bugün

ya çalışmamıştır ya dinsizdir denilip geçecek kadar hafife alınmaması gereken bir konudur.din yazılısından sıfır, beden dersinden 5 alan, yine din yazılsından sıfır, matematiken 100 olan bir çocuk da mutlaka vardır.şimdi hem akıllı hem dinsiz yakıştırması biraz abes olur ama bu öyle oluyo.

fakat şöyle bir gerçek var ki; din yazılısından 100 alan bir çocuğun, matematik sınavından sıfır alması, arkadaşları tarafından aşağılanmasına sebep olur.ama bir başka çocuk din yazılısından sıfır alıp, matematikten 100 aldığı zaman, sınıfta ilah ilan edilir.*
diğer bir yandan dinsiz değil de din öğretmeni ile aralarında husumet olmasından kaynaklanabilir...

lise son da küfür eden bir din öğretmenini dövdüğümüz için beş arkadaş bu duruma düşmüştük... allah'tan karneyi almadık onun için bile para istemişti sevgili okul müdürü...
öğretmenle çocuk arasındadır, arkadaşlarını çok ilgilendirmez. illa dinsiz olacak da değildir. marmaris sabancı lisesi 2005-2006 eğitim/öğretim yılının ikinci döneminde, okula gelen trinity görünümlü din kültürü ve ahlak bilgisi hocamız hatice kunt kişisinin bütün öğrencilere başarttığı olaydır. ne kadar lise son varsa-kesinlikle ve kesinlikle abartmıyorum- kendisinin kanaat notlarıyla geçmiştir. bütün lise sonların yazılıları 0-40 arası olur mu? oldu.
sifir yerine 10 da alinsa ayni yaki$tirmayla kar$i kar$iya kalinir.
(bkz: muzik dersinden sifir alacak kadar zevksiz olmak)
(bkz: resim dersinden sifir alacak kadar zevksiz olmak)
(bkz: beden dersinden sifir alacak kadar ozurlu olmak)
(bkz: tarih dersinden sifir alacak kadar duyarsiz olmak)
$eklinde cogaltilabilecek ornekleri vardir. tabi ornekleri cogaltmak mumkundur.
(bkz: ornekleri cogaltamayacak kadar capsiz olmak)
(bkz: iq testinden babayi almak)
adinin din dersinin degil, din kulturu ve ahlak dersi olmasidir. dinsiz demek salakliktir, ahlaksiz veya kultursuz demek yerindedir.
eğitim de ölçme konusu içerisinde değerlendirebilecek durum. şöyleki; buradaki sıfır tanımlanmış bir sıfırdır ve eşit oranlı ölçek olarak adlandırılır. yani bu ne demek herhangi bir sınavdan 90 olan öğrencinin 45 alan öğrencinin 2 katı bir bilgi bildiği söylenemez. dolayısıyla da 0 alan kişinin hiçbir şey bilmediği anlamına gelmez. *
din hocasıyla bir husumeti olma ya da bilinçli yapma durumudur. kimse din yazılısından başka türlü sıfır alamaz.
ohh 0 almadım 1 aldım diyerek tepki verdiğim entry'dir. **
sınava girilmemesi de sıfır almaya tekÂbül edeceğinden yanlış ifâde edilmiş durumdur.
Politik olamayan bunyenin hakketigi nottur.
soru: evrim nedir?
cevap: darwin in bilimsel ve mantıklı yaratılış açıklamasıdır. [0]

soru:evrim nedir?
cevap2: şu tuttuğumuz kalemi yazdığımız kağıdı darwin in üstlenmesine evrim denir. [85]
Biyolojiyle din kulturu arasinda ters oranti vardir efendim.
(bkz: din yazilisindan 100 puan alan dinsiz ogrenci)*
din yazılılarında dinle ilgili olmadığı için sacma baslıktır.
önemli olan öteki taraftaki sınavdır önemli degildir.
yer:ankara inönü lisesi
tarih:2003
sınav:din
sınıf mevcutu:57
sınavdan sıfır alan:55
sınavdan 40'ın üstünde alan:2
Not:hoca(abartısız)29 grup halinde soru hazırladı.
ayrıca,

(bkz: din sınavından 100 alan ateist)
sıfır almayıp 1 alanlar da vardır.o da büyük bir başarıdır.en azından,"ben 1 aldım dinden sıfır almadım,demek ki dinsiz değilmişim hehee" diye kendileriyle övünebilirler.
Buna mantığa göre Psikoloji sınavından sıfır alacak kadar ruh dengesizliği yaşamak veya fizik sınavından sıfır alacak kadar düzgün vücut ölçülerine sahip olmamak gibi alakasız önermeler de doğru gözükebilir.