bugün

birilerine bir ithamda bulunmadan, kinle kindarlıkla suçlamadan önce cümle sonlarında çakılı ünlemleri içinde saklı kinlerini görmezden gelen asıl kindarların, inançlı insanlar hakkındaki söylemi.

sizin sevmediğiniz dinciler değil, müslümanlar. hristiyanız desek, önümüzde şapka çıkaracak zihniyette olanlarınız var.

ki islam dini kini yasaklar. dayatmayı, zorlamayı, inançsal diretmeleri kesin bir dille reddeder. isteyen istediğine inanmakta serbesttir benim dinime göre. hiç kimseyi yadırgamam, yargılamam, eleştirmem bu yüzden de.

dinci, islamcı, vs. geçinen kendini bilmezlerin yaptıkları hataları öne sürüp beni de, dinimi de yargılayamaz kimse. çamur atmak amacındaki ne idiğü belirsizler benim dinimden değil; önce kim müslüman, kim sözde müslüman bir ayırt edin de...

sonra sevmeyin bizi kardeşim.

lakin gerçekle yalanı ayırt edemeyecek kadar kin tutmuş yüreklerinizle sizi kim sevsin, bir düşünün derim.

gururla söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim: çok şükür ki bu dünya'ya müslüman geldim. inşallah müslüman öleceğim.

sen istediğin şekilde inanabilir, yaşayabilirsin; buna da hep saygı göstereceğim.

senden de aynısını bekleyerek...

sevmek senin insiyatifinde. ama saygı insanlık gereği bir yerde.

biline...
Dincilerle bir işimiz yok dincilik kalıbına kanan ve kandıranları sevmiyoruz şeklinde düzeltilmelidir..

burada irdelenmesi gereken bir insanın dindar olması iyi bir siyaset adamı, yönetici, başkan, lider vesaire olacağı anlamına gelmiyor. Ama ülkemizde maalesef işler tam tersi şekilde yürüyor. Dinci ise gerisi teferruattır, onda allah korkusu vardır gibi saçma salak mantıkla onu bir pozisyona yerleştirebiliyoruz. Yapacağı iş hakkında tecrübesi olup olmadığı, mezuniyeti, kabiliyeti, idari yönetimi, bilgi birikimi hiç önemli değil..

bir insanın görevini layıkıyla yapması için dinci olması gerekmiyor, bazıları artık bunu idrak edebilmeli.

atatürk'ün söylediği gibi her sarıklıyı hoca sanmayın, hocalık sarıkla değil dimağladır.
Eğer birileri müslümanlık adı altında, katliam yapıyorsa eğer birileri müslümanlık adı altında hırsızlık yapıyorsa , eğer birileri müslümanlık adı altında karşısındakini ötekileştiyorsa, sevmiyoruz ve hrıstıyan olsa onları el üstünde tutarız gibi bir şey söz konusuda değildir!
kendiyle, fikriyle ve savunduklarıyla çelişenlerin söylemi.

(bkz: #24228356)

müslümanlık adı altında kötülük yapanlar, müslümanları kötü yapmazlar.

senin adını kullanarak hırsızlık yapan birinin cezası sana ödettirilse ne olur?

işte islam dünyası'nın başına gelen de budur.

müslümanlık'ı kullanarak kötülük yapanlardan sorumlu olmadığımız gibi, onlar hakkında sizinle aynı fikirdeyiz. onları biz de sevmiyoruz.

düşmanımız bir madem, neyin kavgasını veriyoruz?
dinciler olarak çok üzüldüğümüz hede. nolur sev, Allah'ın adını veriyorum veya neye inanıyorsan nietzche'nin adını veriyorum ne olur sev. o kadar muhtacız ki kafir sevgisine (üzgün smiley)
Bunun dışında, dindar kindarlara da "sevgi" talebinde bulunan olmamıştır!