebilirim, hakikaten islam dinini bütün zararlı ögelerden arındırarak inancı ve vicdanı hür nesiller yetiştirilebilir.
burada sorun yok.
kimseye de niye "bu" veya "şu" dine mensupsun demek gibi bir hakkımız da yok, hem de islami inanış gereği yok.
(bkz: dinde zorlama yoktur)
o halde ben kendi adıma araştırmayan, sorgulamayan ve her söylenilene takiyyeci zihniyet ile yaklaşan, yavşayan ve menfaatleri doğrultusunda o yolda olduğunu "sadece" gösteren bir gençlik istemiyorum.
hakikaten araştırsın, okusun, anlasın, anlamadığını veya aklına yatmayanı sorgulasın, sorgulayabilsin arkadaş.
(bkz: oku)
sana ne benim çocuğumdan? ben onu emin ol, senin menfaatlerin doğrultusunda siyasete soktuğun islamdan ya da islama bulaştırdığın siyasi pisliklerden daha müslüman ve hür bir birey olarak yetiştiririm!
bundan da emin ol efendi!
(#14472576)